На базі Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ відбувся навчальний семінар «Захист професійної діяльності журналістів та свободи слова в Україні: протидія безкарності». Він став п’ятим із серії семінарів для працівників правоохоронних органів, суддівського корпусу, журналістів та представників громадянського суспільства.
«Те, що семінар проводиться в стінах Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, не випадково. Наші студенти та курсанти – це майбутні правозахисники та правоохоронці, які безпосередньо будуть стикатися з проблемами, які сьогодні тут обговорюватимуться. Це наш перший досвід співпраці, але у нас є плани на перспективу. Адже у цьому році ми розпочинаємо набір за новою спеціальністю «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії». Відтепер, зі стін нашого вишу будуть виходити дипломовані фахівці з питань міжнародних комунікацій та зв’язків з громадськістю. Ми готові прийняти таку довіру від організаторів, а разом із тим і велику відповідальність. Переконаний, краще вивчити питання співпраці в навчальних аудиторіях, аби співпраця правоохоронців з представниками ЗМІ на практиці була дійсно плідною», – зазначив ректор ДДУВС полковник поліції Андрій Фоменко, відкриваючи захід.
Кожний із доповідачів привітав учасників семінару та акцентував увагу на важливих питаннях із зазначеної тематики. Зокрема, Голова Офісу Ради Європи в України Мортен Енберг зазначив, що конституційні гарантії свободи слова в Україні базуються на відповідних нормах міжнародного права, і є їх продовженням. Вважається, що повноцінна свобода преси, правова і моральна відповідальність журналіста належать до вищих цінностей демократії. «Хочу підкреслити, що стандарти Ради Європи мають на меті захищати журналістику і безпеку журналістів та інших медіа фахівців, тобто набагато ширше коло осіб, ніж офіційно працюючі журналісти. Статус журналіста залежить не від формальних ознак або наявності певних документів, а від роду діяльності людини. Усі напади на журналістів та інших медіа фахівців повинні бути ретельно та оперативно розслідувані, а винні особи мають бути покарані», – відмітив у ході виступу Мортен Енберг.
У ході семінару близько 250 представників Національної поліції областей, прокуратур, судів, а також представники громадських організацій та журналісти заслухали презентації ключових національних і міжнародних експертів.
Серед тренерів-лекторів: експерти Ради Європи, українські медіа-юристи, представники Генеральної прокуратури України та медіа-експерти спеціалізованих громадських організацій.
По завершенні семінару всі учасники отримали сертифікати.
— 1 034