У вересні, с початком нового навчального року, розпочалась наукова діяльність молодих учених і здобувачів вищої освіти ДДУВС.
27 вересня відбулося перше у 2024-2025 навчальному році засідання наукового гуртка кафедри криміналістики та домедичної підготовки, на якому обговорювалися проблеми гендерної рівності працівників Національної поліції України в умовах сьогодення.
3-го жовтня 2024 року відбулися установчі збори Ради молодих вчених, де було обрано її нову голову та склад.
Також на засіданні було схвалено плани роботи Ради молодих вчених і Школи молодого вченого на 2024-2025 навчальний рік.
11-го жовтня 2024 року відділом організації наукової діяльності були проведені збори Наукового товариства здобувачів вищої освіти.
На зборах було заслухано та затверджено звіт заступника голови Наукового товариства Марії Хлівної про роботу НТЗВО у 2023-2024 н. р., а також відбулися вибори голови, заступника голови і секретаря.
У новому навчальному році Наукове товариство здобувачів вищої освіти очолюватимуть: голова Товариства – Марія Хлівна (навчальна група ДР-246), заступник голови – Ганна Терехова (навчальна група ДР-242), секретар – Лола Немонова (навчальна група ДР-246).
15 жовтня 2024 року кафедрою оперативно-розшукової діяльності було організовано і проведено вікторину для курсантів ФПФПКП НПУ, ФПФОДР НПУ і ННІ ПФППД НПУ. Учасники заходу змогли перевірити свої знання положень Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність» та «Інструкції з організації взаємодії органів досудового розслідування з іншими органами та підрозділами Національної поліції України в запобіганні кримінальним правопорушенням, їх виявленні та розслідуванні» тощо.
16 жовтня 2024 року юридичною клінікою «Істина» на базі Навчально-наукового інституту права та інноваційної освіти Дніпровського державного університету внутрішніх справ було проведено вебінар «Особливості надання правової допомоги військовослужбовцям та людям, які постраждали внаслідок війни», до участі в якому залучилися здобувачі вищої освіти 1–3 курсів спеціальностей «Право» і «Правоохоронна діяльність», а також члени наукового гуртка «Цивіліст» кафедри цивільно-правових дисциплін.
20 жовтня 2024 року
Вадим Болгаренко, курсант 4 курсу факультету підготовки фахівців для органів досудового розслідування Національної поліції України (навчальна група ДР-141), став фіналістом ІІ Міжнародного правничого конкурсу наукових статей серед здобувачів вищої освіти, у якому взяли участь 41 здобувач із 20 закладів вищої освіти.
Конкурсна комісія допустила до фіналу 17 наукових статей, серед яких було й дослідження В. Болгаренка «Особливості проведення обшуку на деокупованих територіях в умовах воєнного стану», проведеного ним під науковим керівництвом професорки кафедри кримінального процесу Вікторії Рогальської.
Вітаємо фіналіста конкурсу!
24 жовтня 2024 року відбулося чергове засідання наукового гуртка кафедри теорії та історії держави і права, конституційного права та прав людини «Правознавець».
Засідання було присвячене гендерній проблематиці в умовах правового режиму воєнного стану і викликало жвавий інтерес здобувачів вищої освіти, присутніх на ньому.
Гендерні питання також розглядалися на засіданні гуртка кафедри інформаційних технологій, яке було проведене 24 жовтня в онлайн- форматі й акцентувало увагу на гендерній проблематиці в умовах Євроінтеграції України.
Засідання гуртка відвідали 36 здобувачів вищої освіти, четверо з яких презентували свої доповіді для загального обговорювання.
25 жовтня 2024 року кафедрою соціально-економічних дисциплін було проведено засідання наукового гуртка, на якому висвітлювались питання допомоги військовим, ветеранам і військовополоненим, проблеми мобінгу, перспективи подальшої економічної відбудови України, можливості відродження економічних кластерних концепцій та ін.
На засіданні були присутні 35 здобувачів вищої освіти 1курсу. З цікавими доповідями виступили 11 студентів, науковими керівниками яких є Ольга Ядловська і Наталія Протопопова.
У 2021 році в ДДУВС було організовано Школу молодого вченого, робота якої тісно пов’язана з діяльністю Ради молодих вчених університету.
1-го листопада цього року молоді науковці мали змогу прослухати онлайн-лекцію «Гегемонія в теорії і практиці міжнародних відносин», що відбулася за планом роботи Школи молодого вченого.
Лекцію було підготовлено кандидатом історичних наук, завідувачем відділення організації наукової роботи відділу організації наукової діяльності Сергієм Цигульським.
7-го листопада 2024 року на кафедрі інформаційних технологій під керівництвом старшого викладача Сергія Прокопова відбулося чергове засідання наукового гуртка за темою «Засоби радіозв’язку для поліцейських та військових».
До участі в засіданні було залучено практичного працівника, інспектора ВП Кам’янського РУП в Дніпропетровський області, майора поліції Наводничу Тетяну Анатоліївну, яка виступила з доповіддю «Новітні підсистеми Інформаційного порталу Національної поліції» і відповіла на запитання здобувачів вищої освіти 2 курсу спеціальності «Правоохоронна діяльність (поліцейські)».
8-го листопада 2024 року за ініціативою Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого в онлайн-форматі було проведено науково-популярний захід «Ніч молодіжної науки-2024 в умовах війни», присвячений проблемам розвитку антикорупційної освіти в Україні.
У цьому заході взяли участь представники Дніпровського державного університету внутрішніх справ, про що свідчить наданий сертифікат.
12 листопада 2024 року відбулося чергове засідання наукового гуртка кафедри оперативно-розшукової діяльності, на якому обговорювалися актуальні проблеми оперативно-розшукової протидії створенню організованих груп та злочинних організацій, у тому числі повʼязаних з колобораційною діяльністю. З доповідями виступили завідувач кафедри, доктор юридичних наук Валерій Дараган і члени наукового гуртка «Актуальні проблеми оперативно-розшукової діяльності», які взяли активну участь у диспуті щодо обговорення проблемних питань з теми, що висвітлювалася на засіданні.
Крім того, науковий керівник гуртка, професор кафедри Віталій Телійчук розповів про особливості розробки і складання анкет для проведення наукових досліджень з обраної тематики.
15 листопада 2024 року відбулося чергове засідання активу Наукового товариства здобувачів вищої освіти (НТЗВО) за підтримки відділу організації наукової діяльності ДДУВС.
На засіданні обговорювалися пропозиції здобувачів вищої освіти щодо покращення науково-дослідної діяльності та роботи Наукового товариства. Також старший науковий співробітник відділу Олена Шкурко надала членам Товариства інформацію про конкурс наукових робіт здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти закладів вищої освіти, що належать до сфери управління Міністерства внутрішніх справ України, І тур якого проходитиме в нашому університеті з 15 листопада до 26 грудня.
На засіданні НТЗВО здобувачі вищої освіти дізналися про структуру конкурсної роботи й усі необхідні документи, що додаються до неї, отримали корисні знання щодо коректного оформлення наукових досліджень, а також про види плагіату та академічну доброчесність, що в подальшому сприятиме активізації науково-дослідної роботи молоді ДДУВС.
15 листопада в ДДУВС відсвяткували Міжнародний день студентів, до якого було приурочено низку заходів, зокрема нагородження найкращих здобувачів грамотами і дипломами.
Вітаємо голову Наукового товариства здобувачів вищої освіти Марію Хлівну, яку було відзначено почесною грамотою за значні досягнення у навчанні, науковій діяльності та суспільному житті університету.
15 листопада 2024 року кафедрою кримінального процесу було проведене чергове засідання наукового гуртка «Юні науковці», на якому розглядалися питання щодо повідомлення про підозру: умови виконання, алгоритм дій уповноважених органів, права підозрюваного на етапі досудового розслідування тощо.
Здобувачі вищої освіти, присутні на засіданні, не тільки послухали цікаву доповідь керівника гуртка, доцента кафедри Аліни Гаркуші, але й обговорили деякі проблеми, що можуть виникати під час процедури повідомлення про підозру, а також попрактикувалися у виконанні необхідних дій і оформлені відповідних документів.
20 листопада 2024 року відбулося засідання наукового гуртка кафедри цивільно-правових дисциплін факультету підготовки фахівців для органів досудового розслідування, на якому обговорювалися проблеми та перспективи розвитку договірних зобов’язань у приватному і публічному праві.
Професор кафедри Марина Юніна зробила невелику доповідь і запропонувала здобувачам вищої освіти обговорити найважливіші питання за темою засідання. Усі присутні курсанти активно долучилися до дискусії щодо сучасних проблем правового регулювання договірних зобов’язань.
21 листопада 2024 року відбулося засідання гуртка «Правознавець» кафедри теорії та історії держави та права, конституційного права та прав людини, на якому обговорювалися питання взаємодії правової держави, громадянського суспільства та особи в умовах воєнного стану.
На засіданні з актуальними доповідями виступили курсанти 1 курсу факультету підготовки фахівців для органів досудового розслідування Олексій Нанкевич, Олександр Прокудін, Ілля Гуменюк і Сергій Шаповалов, які не тільки висвітлили різні аспекти теми засідання, а й відповіли на питання, що поставили їм члени гуртка. Також до обговорення доповідей доєдналися керівник гуртка доктор філософських наук, доцент кафедри Олена Марченко і Юлія Завгородня, кандидат юридичних наук, доцент кафедри.
21 листопада 2024 року в рамках засідання наукового гуртка кафедри адміністративного права і процесу пройшла вікторина за темою «Захист прав дитини в умовах воєнного стану», яку було організовано керівником гуртка, доцентом кафедри, доктором філософії в галузі права Каріною Пісоцькою.
Під час вікторини здобувачі вищої освіти обговорювали проблематику захисту дітей уповноваженими суб’єктами й органами, відповідали на питання щодо законодавства у сфері захисту прав та інтересів дітей, вирішували завдання та практичні задачі.
Наприкінці заходу були підведені підсумки вікторини й оголошено переможців. Також учасники розповідали про свої думки та почуття щодо завдань і отриманої інформації.
22 листопада поточного року найкращих студентів Навчально-наукового інституту права та інноваційної освіти ДДУВС було відзначено грамотами та подяками за активну участь у житті університету та успіхи в різних сферах.
За здобутки в науковій діяльності подяку отримав Андрій Косенко.
27 листопада 2024 року старшим співробітником відділу організації наукової діяльності Оленою Шкурко було проведено тренінг «Коректне цитування та оформлення літератури в наукових роботах», на якому були присутні члени Наукового товариства здобувачів вищої освіти ДДУВС, молоді науковці, що беруть участь у конкурсі МВС на кращу наукову роботу, а також усі здобувачі, хто побажав отримати корисні знання і практичні навички з оформлення наукових робіт.
Після опрацювання теоретичного матеріалу здобувачі вищої освіти змогли закріпити отримані знання на практиці, виконуючи вправи на корегування помилок, розстановку розділових знаків у реченнях з цитатами тощо. В подальшому молоді науковці зможуть використовувати набуті знання та практичні навички під час написання курсових, дипломних і конкурсних робіт, а також статей, тез та доповідей на конференції.
27 листопада 2024 року в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» кафедрою тактико-спеціальної підготовки було проведено засідання наукового гуртка на тему “Гендерна рівність в підрозділах сектору безпеки і оборони: проблемні питання та можливі шляхи їх вирішення”.
Присутні на засіданні здобувачі вищої освіти із зацікавленістю прослухали доповіді, які підготували курсанти А. Мусієнко, Д. Присняк, Н. Дзюба, І. Палій і Ю. Толмачова, та взяли активну участь в обговоренні таких питань: сучасний стан гендерної рівності в умовах воєнного стану, як війна змінює роль жінок у суспільстві, гендерна політика в секторі безпеки і оборони України тощо.
Керівник гуртка кандидат юридичних наук, доцент Дмитро Казначеєв і старший викладач кафедри Дмитро Тінін влучно коментували відповіді доповідачів на запитання, які ставили їм гуртківці, та наводили цікаві приклади з реального життя.
28 листопада 2024 року за планом роботи Школи молодого вченого відбулася друга онлайн-лекція на тему “Сучасні методи інтелектуальної обробки даних в економіці”, підготовлена та прочитана професором, доктором економічних наук, професором кафедри соціально-економічних дисциплін В. Г. М’ячиним.
У лекції висвітлено основи використання Data Mining, нейронних мереж та нечіткої логіки для аналізу великих обсягів даних, акцентовано увагу на еволюції цих методів, їх ключових принципах і можливостях практичного застосування для прогнозування економічних тенденцій, кластеризації даних та оптимізації управлінських рішень. Особливу увагу було приділено ролі Big Data та алгоритмів машинного навчання у формуванні сучасних економічних моделей.
Лекція була спрямована на розвиток інтелектуального потенціалу молодих науковців і впровадження сучасних підходів у їхні дослідження.
29 листопада 2024 року відбулося чергове засідання наукового гуртка кафедри адміністративно-правових дисциплін та публічного управління, на якому були присутні здобувачі вищої освіти спеціальностей «Публічне управління та адміністрування», «Право», «Правоохоронна діяльність».
На засіданні, яке пройшло під керівництвом завідувача кафедри, кандидата юридичних наук Ірини Дзюби, розглядалися питання адміністративно-правових заходів забезпечення прав осіб, що постраждали від війни. З доповіддю, де було досліджено проблематику захисту прав внутрішньо-переміщених осіб, які постраждали від війни, захисту їхніх прав і відновлення втраченого майна, виступив Антон Наумик. Він також відповів на питання, що поставили йому присутні на засіданні здобувачі вищої освіти та професор кафедри, доктор юридичних наук Наталія Сидоренко.
29 листопада 2024 року кафедрою кримінального права та кримінології було проведене засідання наукового гуртка за темою «Сучасний стан і проблеми запобігання поліцейськими корупційних кримінальних правопорушень в Україні».
Керівник гуртка, старший викладач кафедри, доктор філософії в галузі права Світлана Корогод обговорила зі здобувачами вищої освіти зміни в Кримінальному кодексі України щодо кримінальної відповідальності за корупційні кримінальні порушення і правопорушення, пов’язані з корупцією. Присутній на засіданні кандидат юридичних наук Антон Марієнко особливу увагу приділив темі особи, яка вчиняє кримінальне порушення.
Викладачі влучно коментували доповіді про протидію корупції, заходи запобігання корупції в правоохоронних органах і особливості легалізації майна, отриманого злочинним шляхом, які зробили курсанти групи ДР-141 Дар’я Усова, Валерія Мірошніченко і Богдан Пристинський.
29 листопада 2024 року на базі Чернівецького університету імені Юрія Федьковича відбувся ІІ Всеукраїнський конкурс слідчих дій імені Ганса Гросса, у якому взяли участь 30 команд. Представники Дніпровського державного університету внутрішніх справ стали срібними призерами конкурсу.
Серед курсантів, що представляли наш університет на заході, були й члени Наукового товариства здобувачів вищої освіти – Вадим Болгаренко й Ігор Єрмолаєв, курсанти 4 курсу факультету підготовки фахівців для органів досудового розслідування Національної поліції України.
Вітаємо здобувачів вищої освіти ДДУВС з перемогою у престижному конкурсі!
28-29 листопада 2024 року на базі Коледжу державної поліції Латвії пройшла студентська конференція «Внутрішня безпека в 21 столітті: сучасні виклики в дослідженнях і правоохоронній діяльності», у якій взяла участь здобувачка вищої освіти 3-го курсу факультету підготовки фахівців для органів досудового розслідування Національної поліції України ДДУВС Ганна Терехова.
Дослідження Ганни, яка є заступником голови Наукового товариства здобувачів вищої освіти нашого університету, присвячено питанням інтеграції ІТ та ШІ-технологій у боротьбі з цифровою злочинністю та розслідуванні економічних злочинів і написано під науковим керівництвом професора кафедри кримінального процесу Олени Солдатенко.
3-го грудня 2024 року відбулося засідання наукового гуртка кафедри цивільно-правових дисциплін ННІ ПІО, керівником якого є доктор юридичних наук, професор Лілія Золотухіна.
На засіданні обговорювалися альтернативні шляхи вирішення спорів і конфліктів, їхнє правове регулювання та перспективи розвитку.
Доповіді, з якими виступили Вероніка Гайдар, Єва Пісковська і Поліна Донєва, були присвячені ролі медіатора у врегулюванні проблем, що виникають у сімейних стосунках і трудових відносинах. Між здобувачами вищої освіти, керівником гуртка і кандидатом юридичних наук, доцентом кафедри Романом Карпенком, який приєднався до засідання, відбулася жвава, плідна дискусія щодо розглянутих у доповідях актуальних питань.
5-го грудня 2024 року в онлайн-форматі пройшло засідання наукового гуртка кафедри психології та педагогіки за темою «Фізична активність, здоровий спосіб життя – здоров’я нації».
Керівник гуртка доктор медичних наук, професор Олена Сергієні у вступному слові зауважила на важливості піклування не тільки про фізичне, а й ментальне здоров’я людини, що є надзвичайно актуальним для українців зараз, коли збільшилась кількість чинників стресу.
На засіданні з цікавими доповідями виступили студент 4 курсу Владислав Сівоха, який розповів про фактори підвищення рівня психічного здоров’я, і Вероніка Жилинкова, студентка 3 курсу, яка доповіла про базові визначення категорії «здоров’я».
Здобувач вищої освіти Ілля Хитрий прокоментував їхні виступи і зазначив користь отриманих знань. Присутня на засіданні гуртка професор кафедри Галина Охромій підбила підсумки зустрічі та подякувала студентам за змістовні доповіді, а керівникові гуртка – за надану важливу інформацію за розглянутою темою.
5-го грудня 2024 року в Київі відбулася Міжнародна конференція «Десятиліття 2014-2024. Відвойовуючи права людини. Зберігаючи демократію», у якій взяли участь здобувачі вищої освіти ДДУВС Олександр Асламов і Дар’я Усова.
Ця конференція мала на меті збільшення міжнародного тиску на Росію, сприяння поверненню полонених, створення нових механізмів верифікації зниклих безвісти. Також під час засідання розглядалися інші проблеми, пов’язані з порушенням прав українців.
10 грудня 2024 року відбулося останнє в цьому семестрі засідання наукового гуртка кафедри оперативно-розшукової діяльності, на якому обговорювалися актуальні проблеми оперативно-розшукової протидії незаконному збуту наркотичних речовин.
На засіданні члени гуртка активно обговорювали доповідь, із якою виступив кандидат юридичних наук Володимир Варава.
Професор кафедри Віталій Телійчук, який є незмінним керівником наукового гуртка «Актуальні проблеми оперативно-розшукової діяльності», ознайомив присутніх із результатами діяльності його учасників у І семестрі цього навчального року.
12 грудня 2024 року кафедрою соціально-економічних дисциплін було проведене засідання наукового гуртка, присвячене висвітленню важливих тем сучасного суспільства, а саме прояву мобінгу та булінгу в студентському середовищі, своєчасності впровадження «зелених кімнат» у відділках поліції України для роботи з дітьми, дослідженню гендерних стереотипів в середовищі сучасної української молоді тощо.
Також на засіданні було заслухано й обговорено студентські доповіді за темами «Картотеки та каталоги в умовах інформатизації», «Особливості бухгалтерського обліку: методи та підходи», «Мовне законодавство України та Литви: порівняльний аналіз».
Науковими керівниками молодих науковців є доцент кафедри Ольга Ядловська, професор Олексій Халапсіс, професор Світлана Хамініч, доцент Олег Левін, старший викладач Наталія Протопопова.
12 грудня 2024 року в Дніпровському державному університеті внутрішніх справ відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція для здобувачів вищої освіти «Приватно-правові аспекти відбудови України на шляху європейської інтеграції».
Досвідченні та молоді науковці обговорювали такі нагальні питання, як забезпечення реалізації Загальної декларації прав людини в приватно-правовій сфері, відшкодування шкоди, завданої військовою агресією рф, роль міжнародного співробітництва та пошук стратегій відбудови України на шляху європейської інтеграції тощо.
13 грудня 2024 року кафедра криміналістики та домедичної підготовки провела підсумкове засідання наукового гуртка, де були присутні не тільки здобувачі вищої освіти, які брали участь у науковій роботі університету протягом декількох останніх років, а й викладачі кафедри.
Відповідальний за проведення засідання доктор юридичних наук, професор кафедри Віктор Плетенець підбив підсумки роботи гуртка в І семестрі 2024-2025 навчального року та відзначив наукову діяльність найбільш активних його членів.
З 15 по 17 грудня 2024 року в місті Івано-Франківськ відбувся VII Конгрес Української Студентської Ліги, що став значною подією в сфері студентського самоврядування України. Він об’єднав понад 80 закладів вищої освіти країни та 13 громадських організацій у сфері молодіжної політики. Від ДДУВС у цьому заході взяли участь Марія Хлівна, голова Наукового товариства здобувачів вищої освіти університету, і Тетяна Мороз.
На студентському конгресі обговорювалися питання захисту прав здобувачів вищої освіти, партнерства ЗВО з метою спільного напрацювання рішень, спрямованих на покращення сучасного освітнього простору, тощо.
19 грудня 2024 року три кафедри університету провели засідання наукових гуртків, де було підбито підсумки роботи у І семестрі 2024-2025 навчального року.
Кафедра адміністративного права і процесу присвятила засідання гуртка «Шериф» актуальним проблемам поліцейської діяльності в умовах воєнного стану. Члени гуртка із зацікавленістю прослухали доповідь доктора юридичних наук, професора кафедри державно-правових дисциплін Донецького державного університету внутрішніх справ Миколи Веселова й взяли активну участь в обговоренні теми його доповіді.
Наприкінці засідання керівник гуртка доцент кафедри Карина Пісоцька та курсант гр. ДР-242 Ганна Терехова, яка є секретарем гуртка, підбили підсумки наукової діяльності його членів у І семестрі цього навчального року.
Кафедра теорії та історії держави та права, конституційного права та прав людини провела засідання гуртка «Правознавець», на якому обговорювалися методологічний, гносеологічний та онтологічний аспекти прав людини, що тематично пов’язано з 76-ю річницею проголошення Загальної декларації прав людини.
На засіданні були присутні 15 здобувачів вищої освіти. Доповіді, що зробили курсанти груп ДР-081-1,2 Кіра Тур, Кіра Уманець, Антон Ридун і Максим Поспілько, жваво обговорювалися й коментувалися.
Керівник гуртка доктор філософських наук Олена Марченко підбила підсумки наукової роботи його членів та подякувала їм за активну участь у засіданнях і науковій діяльності кафедри протягом семестру.
На черговому засіданні наукового гуртка «Актуальні проблеми правотворення та правозастосування» кафедри теорії держави та права ННІ ПІО розглядалися проблеми перехідного правосуддя з точки зору філософії, теорії та практики. Із цікавими доповідями за цією темою виступили здобувачі вищої освіти Діана Дарчич та Єлизавета Чернецька, науковим керівником яких є професор кафедри Людмила Добробог.
Також на засіданні було представлено доповідь старшого викладача кафедри Валентини Чернобук «Міжнародно-правові стандарти захисту прав дитини в умовах збройних конфліктів».
Усі доповіді було прокоментовано завідувачем кафедри Ольгою Кулініч і викладачами кафедри Ольгою Чепік-Трегубенко та Олександром Талдикіним. Також до обговорення активно підключилися присутні на засіданні здобувачі вищої освіти.
Керівник гуртка, професор кафедри Людмила Добробог, підбила підсумки засідання, а також надала оцінку наукової роботи гуртківців, що проводилася ними у вересні-грудні 2024 року.
З 15 листопада до 26 грудня 2024 року в Дніпровському державному університеті внутрішніх справ було проведено І-й тур конкурсу наукових робіт здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, що належать до сфери управління Міністерства внутрішніх справ України.
На конкурс було подано 22 роботи. Для участі в ІІ турі конкурсна комісія ДДУВС відібрала 14 наукових робіт. Результати конкурсу стануть відомі в травні 2025 року.
23 січня 2025 року відбулося перше у ІІ семестрі цього навчального року засідання наукового гуртка кафедри кримінального процесу, присвячене питанням досудового розслідування в умовах воєнного стану. На засіданні були присутні здобувачі вищої освіти 2 курсу навчальних груп ДР-341, 342, 343.
Керівник гуртка кандидат юридичних наук, доцент Аліна Гаркуша зробила доповідь, у якій акцентувала увагу курсантів на особливостях внесення відомостей до ЄРДР, проведення та фіксування СРД, огляду й обшуку житла та особи за загальними правилами і в умовах воєнного стану. Заняття мало формат живого спілкування, запитань і відповідей на них. Також А. Гаркуша нагадала здобувачам про необхідність брати активну участь у науковій роботі університету, зокрема писати тези й конкурсні роботи, а також виступати на конференціях із доповідями.
Відділ організації наукової діяльності ДДУВС став ініціатором співпраці з Ліцеєм безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання імені Олександра Гостіщева з метою ознайомлення ліцеїстів з основами наукової діяльності.
23 січня 2025 року відбувся перший із запланованих на ІІ семестр 2024-2025 н.р. захід – бесіда на тему «Що таке наука і навіщо вона потрібна», яку підготував заступник начальника відділу організації наукової діяльності Сергій Цигульський.
Метою заходу було формування в учнів Ліцею уявлення про науку як важливе явище в житті суспільства, інформування про її методи, можливості та вплив на розвиток людства.
24 січня 2025 року Донецький і Дніпровський державні університети внутрішніх справ провели в онлайн-форматі спільне засідання наукових гуртків, на якому обговорили проблеми взаємодії Національної поліції та Національної гвардії України в умовах воєнного стану.
Із вітальним словом до учасників звернувся начальник штабу Навчально-бойового центру сил підтримки Національної гвардії України, ветеран АТО Роман Журавель, який акцентував увагу на питаннях, пов’язаних із зазначеною тематикою, що потребують наукових досліджень.
Присутні долучилися до обговорення порушених питань, а також презентували свої наукові здобутки й обмінялися досвідом у сфері наукової діяльності.
Від ДДУВС на онлайн-засіданні були присутні члени наукового гуртка кафедри адміністративного права і процесу «Шериф» і його керівник Каріна Пісоцька, доктор філософії в галузі права, доцент кафедри.