Програми академічної мобільності

Міжнародна академічна мобільність — можливість учасників освітнього процесу навчатися, викладати, стажуватися чи проводити наукову діяльність в іноземному закладі вищої освіти.

За місцем реалізації права на академічну мобільність розрізняють:

  • внутрішню академічну мобільність, право на яку реалізується у закладах вищої освіти-партнерах у межах України;
  • міжнародну академічну мобільність, право на яку реалізується у закладах вищої освіти-партнерах поза межами України.

За сферою діяльності:

  • освітня академічна мобільність;
  • наукова академічна мобільність.

За способами реалізації:

  • очна академічна мобільність, яка передбачає фізичне переміщення Учасника до закладу освіти-партнера;
  • дистанційна академічна мобільність, яка передбачає інтерактивну взаємодію Учасника, що забезпечується використанням відповідних інформаційно-комунікаційних технологій;
  • змішана академічна мобільність, яка передбачає поєднання очної і дистанційної академічної мобільності.
    Основними видами академічної мобільності є:

  • ступенева мобільність – навчання у закладі вищої освіти з метою здобуття ступеня вищої освіти, що підтверджується документом про вищу освіту або про здобуття ступеня вищої освіти від двох або більше закладів вищої освіти;
  • кредитна мобільність – навчання у закладі вищої освіти з метою здобуття кредитів ЄКТС та/або відповідних компетентностей, результатів навчання (без здобуття кредитів ЄКТС), що будуть визнані у ДДУВС чи у закладі вищої освіти іноземного учасника освітнього процесу. При цьому загальний період навчання для таких учасників за програмами кредитної мобільності залишається незмінним.

Учасниками академічної мобільності можуть бути:

– громадяни України, іноземці, особи без громадянства, особи, яким надано статус закордонного учасника, особи, яких визнано біженцями, та особи, які потребують додаткового захисту, які здобувають освіту/науковий ступінь за денною (очною) формою, або працюють за основним місцем роботи у ДДУВС.

ДДУВС реалізує програми академічної мобільності спільно з Університетом Вітаутаса Великого (Литва) та Університетом Яна Кохановського (Польща), академічний обмін з яким здобувачі вищої освіти здійснюють в рамках меморандумів про співпрацю між університетами-партнерами.

Міжнародні угоди ЕРАЗМУС+ академічна мобільність здійснюється з Бухарестським університетом економічних досліджень (Румунія), Університетом імені Александра Іоана Кузи в Яссах (Румунія) та Академією поліції імені Александра Іоана Кузи (Румунія) надають здобувачам вищої освіти можливість навчатись за стипендіальними програмами.

Учасники академічної мобільності мають можливість пройти навчання у європейських університетах, стати учасниками міжнародних науково-практичних конференцій, форумів, різноманітних культурних заходів.

Мова навчання

Обов’язковою умовою для участі в програмах академічної мобільності є знання англійської мови. Студенти також матимуть можливість пройти курси, які викладаються мовою країни, в якій знаходиться приймаючий навчальний заклад (індивідуальні консультації з координатором).

Хто може подаватися на конкурс

Студенти бакалаврату (2-4 курс) або студенти 1 курсу магістратури Дніпровського державного університету внутрішніх справ, за наступними спеціальностями:

  • Економіка
  • Бізнес адміністрування
  • Міжнародні відносини
  • Правоохоронна діяльність
  • Право
  • Психологія

Як податися на конкурс:

  • Подати заявку на конкурс на ім’я керівника Інституту права та інноваційної освіти.
  • Пройти конкурс за наступними критеріями: середній бал успішності; участь у науковій роботі (наявність наукових публікацій: тези конференцій, наукові статті тощо); участь та перемога в освітніх, наукових конкурсах та олімпіадах (дипломи переможців I -III ступенів); наявність рекомендаційного листа або протокол засідання кафедри; наявність мотиваційного листа, що визначає спрямованість до саморозвитку; наявність підтвердження рівня володіння іноземною мовою (не нижче рівня В2).
  • Знайти свою програму і вибрати курси (в каталогах обраних університетів).

Відбір Учасників для участі в програмах академічної мобільності здійснюється конкурсною комісією ДДУВС відповідно до освітніх компонентів, запропонованих закладом-партнером та індивідуальним навчальним планом, передбаченим освітньою програмою ДДУВС, та за вищенаведеними критеріями, але не обмежуючись ними. Конкурсна комісія ДДУВС має право на встановлення додаткових критеріїв відбору Учасників для участі в програмах академічної мобільності.

Напрям підготовки (спеціальності) Учасника повинен відповідати переліку освітніх компонентів, обраних у приймаючому закладі-партнері та бути частиною навчальної програми Учасника.

Для того, щоб отримати перелік курсів, запропонованих університетом у рамках програми академічної мобільності, термін подачі заявок, а також більш детальну інформацію, необхідно звернутись до Відділення міжнародних зв’язків.

Учасникам академічної мобільності ДДУВС необхідно мати наступні документи, які додаються до електронної заяви університета-партнера:

  • Копія першої сторінки закордонного паспорту (дійсний на період участі в програмі);
  • Фото 2см х 2.5см jpg, 236 х 295 пікселів;
  • Академічна довідка, перекладена на англійську мову;
  • Сертифікат підтвердження рівня володіння англійською мовою.
  • Лише для студентів-магістрів: документи про освіту – диплом бакалавра і додаток до диплому з нотаріально завіреним перекладом на англійську мову. Якщо при поданні заявки навчання триває, і у студентів немає документів про закінчення освітнього рівня, подається довідка про академічну успішність та підтвердження з університету про те, що заявник є студентом останнього курсу з вказівкою про дату отримання освітніх документів.
  • Особиста та контактна інформація.

 

 

НОВІ МОЖЛИВОСТІ В РАМКАХ АКАДЕМІЧНОЇ МОБІЛЬНОСТІ

Mitacs Globalink Research Internship

12-тижневе дослідницьке стажування у Канаді під керівництвом викладачів університетів з різних наукових дисциплін.

Категорії учасників: студенти 3-го курсу (для медичних спеціальностей – 5 курс)

Дисципліни: інженерні, технічні і математичні, гуманітарні і соціальних науки.

Фінансове забезпечення: стипендія, що покриває трансфер, житло, медичне страхування, відвідування заходів, воркшопів, семінарів з професійного розвитку.

Документи для подачі: он-лайн анкета, СV з описом наукових інтересів, рекомендаційний лист від наукового керівника, виписка з оцінками англійською мовою.

Дедлайн: середина вересня кожного року.

Детальна інформацію про програму


 

Стипендії Шведського інституту по програмі VISBY

Студенти випускних курсів, аспіранти та науковці можуть подавати заявки для участі в програмі ‘Visby”, яка передбачає отримання диплома магістра або проведення досліджень терміном до 6 – 12 місяців (залежно від статусу науковця).

Необхідні документи: мотиваційний лист, рекомендаційний лист, CV, диплом чи транскрипт оцінок, закордонний паспорт, орієнтовний план дослідницької роботи, список публікацій (за наявності).

Фінансове забезпечення: стипендія покриває усі витрати (9 000-15 000 SEK/ місяць, в залежності від ступеню науковця).

Детальна інформацію про програму


 

Study Tours to Poland

Навчальні візити до Польщі для осіб зі Східної Європи, Південного Кавказу та Центральної Азії.

Мета Програми: презентація реалій Польщі та Європейського Союзу, а також розвиток і зміцнення професійних та особистих контактів між лідерами зі Східної Європи та їх польськими партнерами. Пропозиція Програми спрямована на студентів та професіоналів різних галузей і спеціальностей.

Категорії учасників: студенти з 2-го курсу віком від 18 до 21 року.

Тривалість візиту: дo 12 днів.

Фінансове забезпечення: помешкання в хостелі в місті програми перебування, триразове харчування, часткове повернення коштів на проїзд, допомога в отриманні безкоштовної візи на період участі в STP.

Необхідні документи: он-лайн заявка, закордонний паспорт, виписка оцінок за останні 2 семестри, рекомендаційний лист.

Дедлайн: січень, червень кожного року.

Детальна інформацію про програму


 

Стипендії Уряду Латвії

В рамках Угоди про співпрацю в галузі освіти та науки між Урядом Латвії та Україною українським студентам, аспірантам і викладачам пропонуються стипендії на навчання, проведення досліджень, викладання та участь у літніх школах у провідних ЗВО Латвії.

Категорія учасників: студенти (від 2-го року навчання), аспіранти, докторанти і викладачі.

Тривалість мобільності: для студентів і аспірантів – до 1 академічного року, для докторантів і викладачів – до 5 місяців.

Фінансове забезпечення: залежить від категорії учасника.

Конкурс на участь оголошується щорічно.

Для участі у конкурсі необхідно попередньо отримати лист-запрошення з боку латвійського ЗВО і підготувати відповідний пакет документів.

Детальна інформацію про програму


 

ІНДИВІДУАЛЬНІ МОЖЛИВОСТІ ОТРИМАННЯ ГРАНТІВ ТА СТИПЕНДІЙ ЕРАЗМУС+

Переглянути відеозапис щодо можливостей індивідуальної подачі заявок на фінансування навчання за кордоном в рамках академічної мобільності можна за посиланням.

При виникненні запитань та для отримання допомоги при заповненні необхідних документів та подачі заявки на академічний обмін звертайтеся до Відділення міжнародних зв’язків Дніпровського державного університету внутрішніх справ.

 

Контактна інформація:

Телефони:+ 38 (056)-756-46-18, +38 (067)-567-86-46

Електронна пошта для листування: ird.dduvs@gmail.com, ird@dduvs.edu.ua

Адреса: м.Дніпро, пр-кт Науки (Гагаріна), 26 (корпус 1, каб.310, поверх 3)


27 193