МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ

ДДУВС співпрацює з Проєктом Ради Європи «Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень» (керівник – Ганна ХРИСТОВА, д.ю.н., професор). Серед низки спільних заходів найвагоміші ті, що присвячені міждержавній співпраці у вирішенні проблем внутрішнього переміщення.

  • 18 червня 2018 р. Навчально-наукова лабораторія дослідження проблем правового статусу ВПО та забезпечення гендерної рівності провела круглий стіл «Проблеми захисту прав і свобод внутрішньо переміщених осіб: вітчизняний та зарубіжний досвід». Мета – пошук шляхів врегулювання військового конфлікту на території України в рамках міжвідомчого співробітництва, пошук ефективних шляхів захисту прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб.

  • Протягом 3-11 листопада 2018 року проректор ДДУВС Лариса НАЛИВАЙКО та науковий співробітник Ірина ГРИЦАЙ в межах Проєкту Ради Європи «Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень» у складі делегації від України здійснили робочу поїздку до Чорногорії та Боснії і Герцоговини – балканських держав, які зіткнулися з проблемою вимушеного переміщення. Мета поїздки – дослідження політики і практики соціального захисту внутрішньо переміщених осіб (ВПО), забезпечення довготривалих рішень на національному і місцевому рівнях.

  • 3-4 квітня 2018 р. співробітники долучились до Міжнародної конференції «Права біженців та внутрішньо переміщених осіб: кращі європейські практики та шляхи їх імплементації в Україні» (м. Харків – Національна академія правових наук України);

22 травня 2019 р. відбувся міжнародний форум, присвячений проблематиці та перспективам реалізації Проєкту Ради Європи «Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень». Проєкт імплементується в Україні в межах Плану дій Ради Європи для України на 2018-2021 роки. Підсумком заходу стала спільна розробка шляхів покращення законодавства України та пропозицій вдосконалення практики національних судів з питань внутрішнього переміщення у відповідності до стандартів Ради Європи. Також окреслено подальші моделі взаємодії Офісу Ради Європи в Україні та Навчально-наукової лабораторії дослідження проблем правового статусу внутрішньо переміщених осіб та забезпечення гендерної рівності. Наукові співробітники пройшли тренінг з питань ВПО та отримали сертифікати тьютерів (тренерів) для підготовки фахівців з захисту ВПО.


148