У Дніпропетровському державному університеті внутрішніх справ стартував унікальний проект – тренінг для поліцейських із ГУНП в Дніпропетровській, Львівській областях та міста Києва. 36 тренерів пройшли дводенну підготовку та стали сертифікованими тренерами із питань запобігання та протидії домашньому насильству.
Такі тренінги впроваджені з метою реалізації проекту «Інтегрування кращого міжнародного досвіду в систему освіти поліції в Україні» за підтримки Міністерства внутрішніх справ, Національної поліції та офісу Координатора проектів в Україні ОБСЄ.
В інтерактивній класній кімнаті навчального закладу заняття проводили кваліфіковані тренери: заступник начальника УДОП ДПД НПУ Андрій Лабунь, головний інспектор ДЗД Голови НПУ Андрій Ткачов, старший викладач кафедри адміністративного права, процесу та адміністративної діяльності ДДУВС Микола Репан та викладач цієї ж кафедри Сергій Ігнатов.
У перший день учасники вчилися організовувати тренінгові заняття, розглянули новації у законодавстві та пов’язані з ними перспективи у профілактиці домашнього насильства та його протидії.
Другий день видався не менш насиченим – потенційні тренери відпрацьовували сценарії в інтерактивній кімнаті, складали процесуальні документи. Після практичних сесій – робота над помилками – аналіз найпоширеніших помилок, допущених поліцейськими мобільними групами.
Андрій Лабунь, заступник начальника Управління дільничних офіцерів поліції Департаменту превентивної діяльності Національної поліції України:
«Переконаний такі тренінги дозволять більш якісно, а головне швидко навчити особовий склад поліцейських територіальних підрозділів реагувати на нововведення в законодавстві про вчинення домашнього насильства. Особлива увага на заняттях приділяється заходам профілактики, протидії та їх застосуванню в практичній площині, водночас взаємодії суб’єктів та якісному наданні поліцейських послуг у цій сфері».
Упродовж тренінгу детально були розглянуті і такі теми: взаємодія з державними органами, соціальними установами та громадськими організаціями; роль, місце і повноваження поліції в системі надання комплексної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства; психологічні аспекти: робота з постраждалими, дітьми та кривдниками; надання первинної домедичної допомоги.
Насамкінець учасники презентували групами домашнє завдання та отримали сертифікати.
Ольга Ковальчук, старший інспектор з ювенальної превенції Шевченківського ВП ГУ НП у Львівській області, старший лейтенант поліції:
«Враховуючи кардинально нові зміни в законодавстві, які пов’язані з протидією домашньому насильству, для мене важливо дізнатися всю суть цих змін, деталі, а також як реально ефективно впроваджувати та застосовувати їх на практиці. Задоволена підходом викладачів. Тренери доступно та цікаво подають матеріал, який ми потім відпрацьовуємо в інтерактивній кімнаті. Як на мене, це дуже важливо, оскільки теорія і практика, як не крути, різняться між собою».
У жовтні-листопаді новоспечені тренери продовжать відточувати професійні навички: пройдуть 5-денний тренінг разом із представницями мобільних груп із протидії домашньому насильству «Поліна». Заняття проходитимуть у Дніпропетровському державному університеті внутрішніх та передбачають підготовку 380 працівниць превенції зі Львова та Дніпра.
— 1 347