Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні дослідження правових та економічних процесів у контексті євроінтеграції» відбулася у Дніпропетровському державному університеті внутрішніх справ. До роботи заходу в рамках українсько-литовського бізнес-форуму долучилися і представники делегації Литовської Республіки.
Мета конференції – створення у закладі сприятливої для інтелектуального та професійного розвитку атмосфери, підвищення престижу галузевої науки.
Відкрила науковий захід проректор Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ Лариса Наливайко.
«Одним із завдань конференції являється пошук обдарованої молоді. Але новацією сьогоднішнього конкурсу є нові напрями наукових робіт, у тому числі й економічний. Хочу побажати всім успішних виступів і цікавої дискусії», – зазначила Лариса Романівна.
У роботі конференції взяли участь здобувачі вищої освіти Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ. До участі в конкурсі було подано 40 робіт. Лише 19 з них відібрано для публічного захисту. Окрему роботу англійською мовою було підготовлено безпосередньо в рамках діяльності Центру литовського права. Її автори – курсантка факультету підготовки фахівців для підрозділів превентивної діяльності Марина Патріман та студентка юридичного факультету Дар’я Возна.
Серед тем, які розглядали студенти та курсанти – феномен масової культури як фактор трансформації масової свідомості, право на доступ до інтернету в епоху глобалізації, агресія в кримінальному праві у міжнародному та національному вимірах, тероризм як загроза національній безпеці тощо.
Після захисту доповідей члени журі обрали найкращих. Ними стали: студентки юридичного факультету Дар’я Фоміна та Марина Зєлєніна, курсантки факультету підготовки фахівців для органів досудового розслідування Євгенія Денисенко та Віолетта Рец, курсантка факультету підготовки фахівців для підрозділів превентивної діяльності Марина Патріман, студентка юридичного факультету Дар’я Возна та студентка факультету соціально-психологічної освіти та управління Руслана Сокол.
До церемонії нагородження долучилися почесні гості – представники делегації Литовської Республіки: Віце-міністр економіки та інновацій Литовської Республіки Катерина Рояка, Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс, Президент Вільнюської торгово-промислової та ремісничої палати Сігітас Леонавічус, Представник Вільнюської торгово-промислової та ремісничої палати Дейманте Вільчінскайтє, а також Почесний консул Литовської Республіки у м. Дніпро Віталій Півняк.
У рамках візиту литовської делегації до Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ відбулася робоча зустріч керівництва вишу з почесними гостями.
Перший проректор ДДУВС Володимир Ковбаса розповів про ключові напрями діяльності закладу вищої освіти, а також про результати пілотного проекту з підготовки поліцейських офіцерів громади, який щойно завершився у Дніпрі. Окремо Володимир Миколайович наголосив і про перспективи співпраці з литовськими колегами у найближчому майбутньому.
Окрім цього, проректор ДДУВС Лариса Наливайко презентувала діяльність Центру литовського права за рік. Зокрема, основну увагу було зосереджено на здобутках центру та заходах, які проводились у рамках співпраці. Високу ефективність роботи відзначили представники литовської делегації.
Віце-міністр економіки та інновацій Литовської Республіки Катерина Рояка акцентувала увагу на тому, що наукова співпраця – це перспективний напрям.
«Ключова мета нашого візиту – скріпити співробітництво у науковій сфері. Це дозволить визначити напрями подальшої спільної діяльності», – зазначила Віце-міністр економіки та інновацій.
Окрім цього, у Дніпропетровському державному університеті внутрішніх справ сьогодні розпочався українсько-литовський бізнес-форум.
Мета заходу – створення сприятливих умов для розвитку бізнес-проектів між спільнотами Литви та України, зокрема м. Дніпро, а також обмін досвідом.
У рамках форуму представники Литовської Республіки поділилися досвідом Європейського Союзу щодо реалізації бізнес-ініціатив у сферах освіти, енергетики, смарт-сіті. Відбулося також налагодження довгострокових контактів.
— 1 300