Кафедра кримінально-правових дисциплін

Науково-педагогічний склад кафедри кримінально-правових дисциплін представлений такими працівниками:

 

Шевченко Таїсія Віталіївна- т.в.о. завідувача кафедри

Закінчила Юридичну академію МВС за спеціальністю «Правознавство». Має науково-педагогічний стаж 13 років. З 1996 по 2008 роки працювала на посадах слідчого, старшого слідчого. За цей час пройшла нелегкий шлях від слідчого районного відділу внутрішніх справ до старшого слідчого Слідчого управління ГУМВС України в Дніпропетровській області, стаж служби органах внутрішніх справ 22 роки. Після виходу у відставку Таїсія Віталіївна передає свій досвід роботи в органах досудового розслідування здобувачам вищої освіти спеціальностей «Правоохоронна діяльність» та «Право». Активно залучає здобувачів до наукової роботи, керує написанням наукових робіт різного рівня.

Автор понад 60 наукових та навчально-методичних праць, у тому числі є співавтором у 7 навчальних посібниках та 6 монографіях. Має публікації в колективних монаграфіях за кордоном, є співавтором наукових статей в журналах, що індексуються в базах даних Scopus та Web of Sciencе.

Викладає дисципліни: «Кримінальне право», «Кримінологія», «Кримінальна юстиція: правові доктрини та принципи правотворчості».

Сфера наукових інтересів – проблеми кваліфікації насильницьких кримінальних правопорушень та хуліганства, торгівлі людьми, домашнього насильства; кримінологічна характеристика насильницької злочинності; проблемні питання кваліфікації кримінальних правопорушень учинених організованими групами та злочинними організаціями.

Відповідає підпунктам 1,3,4,6,19,20 пункту 38 ліцензійних умов провадження освітньої діяльності.

Publons

ORCID

Google Академія

Електронна пошта: taisiia.shevchenko@dduvs.edu.ua


 

Волобуєв Анатолій Федотович – професор кафедри, доктор юридичних наук, професор

Професор кафедри кримінально-правових дисциплін Дніпровського державного університету внутрішніх справ, 08.04.1956 р. народження. Закінчив Харківський юридичний інститут (1980 р.) з відзнакою за спеціальністю «Правознавство». Після закінчення аспірантури по кафедрі криміналістики захистив кандидатську дисертацію на тему «Слідча тактика та її взаємозв’язок з методикою розслідування злочинів» у спеціалізованій вченій раді К 068.25.01 в Харківському юридичному інституті (1984 р.). Вчене звання доцента по кафедрі криміналістики і спецтехніки присвоєно 31 січня 1991 р. Доктор юридичних наук з грудня 2002 р. – дисертацію захистив у спеціалізованій вченій раді Д 64.086.01 в Національній юридичній академії імені Ярослава Мудрого (тема дисертації «Наукові основи комплексної мето-дики розслідування корисливих злочинів у сфері підприємництва»). Має вчене звання професора з лютого 2005 р.

Стаж науково-педагогічної роботи у вищих закладах освіти ІІІ-IV рівня акредитації – з 1984 р. Головний напрямок наукових досліджень: економічна злочинність, виявлення, попередження і розслідування економічних злочинів; проблемні питання кримінального процесу і криміналістики в сучасних умовах. За активної участі реалізовано міжнародні проєкти: «Норми та стандарти поведінки учасників організованих злочинних угруповань» (2000–2002 рр.); «Партнерство у розвитку правових і криміналістичних навичок» (2003-2005 рр.). За матеріалами проєктів видані монографії: «Протидія економічній злочинності» (Орлов П.І., Волобуєв А.Ф., Осика І.М., Степанюк Р.Л., Зарецька І.М., Едвард Картер, Річард Ворнер). Харків: Нац. ун-т внутр. справ, 2004. 568 с.; «Взаємодія при роз-слідуванні економічних злочинів». Монографія /Кол. авт.: А.Ф. Волобуєв, І.М. Осика, Р.Л. Степанюк та ін..; За заг. ред. д-ра юрид. наук, професора А.Ф. Во-лобуєва. Х.: Курсор, 2009. 320 с.; Волобуєв А. Ф. Механізм злочину та його зв’язок з концептуальними положеннями криміналістики: монографія. Кривий Ріг : Вид. Р. А. Козлов, 2019. 122 с.; Волобуєв А.Ф., Бажанюк В.В. Проведення експертиз у кримінальному провадженні: монографія. Кривий Ріг. 2023. 228 с.

Має понад 190 наукових і навчально-методичних публікацій (у т.ч. монографії, підручники), бере активну участь в атестації науково-педагогічних кадрів (є членом спеціалізованих вчених рад). Здійснює керівництво та консультування при підготовці кандидатських і докторських дисертацій. Під його науковим керівництвом (консультуванням) захищено 21 кандидатська і 4 докторські дисертації. За досягнення у науково-педагогічній діяльності нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня (2003 р.) та преміями МВС України “За роз-виток науки, техніки та освіти” ІІ і І ступенів (2002 р., 2008 р.).

ORCID

Google Академія

Електронна пошта: vaf@ukr.net


 

Гритенко Оксана Анатоліївна, професор кафедри, доктор юридичних наук, професор

У 2000 році закінчила Одеську національну юридичну академію, в 2007 році – магістратуру Одеського юридичного інституту Харківського Національного університету внутрішніх справ.

У 2012 році захистила кандидатську дисертацію на тему: «Дисциплінарна практика в жіночих кримінально-виконавчих установах мінімального рівня безпеки із загальними умовами тримання: теоретичні та соціально-правові аспекти» за спеціальністю 12.00.08 – кримінальне право та кримінологія; кримінально-виконавче право.

Вчене звання «доцент» присвоєно по кафедрі кримінального права та кримінології у 2015 році.

У 2020 році захистила докторську дисертацію на тему: «Теоретико-правові концептуальні засади прогресивної системи виконання та відбування покарання у виді позбавлення волі» за спеціальністю 12.00.08 – кримінальне право та кримінологія; кримінально-виконавче право.

У 2023 році присвоєно вчене звання професора кафедри кримінально-правових дисциплін Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ

Автор більше 90-ти наукових праць.

Відповідає підпунктам 1,2,3,4,11,12,14,16,17 пункту 38 Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності.

ORCID

Google Академія

Електронна пошта: oksanochka.oksi78@ukr.net, oksana.hrytenko@dduvs.edu.ua


 

Кириченко Ганна Володимирівна – доцент кафедри, кандидат юридичних наук

Закінчила Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ з відзнакою, кандидат юридичних наук з 2014 року за спеціальністю 12.00.08 –кримінальне право та кримінологія; кримінально-виконавче право. Має вчене звання доцента. Тема дисертаційного дослідження «Кримінологічні засади запобігання контрабанді наркотичних засобів».

Стаж науково-педагогічної роботи складає 15 років.

Має 30 публікацій наукового та навчально-методичного характеру, у тому числі монографію за темою дисертаційного дослідження.

Ганна Володимирівна чуйна та активна громадянка нашого суспільства, опікується проблемами дітей, які мають особливості розвитку, сприяє їх лікуванню в Україні та за кордоном. З початку повномаштабної війни в Україні Ганна Володимирівна активно займається волонтерською діяльністю.

Викладає дисципліни: «Кримінологія», «Кримінальне право».

Сфера наукових інтересів – сучасні проблеми кримінальної відповідальності та покарання в світлі реформування кримінального законодавства.

ORCID

Google Академія

Електронна пошта: hanna.kyrychenko@dduvs.edu.ua


 

Крамаренко Юрій Миколайович – доцент кафедри, кандидат юридичних наук, доцент

Крамаренко Юрій Миколайович

Закінчив Запорізький юридичний інститут МВС України у 2000 році, отримав диплом з відзнакою за спеціальністю «Правознавство», кваліфікація «спеціаліст-юрист».

У 2005 році захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю 21.07.04 – оперативно-розшукова діяльність. Тема дисертаційного дослідження «Правові, організаційні та тактичні аспекти забезпечення безпеки учасників кримінального судочинства». Отримав вчене звання доцента по кафедрі приватної охоронної діяльності у 2010 році. Адвокат, здійснює індивідуальну адвокатську діяльність.

Стаж науково-педагогічний складає понад 13 років, стаж служби в органах внутрішніх справ 10 років, працював в органах досудового розслідування. У 2007-2015 роках завідував кафедрою приватної охоронної діяльності Національного університету «Запорізька політехніка». Має 50 публікацій наукового та навчально-методичного характеру, у тому числі навчальний посібник, рекомендований МОН України як начальний посібник для студентів вищих навчальних закладів.

Викладає дисципліни: «Оперативно-розшукова діяльність», «Основи приватної розшукової діяльності».

Сфера наукових інтересів – організаційні, правові та тактичні аспекти подолання кримінальної протидії, використання прав та виконання обов’язків в сфері інформаційних відносин, позасудове врегулювання правових спорів.

Відповідає підпунктам 1,3,4,12,19,20 пункту 38 Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності.

Google Академія

ORCID

Електронна пошта: yurii.kramarenko@dduvs.edu.ua


 

Шиян Анатолій Григорович, старший викладач кафедри

Шиян Анатолій Григорович – старший викладач кафедри.

Закінчив Харківський юридичний інститут. Має 54 роки загального трудового стажу, 36 – науково-педагогічного. Протягом 25 років ніс службу в органах внутрішніх справ України (з них – 7 років на посадах слідчого, старшого слідчого). В період служби неодноразово брав участь у забезпеченні охорони громадського порядку на території колишнього СРСР (у 1980 р. – на ХХІІ Літніх Олімпійських іграх (м. Москва), у 1988-1990 р.р. – в районах міжнаціональних конфліктів Азербайджанської РСР (м. Сумгаїт, м. Баку, Нагірний Карабах). Полковник міліції у відставці. Ветеран ОВС.

З 2004 року науково-педагогічну діяльність поєднує з адвокатською. Свій практичний досвід слідчого, адвоката передає здобувачам вищої освіти під час викладання навчальних дисциплін «Кримінальний процес», «Адвокатура України», «Практикум зі складання кримінальних процесуальних документів», «Доказування у кримінальному провадженні».

Автор (співавтор) понад 100 наукових та навчально-методичних праць (серед них 1 монографія і 8 навчальних посібників).

Сфера наукових інтересів – актуальні проблеми кримінального процесуального права, захисту прав, свобод і законних інтересів особи у кримінальному провадженні.

Відповідає підпунктам 1, 2, 3, 4, 12 пункту 38 Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності.

ORCID

Google Академія

Електронна пошта: anatolii.shyian@dduvs.edu.ua


 

Ісланкін Сергій Миколайович – старший викладач кафедри

У 2003 році закінчив магістратуру Національної академії внутрішніх справ України за спеціальністю «Правознавство», здобув кваліфікацію магістр.

Має стаж служби в органах внутрішніх справ понад 25 років, з яких понад 20 років має стаж практичної роботи в слідчих підрозділах. Працював на посадах: слідчого, старшого слідчого, начальника слідчого відділення та заступника начальника слідчого відділу Бабушкінського районного відділу Дніпропетровського міського управління УМВС (ГУМВС) в Дніпропетровській області, а потім працював на посадах: слідчого, старшого слідчого, старшого слідчого в ОВС та заступника начальника відділу розслідування злочинів у сфері службової діяльності слідчого управління Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області. Підполковник поліції у відставці. Після виходу у відставку Сергій Миколайович передає свій великий досвід роботи в правоохоронних органах студентам, юристам та правоохоронцям.

З травня 2021 року здійснює дисертаційне дослідження на тему: «Відсторонення від посади в кримінальному процесі» на здобуття наукового ступеня доктора філософії (у галузі права) зі спеціальності 081 «Право» (12.00.09 – кримінальний процес та криміналістика; судова експертиза; оперативно-розшукова діяльність).

Викладає дисципліни: «Кримінальний процес», «Криміналістика», «Оперативно-розшукова діяльність», «Кримінальна юстиція: правові доктрини та принципи правотворчості».

Сфера наукових інтересів – загальні питання кримінального процесу, актуальні проблеми кримінально-процесуальної діяльності, правові підстави та процесуальний порядок застосування заходів забезпечення кримінального провадження, зокрема відсторонення від посади.

ORCID

Google Академія


 

Барабаш Гліб Вікторович – старший викладач кафедри

Закінчив Національну Юридичну Академію ім. Ярослава Мудрого. Має стаж практичної роботи 24 роки. Працював в органах прокуратури на посадах помічника прокурора та старшого слідчого. Під час роботи розслідував та підтримував обвинувачення в судах по кримінальних справах проти життя та здоров’я особи, безпеки руху на транспорті, посадових злочинах, злочинах в сфері господарської діяльності та інших; в сфері підприємництва – та посаді начальника юридичного відділу; в адвокатурі України – здійснював захист прав та інтересів осіб в кримінальних провадженнях та здійснював представництво осіб в цивільних справах в судах загальної юрисдикції.

Прийняв участь в розгляді понад 1000 кримінальних та цивільних проваджень (справ) в судах першої, апеляційної та касаційної інстанцій. Серед них кримінальні провадження (справи) по злочинах: проти життя та здоров’я особи, статевої недоторканості, у сфері службової діяльності, у сфері господарської діяльності, злочини проти власності та ін. В цивільних справах здійснював представництво осіб при розгляді сімейних, житлових, трудових правовідносин, в справах про відшкодування моральної та матеріальної шкоди, спадкових справах, справах окремого провадження та ін.

Має наукові публікації, є співавтором 3 посібників, що використовуються в освітньому процесі.

Викладає дисципліни: «Адвокатура України», «Кримінальний процес».

Сфера наукових інтересів – діяльність адвокатури України, сучасні проблеми і шляхи їх вирішення, діяльність судової системи України.

Відповідає підпунктам 1,3,19,20 пункту 38 Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності.

Google Академія

Електронна адреса: hlib.barabash@dduvs.edu.ua


 

Шило Ірина Вікторівна – старший викладач кафедри

У 2019 році закінчила Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ за спеціальністю «Правознавство», здобула кваліфікацію магістр права.

Аспірант за спеціальністю 12.00.08 – кримінальне право та кримінологія; кримінально-виконавче право. Ірина Вікторівна наукову роботу поєднує з педагогічною діяльність на кафедрі кримінально-правових дисциплін з 2019 року та активно проводить наукову роботу зі здобувачами вищої освіти, є керівником наукового гуртка кафедри. Під її керівництвом більше 60 здобувачів уже написали доповіді, які розглядалися на засіданнях наукового гуртка кафедри та були опубліковані в матеріалах наукових конференцій різних закладів вищої освіти. Членкиня ради молодих вчених Дніпровського державного університету внутрішніх справ.

Викладає дисципліни: «Кримінальне право», «Кримінологія».

Сфера наукових інтересів – запровадження інституту кримінального проступку в теорії кримінального права; особливості реформування чинного кримінального законодавства; кримінальна відповідальність за кримінальні правопорушення проти особи; захист жінок кримінально-правовими засобами.

Відповідає підпунктам 1,3,6,14 пункту 38 Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності.

ORCID

Google Академія

Електронна пошта: iryna.shylo@dduvs.edu.ua


 

Д’яковський Геннадій Леонідович – викладач кафедри, кандидат юридичних наук

Освіта: у 2000 році закінчив Національну юридичну академію України ім. Ярослава Мудрого за спеціальністю «Правознавство», здобувши кваліфікацію юриста та розпочав роботу в прокуратурі Дніпропетровської області.

За 24 роки своєї професійної діяльності в органах прокуратури пройшов шлях від помічника прокурора району до керівника місцевої прокуратури, також займав посади в обласній прокуратурі, в тому числі керівні.

Заохочений подякою Генерального прокурора України з врученням нагрудного знаку «Подяка за сумлінну службу в органах прокуратури» II ступеня та грамотою Генерального прокурора України.

Класний чин: старший радник юстиції

Наукова діяльність:

На підставі рішення атестаційної колегії від 20.03.2018 р. отримав диплом наукового ступеня – кандидат юридичних наук, захистивши дисертацію за спеціальністю 12.00.09: кримінальний процес та криміналістика; судова експертиза; оперативно-розшукова діяльність.

На кафедрі кримінально-правових дисциплін займається науково-педагогічною діяльністю з 2024 року та передає сій практичний досвід в юридичній галузі та правоохоронній діяльності здобувачам вищої освіти.

Викладає дисципліни: «Кримінальний процес», «Криміналістика», «Кримінальна юстиція: правові доктрини та принципи правотворчості», «Аналіз та прогнозування злочинності», «Актуальні проблеми застосування кримінального законодавства».

Google Академія

Електронна пошта: gran3599@gmail.com


 

Жеглінська Тетяна Олегівна – викладач кафедри

Викладач кафедри. У 2012 р. закінчила Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ. Членкиня ради молодих вчених Дніпровського державного університету внутрішніх справ. Активно працює над дисертаційним дослідженням на здобуття ступеня доктора філософії зі спеціальності 081 «Право» на тему: «Право кожного на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичне страхування (загальнотеоретичний аспект)».

Є автором більше 20 наукових та навчально-методичних праць, серед яких статті у вітчизняних та зарубіжних фахових виданнях, навчальний посібник «Поліцейська деонтологія», навчально-методичні видання – збірники тестових завдань з поліцейської деонтології, теорії держави та права, міжнародного права тощо.

Викладає такі навчальні дисципліни: «Кримінальне право»; «Кримінальний процес».

Google Scholar

ORCID


 

Організаційно-методичне забезпечення діяльності кафедри забезпечує Старший лаборант кафедри Кулеба Інна Анатоліївна магістр спеціальності 081 “Право” випускниця ДДУВС. За сумісництвом викладач кафедри кримінально-правових дисциплін. Викладає навчальну дисципліну: “Кримінальне право” для здобувачів вищої освіти 2-го курсу спеціальності 081 “Право”. Пошук наукових інтересів складає актуальні проблеми Загальної частини кримінального права.

Електронна пошта: inna.kuleby@dduvs.edu.ua


 

Науково-педагогічні працівники кафедри Крамаренко Ю.М., Д’яковський Г.Л., Барабаш Г.В., Шило І.В., Ісланкін С.М. є кураторами навчальних груп і здійснюють виховний влив на студентську молодь шляхом проведення різноманітних виховних та культурно-просвітницьких заходів, залучають до роботи в наукових гуртках, самодіяльних організаціях університету, сприяють становленню доброзичливих, морально-етичних, гуманістичних стосунків серед здобувачів вищої освіти, виховують патріотів країни, виступають посередниками у взаємодії здобувачів освіти з професорсько-викладацьким складом, керівництвом, здійснюють відбір обдарованої молоді для подальшої підготовки науково-педагогічних кадрів в магістратурі та аспірантурі університету.

Протягом 2020-2024 рр. працівники кафедри взяли участь у багатьох міжнародних та всеукраїнських науково-практичних конференціях і семінарах (круглих столах), які відбулися в університеті, в інших наукових і практичних установах України та зарубіжжя.

На кафедрі здійснюється підготовка здобувачів наукового ступеня кандидата юридичних наук з кримінального права, кримінології, кримінального процесу та криміналістики.

На кафедрі діє науковий гурток «Актуальні питання кримінального права» (науковий керівник – Шило Ірина Вікторівна, аспірант університету), на засіданнях якого заслуховуються та обговорюються наукові доповіді та повідомлення студентів, що стосуються аналізу актуальних питань сучасної кримінально-правової науки, реформування кримінального законодавства та його критичного осмислення, практики застосовування кримінального та кримінально-процесуального законодавства.

Кафедра здійснює керівництво навчальною практикою та стажуванням студентів денної та заочної форми навчання.

Для забезпечення навчально-виховного процесу та викладання лекцій з проблемних питань дисциплін кафедри запрошуються провідні вчені України, представники правоохоронних і правозахисних органів. Протягом останніх двох років з кафедрою активно співпрацюють провідні адвокати Дніпропетровської області, працівники органів поліції, прокуратури, судді. Для забезпечення студентоцентрованого навчання кафедра дослуховується до думки студентів щодо покращення освітнього процесу, взаємовідносин викладача і студента, особливо під час дистанційного навчання, карантинних заходів, що тривають з березня поточного року. На кафедрі налагоджено роботі он-лайн консультацій зі студентами денної а заочної форми навчання. Будь-який студент може звернутися на кафедральну електронну пошту або на особисту пошту викладача, або зателефонувати і отримати консультацію і рекомендації з опанування навчальних дисциплін, виконання курсових робіт, індивідуальної та самостійної роботи, тощо.

З метою формування майбутньої юридичної та правоохоронної еліти України та підвищення знань і встановлення контактів між здобувачами освіти різних вищих закладів освіти кафедрою започатковано проведення Вікторини з кримінального права «CRIMEзнавці», Брейн-рингу з кримінального процесу та криміналістики, які тепер проходять щорічно. З 2020 року започатковано проведення Вікторини з кримінального процесу «Доступ жінок до правосуддя». В усіх цих заходах можуть прийняти участь студенти різних курсів.

Всі науково-педагогічні працівники кафедри надають консультації в юридичній клініці «Істина», яка діє в університеті багато років. Кожна малозабезпечена особа, яка проживає в місті або області, може звернутися за телефоном або особисто за отриманням безоплатної первинної правової допомоги (більш детальна інформація – у відповідному розділі сайту університету), прийти особисто і отримати кваліфіковану юридичну консультацію у своїй справі. Здобувачі вищої освіти під керівництвом досвідчених викладачів підготують необхідні документи, звернення тощо в рамках такої безоплатної правової допомоги і отримають таким чином свій перший досвід практичної роботи.

Науково-педагогічні працівники кафедри приймають активну участь в проведенні серед мешканців міста і області правороз’яснювальної та профілактичної роботи в межах правопросвітницького проекту Міністерства юстиції України «Я маю право» (2018-2020), «Стоп-булінг», «Стоп корупція», з питань запобігання домашнього насильства, гендерної рівності, та інших, започаткованих органами кримінальної юстиції та правоохоронними органами в області.

Кафедра кримінально-правових дисциплін розташована на 5-му поверсі університету, кабінети 525, 526, 527, 516.

Проведення консультацій на кафедрі науково-педагогічними працівниками здійснюється щодня з 14:30 до 17:30 відповідно до графіку.

Ми відкриті для спілкування та співробітництва з колегами інших навчальних закладів України та зарубіжжя, практичними працівниками державних і правоохоронних органів, правозахисних організацій, правниками та всіма зацікавленими особами. Контактні телефони: (056) 31-72-05.

Адреса корпоративної електронної пошти кафедри: d_crld@dduvs.edu.ua

На кафедрі діє науковий гурток «Актуальні проблеми кримінально-правового забезпечення прав і свобод людини і громадянина» (науковий керівник – викладач кафедри кримінально-правових дисциплін Шило Ірина Вікторівна). На засіданнях наукового гуртка заслуховуються та обговорюються наукові доповіді та повідомлення студентів, що стосуються аналізу актуальних питань сучасної кримінально-правової науки та практики застосовування кримінального законодавства.

Членом наукового гуртка кафедри кримінально-правових дисциплін може бути здобувач вищої освіти, який виявив бажання проводити науково-дослідну роботу в галузі кримінального права, кримінального процесу, кримінології, кримінально-виконавчого права та інших навчальних дисциплін, які викладаються на кафедрі. Стати членами наукового гуртка (за I навчальний семестр) виявили бажання 23 здобувачів вищої освіти.

Метою діяльності наукового гуртка є вироблення навичок науково-дослідної роботи, залучення до поглибленого вивчення і дослідження актуальних наукових проблем сучасності та ін. Завданням наукового гуртка є: підвищення якості підготовки фахівців, засвоєння навчального матеріалу, вміння застосовувати набуті теоретичні знання у практичній діяльності. Засідання наукового гуртка відбуваються кожного місяця, відповідно до графіку засідань наукового гуртка.

Форми і методи навчання на кафедрі кримінально-правових дисциплін

Кафедра кримінально-правових дисциплін використовує різноманітні методи навчання при викладанні навчальних дисциплін, закріплених за кафедрою. Це і традиційні лекції, семінари, практичні заняття, і інноваційні, побудовані з використанням різних методів (мозкового штурму, дидактичні; дискусії, робота в малих групах, ділові ігри, та інші).

Зважаючи на те, що більшість навчальних дисциплін є професійно-орієнтованими, це обумовлює специфіку використовуваних методів.
Так, при викладанні навчальних курсів «Кримінальне право», «Кримінологія», «Кримінальний процес», «Адвокатура України», «Правові основи оперативно-розшукової діяльності», «Криміналістика», «Оперативно-розшукова діяльність» використовуються як традиційні методи навчання: пояснювально-ілюстративний, демонстрація, так і інтерактивні: кейси, розгорнуті бесіди за складеним і заздалегідь доведеним до студентів планом; невеликі доповіді студентів з наступним їх обговоренням за планом; дебати, тренінґи, рольові, імітаційні ігри, короткі доповіді, рецензії, модельні судові засідання. При цьому обов’язково підтримується зворотній зв’язок з аудиторією.

На 3-4 курсах під час проведення лекційних, семінарських занять використовуються такі методи навчання, як постановка проблеми, проблемний виклад матеріалу – особливо, по тих питаннях кримінального права, кримінології, кримінального процесу, які не узгоджуються між собою (існування понять «злочин» і «кримінальне правопорушення», «кримінальна справа» і «кримінальне провадження», «кримінальне провадження» як процес та результат його діяльності, «попередження», «запобігання кримінальним правопорушенням» та інших), при викладанні «Оперативно-розшукова діяльність» – як забезпечити дотримання прав людини, яка порушує закон при здійсненні пошукової діяльності та ін.

НПП кафедри при очному навчанні запроваджено проведення модельних судових засідань з кримінального процесу по кожній темі, як закріплення теоретичного матеріалу та вироблення навичок поведінки і спілкування студентів з різними учасниками судового засідання. На такі модельні судові засідання запрошуються і практичні працівники (адвокати, судді). При дистанційному навчанні проходить моделювання ситуацій, активно залучаються практичні працівники.

На модельних судових засіданнях з кримінального права обговорювались теми, пов’язані з особливостями кваліфікації кримінальних правопорушень проти власності, проти життя та здоров’я, проти громадського порядку та моральності та інші. Крім того, особливу увагу було приділено проблемним питанням судового розгляду та складанню процесуальних документів.

Модельні судові засідання проводились з наступних навчальних дисциплін: «Кримінальний процес», «Правові основи ОРД», «Захист у кримінальному процесі», «Кримінальне право», на одному із яких були присутні представники делегації Литовської Республіки.

При викладанні «Криміналістики» студенти проводять в аудиторії – відпрацювання фіксації слідів вчинення злочину, а потім на території університету огляд інсценованого місця події та виявлення і фіксацію слідів вчинення злочину в реальних погодних умовах.

При викладанні «Кримінології» на семінарських та практичних заняттях використовуються методи демонстрації реальних ситуацій, процесів формування особи злочинця, жертви злочину, роботи в малих групах та мозковий штурм, які дозволяють студентам об’єднати свої зусилля при вирішенні складних питань (визначення причин та умов певного виду злочинності, вибору найбільш ефективних заходів попередження тощо).

При викладанні навчальних курсів «Робота з інформацією з обмеженим доступом», «Спеціальна техніка в правоохоронній діяльності» використовуються методи кейс-стаді, діалогове спілкування, методи конкретної ситуації, моделювання.

Проведення навчальних занять з професійно-орієнтованих навчальних дисциплін, в першу чергу, формують у студентів чітке уявлення про майбутню професійну діяльність, формують вміння розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми у сферах правоохоронної діяльності, майнової та особистої безпеки і в процесі навчання, що передбачає застосування певних теорій та методів відповідних наук і характеризується комплексністю та невизначеністю умов; здатність нести відповідальність за результати своєї діяльності та діяльності інших осіб у ситуаціях, пов’язаних із правозастосуванням, охороною і захистом праві і свобод, забезпеченням публічної (громадської) безпеки та порядку, при здійсненні оперативно-пошукової та детективної діяльності.

Цілі, зміст навчання

Мета підготовки фахівців за спеціальністю 262 «Правоохоронна діяльність» сформульована в Освітньо-професійній програмі: Підготувати компетентних фахівців, готових до виконання професійних обов’язків у галузях правоохоронної діяльності, публічної (громадської), майнової та особистої безпеки, приватної детективної та пошукової діяльності, здатних реалізовувати себе та удосконалюватися в особистісній і професійній сферах
Навчання за Освітньо-професійною програмою 262 «Правоохоронна діяльність» – це спеціальна фахова освіта в галузі цивільної безпеки за спеціальністю 262 «Правоохоронна діяльність».

Де можуть працювати наші випускники, які закінчили навчання за Освітньо-професійною програмою 262 «Правоохоронна діяльність»:

Відповідно до Національної рамки кваліфікацій особи, які пройшли навчання за Освітньо-професійною програмою 262 «Правоохоронна діяльність» можуть працювати (ДК 003:2010):

3450 – Інспектор воєнізованої охорони (державні або недержавні структури, Державна служба охорони органів поліції, приватні охоронні структури, що здійснюють забезпечення охорони та безпеки фізичних і юридичних осіб, служби безпеки підприємств, банків, інших установ та організацій);

3450 – Приватний детектив (приватні структури, що забезпечують безпеку бізнесу, банків);

3450 – Фахівець з організації майнової та особистої безпеки (приватні охоронні структури, що здійснюють забезпечення охорони та безпеки фізичних і юридичних осіб, служби безпеки підприємств, банків, інших установ та організацій);

3451 – Дізнавач (органи поліції);

3451 – Оперуповноважений (органи поліції, детективи НАБУ).

 

Кафедра кримінально-правових дисциплін знаходиться на другому поверсі університету, каб. №516, №525, №526, №527.

Корпоративна пошта кафедри: d_crld@dduvs.edu.ua

 

 


37 500