Науково-педагогічні працівники Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ: доцент кафедри загальноправових дисциплін Ольга Чепік-Трегубенко та старший викладач кафедри кримінального процесу Аліна Гаркуша взяли участь у Другій щорічній конференції Української асоціації представниць правоохоронних органів (УАППО) на тему «Лідерство: баланс професійного та особистого. Надихати. Мотивувати. Залишатися собою», що проходила у м. Києві. Конференція пройшла в межах соціальної міжнародної багаторічної кампанії «16 днів активності проти насильства».
Захід відкрив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, наголосивши, що нині у системі МВС 39% працівників – жінки, а майже кожна п’ята жінка працює на керівній посаді. Окремо міністр відзначив важливість діяльності Української асоціації представниць правоохоронних органів, яка отримала міжнародне визнання.
Заступниця міністра внутрішніх справ України, голова правління УАППО Катерина Павліченко зазначила, що нині асоціація, яка є рупором в озвучені ідей досягнення гендерної рівності, налічує 300 членів й продовжує набирати обертів у нашій державі та об’єднує жінок-поліцейських, прикордонниць, службовиць Нацгвардії та служби з надзвичайних ситуацій, а також майбутніх правоохоронців, які навчаються у профільних вишах. Діяльність асоціації спрямована на реалізацію єдиної державної політики та досягнення гендерної рівності, що є основною складовою забезпечення прав людини.
З вітальними словами до присутніх звернулись також Заступниця генерального секретаря та виконавча директорка Управління Організації Об’єднаних Націй з питань проектних послуг Ґрете Фаремо, Радник Посольства Канади в Україні, Начальник відділу зовнішньої політики та дипломатії Руслан Кац, Тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор, Посол ЄС, Голова делегації ЄС в Україні Матті Маасікас.
Серед ключових спікерів: Почесний посол Фонду Народонаселення ООН Маша Єфросиніна, Старша радниця з реформ відділу з правоохоронних питань Посольства США в Україні Марі Курт, Спеціальна радниця з питань оборони (Великобританія) Лінда Сміт, Міжнародна експертка з гендерних питань (Фінляндія) Сарі Раутарінта, Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко та багато ін.
Головним завданням конференції стало обмін досвідом та виявлення шляхів подолання гендерних стереотипів у суспільстві та правоохоронній сфері зокрема. В ДДУВС гендерний паритет є одним з пріоритетних напрямів наукової, навчальної, практичної діяльності, що здійснюється в межах Навчально-наукової лабораторії дослідження проблем правового статусу внутрішньо переміщених осіб та забезпечення гендерної рівності.
Учасники заходу мали можливість покращити свої практичні навички, поглибити знання та розуміння основних питань щодо роботи та несення служби правоохоронців, пройти тренінги з питань балансу між професійним та особистим життям, менторства, лідерства, стресостійкості, що сприятиме їх зростанню як професійно, так і особистісно.
— 1 064