На кафедрі кримінального права та кримінології факультету підготовки фахівців для органів досудового розслідування Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ відбулося засідання наукового гуртка, у ході якого обговорили тему ролі академічної доброчесності в освітньому процесі закладів вищої освіти зі специфічними умовами навчання.
Вища освіта та академічна доброчесність: як функціонують ці системи? Що таке кодекс честі? Хто приймає рішення у випадку порушень правил академічної доброчесності? І чому незнання правил академічної доброчесності не звільняє від відповідальності за їх порушення? На ці та інші запитання шукали вiдповiдi члени наукового гуртка разом із викладачами.
Зацікавила присутніх доповідь курсантки факультету підготовки фахівців для органів досудового розслідування Віолети Рец на тему «Академічна доброчесність у закладах вищої освіти та способи їх перевірки». Курсант цього ж факультету Богдан Антропов запропонував присутнім пороздумувати над тим, як можна вдосконалити освіту у навчальних закладах зі специфічними умовами навчання за допомогою академічної доброчесності.
«У ході заняття ми разом із курсантами розглянули концепції академічної доброчесності, а також принципи та правила, що мають бути впроваджені в українській системі освіти задля того, щоби зробити її для студентів, курсантів і професорсько-викладацького складу прозорою та актуальною, такою, яка задовольнятиме потреби ринку праці в майбутньому», – зазначив професор кафедри кримінального права та кримінології Володимир Шаблистий, розповідаючи про ідею чергового засідання наукового гуртка.
— 1 266