У ДДУВС обговорили проблеми забезпечення міжнародної та національної безпеки

«Сучасні виклики та актуальні проблеми забезпечення міжнародної та національної безпеки (тенденції, проблеми та шляхи їх вирішення)» – за такою темою відбулася міжнародна науково-практична конференція у Дніпропетровському державному університеті внутрішніх справ.

Відкрила захід та привітала учасників проректор Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, доктор юридичних наук, професор, Заслужений юрист України Лариса Наливайко. Вона відзначила важливість дискусії, адже безпековій проблематиці в державі приділяється значна увага.

Із вітальними словами також виступили: асистент-професор юридичного факультету Університету Вітаутаса Великого, доцент-професор Академії громадської безпеки Університету Миколаса Ромеріса (Литва) Гедімінас Бучюнас; проректор з міжнародних зав’язків Національного університету «Одеська юридична академія», професор університету Кастілья Ла Манча (Іспанія), доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Національної академії правових наук України В’ячеслав Туляков та заступник керівника Дніпропетровської обласної прокуратури, доктор юридичних наук, доцент Сергій Спільник. Із відеопромовою звернулися викладачі та курсанти відділу поліцейської освіти та навчання Поліцейського тренінгового центру Чеської Республіки.

У ході конференції учасники обговорили культуру віктимності та безпекову складову кримінальної політики, напрями удосконалення кримінального процесуального законодавства в умовах воєнного стану, а також вдосконалення кримінально-правової норми про колабораційну діяльність у сфері освіти. Окрему увагу приділили проблемним питанням, що виникають під час дослідження наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів в умовах воєнного стану на території України тощо.

До науково-практичного заходу долучилися понад 150 учасників. Серед них – представники міжнародних установ: Академії громадської безпеки Університету Миколаса Ромеріса (Литва), Університету Вітаутаса Великого (Литва), Пряшівського університету в Пряшеві (Словацька Республіка), Поліцейського тренінгового центру Чеської Республіки (Чехія), Поліції Чеської Республіки, Судової Інспекції Вищої Ради Магістратури Республіки Молдова, Прокуратури Кагульського району Республіки Молдова, Академії правоохоронних органів при Генеральній прокуратурі Республіки Казахстан, UNICEF (Польща), Університету Кастілья Ла Манча (Іспанія). Активну участь у обговоренні взяли також представники вітчизняних правоохоронних та правозахисних органів та закладів вищої освіти.

За результатами міжнародної науково-практичної конференції учасниками схвалені рекомендації, які будуть надіслані до відповідних правоохоронних та правозахисних органів.