«Актуальні проблеми діяльності органів досудового розслідування в умовах воєнного стану»

За такою назвою 26 травня у Дніпропетровському державному університеті внутрішніх справ відбувся Всеукраїнський науково-практичний семінар.

Привітала учасників проректор Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, доктор юридичних наук, професор, Заслужений юрист України Лариса Наливайко, яка наголосила, що проведення науково-практичного заходу має на меті актуалізувати ті виклики, з якими зустрічаються органи досудового розслідування, судді, прокурори та адвокати під час здійснення своїх повноважень, винести на розсуд як наукової громадськості, так і досвідчених практиків проблеми діяльності слідчих та дізнавачів Національної поліції, а також запропонувати в результаті дискусії окремі дієві шляхи удосконалення діяльності органів кримінальної юстиції.

З вітальною промовою також виступив заступник директора Навчально-наукового інституту права та підготовки фахівців для підрозділів Національної поліції, доктор юридичних наук, доцент, полковник поліції Сергій Обшалов, який зазначив, що сьогоднішній науково-практичний захід стане ґрунтовною платформою для обміну досвідом, ідеями та вироблення нових підходів для покращення діяльності органів кримінальної юстиції взагалі та органів досудового розслідування в умовах воєнного стану зокрема.

Модераторами науково-практичного семінару виступили представники кафедри кримінального процесу Навчально-наукового інституту права та підготовки фахівців для підрозділів Національної поліції – Володимир Федченко та Вікторія Рогальська.

До участі у заході долучилися понад 75 учасників із різних регіонів України, серед них науковці, здобувачі вищої освіти, юристи, адвокати, працівники правоохоронних органів, судді.

Під час науково-практичного семінару учасниками були обговорені питання щодо необхідності викладання практики ЄСПЛ в умовах воєнного стану; використання у доказуванні комп’ютерних даних та арешт комп’ютерних систем або їхніх частин; доцільності постановлення ухвали в порядку ч. 5, ч. 6 ст. 615 КПК України; відкриття матеріалів проведення негласних слідчих (розшукових) дій стороні захисту після завершення досудового розслідування; проблемних аспектів практичного застосування судом ч. 6 ст. 615 КПК України; оскарження на досудовому провадженні в умовах воєнного стану; проблемних питань здійснення досудового розслідування слідчими Національної поліції.

Жваве обговорення викликали доповіді Ірини Гловюк, професора кафедри кримінально-правових дисциплін Інституту права Львівського державного університету внутрішніх справ, Заслуженого юриста України, доктора юридичних наук, професора; Ірини Шаповалової, судді Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області, доктора філософії у галузі права; Тимура Лоскутова, професора кафедри організації досудового розслідування Криворізького навчально-наукового інституту Донецького державного університету внутрішніх справ, доктора юридичних наук, професора; В’ячеслава Єднака, заступника начальника відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби Дніпропетровської обласної прокуратури, доктора юридичних наук; Ганни Тетерятник, завідувача кафедри кримінального процесу Одеського державного університету внутрішніх справ, доктора юридичних наук, доцента, підполковника поліції; Андрія Мельниченка, заступника начальника слідчого управління Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області – начальника відділу розслідування злочинів проти життя та здоров’я особи, кандидата юридичних наук; Павла Осадчого, старшого слідчого третього слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Полтава, капітана Державного бюро розслідувань; Максима Тауса, судді Ленінського районного суду м. Дніпропетровська та Дениса Ігнатьєва, судді Приморського районного суду Запорізької області.

Презентували свої виступи й науковці Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ: професор кафедри кримінального процесу, кандидат юридичних наук, доцент Володимир Федченко; доцент кафедри кримінального процесу, кандидат юридичних наук, доцент, майор поліції Вікторія Рогальська; доцент кафедри кримінального процесу, кандидат юридичних наук, доцент, майор поліції Аліна Гаркуша та доцент кафедри кримінально-правових дисциплін, кандидат юридичних наук, доцент Анатолій Черненко.

За результатами науково-практичного семінару були ухвалені рекомендації та пропозиції до нормативно-правових актів. Вони будуть надіслані до відповідних структурних підрозділів.