Кафедра тактико-спеціальної підготовки є базовим структурним підрозділом Дніпровського державного університету внутрішніх справ як державного вищого навчального закладу із специфічними умовами навчання, яка створена за наказом ректора від 08.04.2006 року № 351 та здійснює свою діяльність на підставі ПОЛОЖЕННЯ про кафедру тактико-спеціальної підготовки Дніпровського державного університету внутрішніх справ, що провадить освітню, методичну та наукову діяльність за спеціальністю (спеціалізацією) «Службово-бойова діяльність сил охорони правопорядку» чи міжгалузевою групою спеціальностей у галузях знань «Право», «Воєнні науки, національна безпека, безпека державного кордону», «Цивільна безпека».
Основними завданнями кафедри тактико-спеціальної підготовки є:
Реалізація освітніх та освітньо-наукових програм за спеціальністю (спеціалізацією) «Службово-бойова діяльність сил охорони правопорядку» чи міжгалузевою групою спеціальностей у галузях знань «Право», «Воєнні науки, національна безпека, безпека державного кордону», «Цивільна безпека», навчальних планів підготовки, перепідготовки й підвищення кваліфікації фахівців.
Впровадження сучасних інноваційних технологій навчання.
Підготовка й систематичне оновлення методичного забезпечення освітньої діяльності з навчальних дисциплін, що викладаються на кафедрі.
Виховання майбутнього правоохоронця (юриста), формування у курсантів та слухачів громадянської позиції щодо оцінки суспільних явищ, забезпечення прав і свобод людини та громадянина.
Провадження наукової та науково-технічної діяльності, залучення до неї курсантів та слухачів.
Збір, узагальнення та впровадження передового досвіду навчання у вищій школі, практичної діяльності сил охорони правопорядку.
Підготовка науково-педагогічних кадрів за відповідними освітньо-науковими, науковими програмами, участь у їх атестації.
Взаємодія з іншими навчальними закладами, органами державної влади і органами місцевого самоврядування, органами юстиції, правоохоронними органами, судами, окремими службами та підрозділами сил охорони правопорядку.
Підготовка навчальної, наукової, методичної літератури з проблем юридичної освіти та правоохоронної діяльності.
Експертна оцінка та узгодження переліку спецкурсів з професійно орієнтованої (спеціальної) підготовки, рецензування навчально-методичних матеріалів інших кафедр.
Координація виконання наукових досліджень проблемних питань службово-бойової діяльності сил охорони правопорядку, залучення до їх виконання працівників інших кафедр університету, впровадження їх результатів в освітній процес і практику.
Забезпечення професійної адаптації курсантів до умов проходження служби на посадах, що заміщуються поліцейськими.
Залучення провідних вчених, спеціалістів сил охорони правопорядку до проведення занять, контролю знань курсантів, студентів та слухачів.
Кафедра є одним із провідних підрозділів завдяки викладанню навчальних дисциплін практичної спрямованості. Забезпечення освітньої діяльності відбувається шляхом впровадження сучасних інноваційних технологій навчання з широкого діапазону дисциплін практичного спрямування: «Тактико-спеціальна підготовка», «Особиста безпека поліцейського», «Дії працівників Національної поліції при надзвичайних ситуаціях», «Організація та проведення спеціальних операцій Національної поліції», «Цивільний захист», «Охорона праці в галузі та особиста безпека працівника Національної поліції».
З метою формування навичок практичного застосування теоретичних знань щодо правильного оцінювання конкретних подій з подальшим прийняттям правомірних рішень та психологічної готовності, психологічної надійності та стійкості до дій у ситуаціях різних ступенів ризику на кафедрі функціонують навчальні полігони
ТАКТИЧНЕ МІСТЕЧКО
Містечко розташоване на території університету і являє собою окрему огороджену територію, на якій знаходиться автомобіль, двоповерхова будівля з кімнатами, сходовими маршами та оглядовим майданчиком для науково-педагогічних працівників.
Використання об’єкту в освітньому процесі надає можливість:
– відпрацьовувати практичні навички зовнішнього та внутрішнього огляду приміщень;
– відпрацювання службових завдань пов’язаних із зупиненням та перевіркою транспортного засобу в ситуаціях різних ступенів ризику та примусового усунення від керування;
– реалізовувати комплекс заходів, спрямованих на набуття і вдосконалення навичок практичного застосування теоретичних знань щодо правильного оцінювання конкретних подій з подальшим прийняттям правомірних рішень та психологічної готовності до дій у ситуаціях різних ступенів ризику.
СЛУЖБОВІ АВТОМОБІЛІ TOYOTA PRIUS.
Використання об’єктів в освітньому процесі надає можливість:
– відпрацювати практичні навички зупинення транспортного засобу у ситуаціях різних ступенів ризику;
– відпрацювати навички примусового усунення від керування;
– сформувати комунікативні навички курсантів та активізувати їх пізнавальну діяльність за рахунок створення активної, мотивованої навчальної ситуації та її оперативної оцінки.
ЦЕНТР ДОМЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ТА ТАКТИЧНОЇ МЕДИЦИНИ ПРОВОДИТИСЯ ЗАНЯТТЯ ЗА ТЕХНОЛОГІЯМИ SBL/BL ТА ЯКИЙ УВІЙДЕ В МЕРЕЖУ НАВЧАЛЬНИХ ЦЕНТРІВ ПЕРШОЇ ТА НЕВІДКЛАДНОЇ ДОПОМОГИ.
Використання об’єкту в освітньому процесі надає можливість формування теоретичних знань та практичних навичок з надання домедичної допомоги пораненим в польових умовах за стандартизованою навчальною програмою Tactical Combat Care Casualty Care Combat Lifesavers Course (TCCC CLS), розроблену Системою Joint Trauma System – тактичної медицини, а також надання екстреної домедичної допомоги поліцейськими особам у невідкладних станах за програмою МОЗ України «Перший на місці події» (під час виявлення на місці події постраждалих із наявністю закритих та відкритих переломів та їх іммобілізацію; травм м’яких тканин, кровотеч, гемостазів, перев’язки ран; проведення серцево-легеневої реанімації дорослих, дітей та новонароджених; опіків; інтоксикації; шоку і різновидів шоку; медичного сортування в разі колективної аварії; евакуації постраждалих, в ситуаціях, які виникли під час ускладнення оперативної обстановки.
Кімната обладнана манекенами-тренажерами (дорослий, дитячий, новонароджений), необхідними засобами надання домедичної допомоги (медичні бинти, кровоспинні турнікети та бандажі, тверді та м’які ноші, назофаренгальні трубки, АЗД для забезпечення СЛР), манекени поранених кінцівок, імітаційні накладки ран різної етіології.
ЦЕНТР ТАКТИЧНОЇ ТА ВОГНЕВОЇ ПІДГОТОВКИ НА БАЗІ МУЛЬТИМЕДІЙНОГО ТИРУ «РУБІН-У»
Центр обладнаний трьома інтерактивними мультимедійними лазерними тирами «Рубін-У» (що дає можливість виконувати практичні вправи курсу стрільб), розсувними макетами побутової кімнати (вікно, вхідні двері, глухі стіни), оснащений звуковою та світловою сигналізацією (проблискові маячки синього та червоного кольорів).
Використання об’єкту в освітньому процесі надає можливість:
– формування знань та набуття навичок щодо правил і техніки стрільби;
– набуття навичок прицілювання та правильного натискання на спусковий гачок;
– відпрацювання навичок ведення вогню із-за укриття та різних положень;
– виконання практичних вправ курсу стрільб як по нерухомих, так і по рухомих цілях.
У рамках грантової діяльності науково-педагогічні працівники кафедри є учасниками міжнародного консорціуму проєкту Erasmus+ «Симуляційна медицина та сценарій-орієнтоване навчання з надання невідкладної медичної допомоги» (номер проєкту: 101082077-SimS-ERASMUS-EDU-2022-CBHE).
На кафедрі функціонує науковий гурток, де здобувачі вищої освіти набувають навичок наукових досліджень, виконують науково-дослідні роботи, проводять науково-практичні заходи, вікторини, публікують статті, тези та доповіді. Керівник гуртка доцент кафедри, к.ю.н., доцент Дмитро КАЗНАЧЕЄВ.
Завідувач кафедри, кандидат юридичних наук, доцент, майор поліції – Фурса Вадим Вікторович (Google Scholar, Бібліометрика української науки)
У 2009 році закінчив Запорізький юридичний інститут ДДУВС, «Правознавство», юрист.
Викладає навчальні дисципліни: «Татктико-спеціальна підготовка», «Вогнева та тактико-спеціальна підготовка», «Організація та проведення спеціальних операцій підрозділами Національної поліції України».
Професор кафедри, кандидат юридичних наук, доцент – Поливанюк Василь Дмитрович (Google Scholar, Бібліометрика української науки)
У 1998 році закінчив Національну академію внутрішніх справ України, «Правознавство», юрист-спеціаліст.
Кандидат юридичних наук за спеціальністю 12.00.09 – кримінальний процес та криміналістика; судова експертиза. Тема дисертації: «Особливості методики розслідування злочинів, вчинених у банківській системі України з використанням сучасних інформаційних технологій».
Доцент кафедри кримінально-правових дисциплін.
Викладає навчальну дисципліну «Тактико-спеціальна підготовка».
Доцентка кафедри, кандидатка юридичних наук, доцент, підполковниця поліції – Мислива Оксана Олегівна (Google Scholar, Бібліометрика української науки)
У 1999 році закінчила Запорізький юридичний інститут МВС України, «Правознавство», юристка-спеціалістка, у 2000 році Університет внутрішніх справ (м. Харків), «Правоохоронна діяльність», магістерка.
Кандидатка юридичних наук за спеціальністю 12.00.08 – кримінальне право, кримінологія та кримінально-виконавче право. Тема дисертації: «Кримінально-правова характеристика та запобігання незаконній діяльності у сфері трансплантації».
Викладає навчальну дисципліну «Тактико-спеціальна підготовка».
Доцентка кафедри, кандидатка юридичних наук, доцент, майорка поліції – Миронюк Станіслава Анатоліївна (Google Scholar, Бібліометрика української науки)
У 2005 році закінчила Національну академію внутрішніх справ України, «Правознавство», юристка-спеціалістка, у 2007 році Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ, «Правоохоронна діяльність», магістерка.
Кандидатка юридичних наук за спеціальністю 12.00.08 – кримінальне право, кримінологія та кримінально-виконавче право. Тема дисертації: «Кримінальна відповідальність за умисне знищення або пошкодження майна».
Викладає навчальні дисципліни: «Тактико-спеціальна підготовка», «Організація та тактичні засади охорони публічного порядку, кращі Європейські практики».
Доцент кафедри, кандидат юридичних наук, доцент – Казначеєв Дмитро Георгійович (Google Scholar, Бібліометрика української науки)
У 1999 році закінчив Національну академію внутрішніх справ України, «Правознавство», юрист.
Кандидат юридичних наук за спеціальністю 21.07.04 – оперативно-розшукова діяльність. Тема дисертації: «Правові та організаційні основи попередження та розкриття торгівлі людьми оперативними підрозділами ОВС».
Доцент кафедри оперативно-розшукової діяльності
Викладає навчальні дисципліни: «Тактико-спеціальна підготовка», «Особиста безпека поліцейського».
Старший викладач кафедри, підполковник поліції – Біліченко Валерій Віталійович (Google Scholar, Бібліометрика української науки)
У 1995 розі закінчив Дніпропетровський державний інститут фізичної культури та спорту, тренер-викладач фізичної культури та спорту, у 2003 році Донецький інститут внутрішніх справ, «Правознавство», юрист.
Майстер спорту України з легкої атлетики.
Викладає навчальну дисципліну: «Тактико-спеціальна підготовка».
Старший викладач кафедри, майор поліції – Тінін Дмитро Геннадійович
У 2007 році закінчив Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ, «Правоохоронна діяльність», спеціаліст, у 2009 році Дніпропетровський університет економіки та права, «Фінанси та кредит», спеціаліст.
Викладає навчальні дисципліни: «Тактико-спеціальна підготовка».
Старший викладач кафедри, кандидат у майстри спорту України з волейболу, капітан поліції – Гіденко Євген Сергійович (Google Scholar, Бібліометрика української науки)
У 2010 році закінчив Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ, «Правоохоронна діяльність», спеціаліст, у 2011 році отримав диплом магістра.
Викладає навчальну дисципліну: «Тактико-спеціальна підготовка».
Старший викладач кафедри, підполковник поліції – Плахотний Артем Павлович.
У 2008 році закінчив Запорізький юридичний інститут Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, «Правознавство», магістр.
Викладає навчальну дисципліну: «Тактико-спеціальна підготовка».
Старший викладач кафедри, майстер спорту України – Завістовський Олег Дмитрович
У 2001 році закінчив Запорізький державний університет за спеціальністю: «Фізичне виховання», у 2005 році Національний університет внутрішніх справ (м. Харків) за спеціальністю: «Правознавство», у 2007 році магістратуру Запорізького Національного технічного університету, за спеціальністю: «Фізичне виховання», у 2008 році Академію управління МВС «Управління сил правопорядку».
Чемпіон Світу з поліцейського хортингу.
Викладає навчальну дисципліну: «Тактико-спеціальна підготовка».
Бардін Євгеній Вікторович
Старший викладач кафедри тактико-спеціальної підготовки, підполковник поліції. У 2001 році закінчив Запорізький юридичний інститут, «Правознавство», спеціаліст.
Викладає навчальні дисципліни: «Тактико-спеціальна підготовка».
Викладач кафедри, старший лейтенант поліції – Король Катерина Сергіївна
У 2014 році закінчила Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ, «Правознавство», бакалавр, у 2017 році отримала диплом «Правознавство», магістр.
Викладає навчальні дисципліни: «Тактико-спеціальна підготовка», «Особиста безпека поліцейського».
Турчанікова Ганна Олександрівна
Викладач кафедри тактико-спеціальної підготовки, капітан поліції. У 2014 році закінчила Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ, «Правознавство», бакалавр, у 2015 році отримала диплом «Правознавство», магістр. Викладає навчальні дисципліни: «Тактико-спеціальна підготовка».
Контакти: d_tst@dduvs.edu.ua, тел. +380967333090.