Заняття із застосуванням міжнародного досвіду було проведено для курсантів Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ у рамках курсу «Спеціалізації працівників підрозділів превентивної діяльності Національної поліції України з розслідування окремих категорій кримінальних проступків у формі дізнання».
Заняття провів доцент кафедри криміналістики, судової медицини та психіатрії Віктор Плетенець.
У ході заняття було висвітлено тенденції впровадження в Україні «кризових кімнат» для психологічної підтримки дітей під час проведення розслідування та зокрема допитів підлітків та дітей, постраждалих від насильства.
Окрім цього, було визначено організаційно-тактичні аспекти підготовки та проведення таких допитів. Особливу увагу викладач звернув на роз’яснення специфіки здійснення допитів тих, хто перебуває в емоційно-вразливому стані. Так, дуже поширеним є використання анатомічних ляльок, які допомагають отримати необхідні свідчення без стресу та психологічного травмування дитини.
За словами викладача, найчастіше психолог використовує анатомічні ляльки, коли спілкується з дітьми, постраждалими від насильства. Дитина асоціює себе з лялькою і навіть може показати, яким чином їй завдали шкоди. Тобто завдяки постановці питання «від третьої особи» краще встановлюється контакт між психологом чи слідчим та дитиною.
— 1 052