Мова і право: реалії та перспективи розвитку української науки

Уже традиційно збирає щороку українських та закордонних філологів, викладачів та перекладачів іноземних мов кафедра українознавства та іноземних мов Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ. Так, відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція «Мова і право» в очно-дистанційному форматі.

З вітальним словом до учасників звернулася проректор ДДУВС, доктор юридичних наук, професор, Заслужений юрист України Лариса Наливайко: «Предметом багатьох правничих дискусій є лінгвістичний статус мови права. Щорічне проведення цієї конференції є свідченням розвитку української науки». Також наголошено на тому, що метою заходу є обговорення проблематики та напрямів подальшого розвитку юридичної лінгвістики.

Побажав учасникам наснаги та розвитку власних професійних здібностей на благо української держави суддя Верховного Суду, кандидат юридичних наук, доцент Микола Мазур: «Основним Законом України закладено конституційні основи для використання української мови як мови судочинства та одночасно гарантовано рівність прав громадян у судовому процесі за мовною ознакою».

Найкращі побажання учасникам семінару висловила Голова Ради молодих вчених Дніпропетровської області, кандидат технічних наук, доцент НТУ «Дніпровська політехніка» Наталія Деревягіна: «Висловлюю сподівання, що Всеукраїнська науково-практична конференція «Мова і право» стане не лише вагомим внеском у розвиток української філологічної науки та германістики зокрема, але й окреслить нові шляхи для вирішення непростих завдань реформування мовної освіти в Україні».

Традиційно взяли активну участь у конференції представники таких установ та організацій: Львівський державний університет внутрішніх справ (м. Львів); Сумська філія Харківського університету внутрішніх справ (м. Суми); Одеський національний університет імені І. І. Мечникова (м. Одеса); Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка (м. Кам’янець-Подільський); Запорізький національний університет (м. Запоріжжя); Комунальний заклад «Харківська гуманітарна-педагогічна академія» Харківської обласної ради (м. Харків); Херсонський державний університет (м. Херсон); Державний заклад «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» (м. Полтава); Луганський державний університет внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка (м. Івано-Франківськ); Університет державної фіскальної служби України (м. Ірпінь); Український культурний центр у Лівані.

Усього до участі в науково-практичному заході долучилися понад 165 науковців.

За результатами проведення конференції учасниками заходу схвалені рекомендації щодо вирішення розв’язання проблемних питань.