У рамках проекту Координатора проектів ОБСЄ в Україні «Інтегрування кращого міжнародного досвіду в систему освіти поліції в Україні» у Києві відбувся форум «Гендерна політика МВС: рівні можливості кожному» за ініціативи МВС України та за участі ГО «Українська асоціація представниць правоохоронних органів».
Мета заходу – проінформувати суспільство про результати діяльності МВС у напрямку досягнення гендерного балансу в правоохоронних органах; забезпечити можливість для обміну думками, досвідом, поширення інформації про історії успіху, програми особистого та професійного розвитку, лідерства, навчання як жінок так і чоловіків у системі МВС; залучити чоловіків, які підтримують професійний розвиток жінок у правоохоронних органах.
Відкрили захід заступник Міністра внутрішніх справ України Тетяна Ковальчук, Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко, Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон, Голова Консультативної місії ЄС в Україні з реформування сектору цивільної безпеки Кястутіс Ланчінскас, Голова Представництва НАТО в Україні Александер Вінніков, радник з гендерних питань ОБСЄ Ліна Авоніус, народний депутат України Світлана Войцеховська.
«Мета форуму – надихнути одне одного, підняти проблемні питання та знайти шляхи їх вирішення. Ми хочемо, щоб на всіх щаблях системи внутрішніх справ люди зрозуміли, що політика рівних можливостей – фундаментальна основа діяльності МВС», – сказала заступник міністра внутрішніх справ.
Урядовий уповноважений з питань гендерної політики Катерина Левченко відзначила, що Міністерство внутрішніх справ – перший державний орган в Україні, який покладає питання гендеру в основу своєї діяльності.
Ізабель Дюмон – Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні
Почесний Посол ООН в галузі народонаселення Маша Єфросініна привітала учасників форуму і акцентувала увагу на значенні жінок у розвитку нашої держави і суспільства.
Обговорення відбулося у межах 5 секцій: Міжнародний досвід (досвід впровадження гендерної політики в інших країнах, основні виклики та шляхи їх подолання); Можливості і навчання (обмін досвідом впровадження гендерної складової у навчальні програми, розробка навчально-наукових посібників, онлайн-курсів з вивчення принципу рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, дискусія за участі представників посольств, голів та уповноважених міжнародних місій); Історії лідерства (обговорення можливості поєднання “силової” професії та особистого життя, хобі, громадської діяльності тощо); Чоловіча підтримка жіночого лідерства (обговорення потреб та можливостей жінки для розвитку лідерства. Роль чоловіка та його підтримка жінки для досягнення особистого, професійного та кар’єрного зростання); «Поодинці ми сильні – разом ми могутні» (шляхи посилення гендерного підходу у діяльності правоохоронних органів).
Серед виступаючих: Голова Фонду Народонаселення ООН в Україні Каспар Пік, Керівник Програми Професійної підготовки НАТО в Україні Ове Уруп-Медсен, гендерний радник Канадської поліцейської місії в Україні Сильвія де Суза, гендерний радник Консультативної місії Європейського союзу Агата Шиманська, радник з питань реформування Академії патрульної поліції, проект ІСІТАР, Мадлен Хелашвілі, Голова офісу ООН Жінки в Україні Анастасія Дівінська та інші.
ДДУВС на заході представляли проректор, доктор юридичних наук, професор Лариса Наливайко та завідувач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін, кандидат юридичних наук, доцент Ірина Грицай, яких було визнано провідними фахівцями в реалізації гендерної політики на Дніпропетровщині.
У межах секції «Можливості і навчання» проректор ДДУВС Лариса Наливайко презентувала навчально-наукові можливості і результати діяльності університету у забезпеченні гендерної рівності в суспільстві та системі МВС.
Необхідно відзначити високий рівень проведення заходу і його провідне значення, оскільки саме система МВС є однією з ключових ланок, що має значний функціональний потенціал у забезпеченні рівних прав чоловіків і жінок. І, водночас, гендерний паритет в поліції є яскравим індикатором гендерної рівності в суспільстві загалом.
— 1 502