Кафедра інформаційних технологій

Кафедра інформаційних технологій є загальноуніверситетським структурним підрозділом Дніпровського державного університету внутрішніх справ.

Науково-педагогічним персоналом кафедри забезпечується викладання таких дисциплін:

Інформаційні та комунікаційні технології.

Інформаційне забезпечення професійної діяльності працівників підрозділів превентивної діяльності.

Інформаційно-аналітичне забезпечення правоохоронної діяльності.

Інформаційно-аналітичне забезпечення діяльності підрозділів стратегічних розслідувань.

Пошук інформації з відкритих джерел (OSINT) працівниками кримінальної поліції.

Використання сучасних інформаційних технологій в оперативно-розшуковій діяльності.

Інформаційні технології.

Інформаційні системи та технології.

Сучасні інформаційні технології в юридичній діяльності.

Методи багатомірної статистики в психології.

Економетрія та економіко-математичне моделювання.

Математико-статистичні методи аналізу даних в психології.

 

Рижков Едуард Володимирович – професор кафедри.

ОСВІТА

Донецька спеціальна середня школа міліції МВС УРСР, 1993 р., за спеціальністю «Правознавство», кваліфікація молодший спеціаліст-юрист.

Донецький інститут внутрішніх справ при Донецькому державному університеті, 1996 р., за спеціальністю «Правознавство», кваліфікація спеціаліст-юрист.

Ад’юнктура Національної академії внутрішніх справ, 2000 р.

НАУКОВИЙ СТУПЕНЬ

Кандидат юридичних наук, 21.07.04 – оперативно-розшукова діяльність, тема дисертації: «Правові та організаційні проблеми негласного співробітництва оперативних апаратів кримінальної міліції».

ВЧЕНЕ ЗВАННЯ

Доцент кафедри оперативно-розшукової діяльності у сфері інформаційних технологій, 2004 р.

Професор кафедри економічної та інформаційної безпеки, 2021 р.

НАВЧАЛЬНІ ДИСЦИПЛІНИ

Інформаційні та комунікаційні технології

Інформаційне забезпечення професійної діяльності підрозділів превентивної діяльності

Інформаційно-аналітичне забезпечення правоохоронної діяльності

Інформаційно-аналітичне забезпечення діяльності підрозділів стратегічних розслідувань

Пошук інформації з відкритих джерел (OSINT) працівниками кримінальної поліції

Використання сучасних інформаційних технологій в оперативно-розшуковій діяльності

Має 28 років науково-педагогічного стажу. З 2001 р. до 2006 р. створював і очолював кафедру з підготовки оперативного складу по боротьбі з комп’ютерною злочинністю (оперативно-розшукової діяльності в сфері інформаційних технологій); з 2006 р. до 2014 р. очолював кафедру оперативно-розшукової діяльності; з 2015 р. до 2016 р. очолював кафедру кримінально-правових дисциплін; з 2016 р. до 2022 р. очолював кафедру економічної та інформаційної безпеки.

Автор біля 200 наукових та навчально-методичних праць, у тому числі 2 підручників, 2 науково-практичних коментарів, 16 навчальних посібників, 4 монографій (в т.ч. міжнародних), 11 науково-практичних та методичних рекомендацій, більше 50 публікацій у фахових виданнях та виданнях які включені до науково-метричних баз Scopus та Web of Science Core Collection, патентів на корисні моделі, авторських свідоцтв.

Неодноразово приймав участь у роботі спеціалізованих вчених рад із захисту дисертацій в якості постійного члена та в якості офіційного опонента.

У 2019 році здійснив міжнародне наукове стажування за темою «Академічна доброчесність» у м. Лодзь (Республіка Польща); у 2022 році пройшов міжнародне стажування у International Historical Biographical Institute (Dubai – New York – Rome – Burgas – Jerusalem – Beijing) V Міжнародної програми наукового стажування за темою: «Нобелівські Лауреати».

Під його керівництвом захищено 6 кандидатських дисертацій, в тому числі за тематикою: «Використання комп’ютерних засобів для вирішення завдань оперативної розробки», «Розкриття оперативними підрозділами ДСБЕЗ МВС України злочинів у сфері використання комп’ютерної інформації», «Організація і тактика документування підрозділами ДСБЕЗ злочинів в комп’ютерних мережах та мережах електрозв’язку», «Теоретичні та організаційно-правові засади використання кримінальною поліцією інформаційно-телекомунікаційних технологій під час протидії економічним злочинам».

Має 12 річний досвід підготовки оперативних працівників для підрозділів протидії кіберзлочинності.

Є одним із розробників та реалізаторів навчального проекту «Лінія – 102», який з 2016 р. використовується у навчальних закладах систем МВС України.

Пройшов службу від молодшого сержанта до полковника міліції. Ветеран органів внутрішніх справ. Співзасновник Всеукраїнської асоціації науковців та фахівців у сфері оперативно-розшукової діяльності.

За сумлінне виконання службових обов’язків, успіхи у педагогічній та науковій діяльності заохочувався керівництвом навчальних закладів, міськими та обласними адміністраціями, МВС України.

На кафедрі працює з 2016 року.

Google Академія

ORCID

Scopus

Publons (Web of Science)

Academia.edu

Бібліометрика української наука


 

Дісковський Олександр Андрійович – професор кафедри

ОСВІТА

Дніпропетровський державний університет, 1975 р., спеціальність «Динаміка та міцність машин», А-1 №939018 (за наказом МОН від 06.11.2015 № 1151, 113 Прикладна математика), кваліфікація механік.

НАУКОВИЙ СТУПЕНЬ

Доктор технічних наук, 2016 р. 01.05.02 – математичне моделювання та обчислювальні методи, тема дисертації: «Гомогенні математичні моделі процесів деформування і оптимізація параметрів функціонально-градієнтних структур». (за наказом МОН від 06.11.2015 № 1151, 113 Прикладна математика, 121 Інженерія програмного забезпечення, 122 Комп’ютерні науки та інформаційні технології).

ВЧЕНЕ ЗВАННЯ

Доцента кафедри вищої математики, 1986 р.

Професор кафедри Економічної та інформаційної безпеки, 2019 р.

НАВЧАЛЬНІ ДИСЦИПЛІНИ

Інформаційні технології

Інформаційні системи та технології захисту даних

Вища математика

Інформаційно-аналітичне забезпечення правоохоронної діяльності

Економетрія та економіко-математичне моделювання

Організація та технічні засоби захисту об’єктів, інформації від несанкціонованого доступу

Інформаційно-аналітичне забезпечення правоохоронної діяльності

Математико-статистичні методи аналізу даних в психології

Методи багатомірної статистики в психології

Стаж науково-педагогічної роботи у закладах вищої освіти – 40 років.

Підготовлено методичне забезпечення з основних навчальних курсів дисциплін «Вища математика», «Вища та прикладна математика», «Теорія ймовірності та математична статистика», навчальний посібник з дисципліни «Вища математика» (англійською мовою) для іноземних слухачів підготовчих курсів.

Загальна кількість публікацій становить 71 опублікованих наукових праць, з них 56 наукового та 5 навчально-методичного характеру, у тому числі 20 наукових праць англійською мовою опубліковані у міжнародних рецензованих фахових виданнях, з яких 15 наукових праць у високо рейтингових (Q 1-2) закордонних періодичних виданнях, які включені до науково-метричної бази Scopus, має достатньо високий індекс цитовості (індекс Хірша) за науково-метричною базою Scopus h=7.

До 2018 р. виконувава обов’язки заступником голови спеціалізованої ради із захисту дисертацій Д 08.084.01 НметАУ, виконавець окремих розділів НДР за міжнародною програмою MAESTRO 2 research grant funded by the Polish National Science Centre (№ 2012/04/A/ST8/00738.

З 10 по 19 червня 2019 року пройшов міжнародне наукове стажування на кафедрі автоматики, біомеханіки і мехатроніки Лодзинського політехнічного університету м. Лодзь (Республіка Польща) – Certyfikat numer K 16/0018-2019. Member of the international scientific laboratory of Professor Jan Awrejcewicz at Lodz Univercity of Technology? Takes part as a co-executor consultant in the implementation of the grant OPUS 18 NSF of Poland UMO 2019/35/B/ST8/00980

Google Академія

ORCID

Scopus

Publons (Web of Science)

Бібліометрика української наука


 

Синиціна Юлія Петрівна – доцент кафедри.

ОСВІТА

Державна металургійна академія, 1996, спеціальність: «Металознавство та термічна обробка»; кваліфікація: інженер–металург.

Державна металургійна академія, 2000, спеціальність: «Психологія». кваліфікація -психолог.

Національна металургійна академія України, 2010, спеціальність: «Менеджмент ЗЕД»; кваліфікація: спеціаліст Менеджменту ЗЕД

Центр післядипломної освіти та підвищення кваліфікації, 2021, напрям 12 – Інформаційні технології, спеціальністю Комп’ютерні науки та інформаційні технології

НАУКОВИЙ СТУПІНЬ

Кандидат технічних наук, 05.16.01-Металознавство та термічна обробка металів. Тема дисертації: «Формування структури сплаву АМг6 у зварних з’єднаннях виробів відповідального призначення тривалого терміни експлуатації».

PhD, Physical metallurgy and heat treatment of metals, Dissertation topic: «AMg6 alloy structure formation in welding joints of critical products for long operating time».

ВЧЕНЕ ЗВАННЯ

Доцент кафедри менеджменту, 2014.

Старший науковий співробітник, 2009.

НАВЧАЛЬНІ ДИСЦИПЛІНИ

Інформаційні технології

Інформаційні системи та технології.

Сучасні інформаційні технології в юридичній діяльності.

Методи багатомірної статистики в психології.

Економетрія та економіко-математичне моделювання.

Математико-статистичні методи аналізу даних в психології.

Використання інформаційних технологій в науково-педагогічній діяльності.

Стаж науково-педагогічної роботи (років) 28 роки, з яких педагогічний стаж 15 років. Автор понад 190 наукові праць в тому числі: (SCOPUS – 3) навчальні посібники – 7 з них: Гриф МОНУ – 2; Гриф академії – 1; підручників – 1; авторське право – 11; патенти – 4; конспекти лекцій та робочі програми – 23. Є постійним учасником міжнародних науково-практичних конференцій, семінарів, симпозіумів, а також систематично проходить стажування на національному та міжнародному рівнях, зокрема:

підвищення кваліфікації за курсом «Academic integrity in the training of masters and doctor of philosophy (PhD) in the countries of the European Union and Ukraine» (березень, 2024 р., м. Люблін (Республіка Польща), Educators and scholars international foundation, Instytut Badawczo-Rozwojowy Lubelskiego Parku;

підвищення кваліфікації за курсом «Transfer of educational technologies in the countries of the European Union and Ukraine» (квітень, 2024 р., м. Люблін (Республіка Польща), Educators and scholars international foundation, Instytut Badawczo-Rozwojowy Lubelskiego Parku;

підвищення кваліфікації за курсом «Interactive technologies of mixed learning in the training of technical and scientific specialists in the countries of the European Union and Ukraine» (травень, 2024 р., м. Люблін (Республіка Польща), Educators and scholars international foundation, Instytut Badawczo-Rozwojowy Lubelskiego Parku;

підвищення кваліфікації за курсом «International experience of using artificial intelligence in the educational process (Part I) (травень, 2024 р., м. Люблін (Республіка Польща), Educators and scholars international foundation, Instytut Badawczo-Rozwojowy Lubelskiego Parku.

Основні наукові напрямки діяльності – актуальні питання інформаційної та економічної безпеки; кібергігієна; сучасні інформаційні технології; штучний інтелект.

Google Scholar

ORCID

Бібліометрика української науки

Scopus

Publons

Academia.edu


 

Прокопов Сергій Олександрович – старший викладач кафедри.

ОСВІТА

Фізико-технічний факультет Дніпропетровського державного університету, 1987 р., інженер-електромеханік за напрямом «Системи автоматичного управління».

НАВЧАЛЬНІ ДИСЦИПЛІНИ

Інформаційні та комунікаційні технології.

Інформаційне забезпечення професійної діяльності працівників підрозділів превентивної діяльності.

Інформаційно-аналітичне забезпечення діяльності підрозділів стратегічних розслідувань.

Пошук інформації з відкритих джерел (OSINT) працівниками кримінальної поліції.

Інформаційно-аналітичне забезпечення правоохоронної діяльності.

В органах внутрішніх справ із 1993 р. Автор понад 80 наукових та навчально-методичних праць, у тому числі, 1 патент, 6 свідоцтв про реєстрацію авторського права на твір, 7 навчальних посібників, 3 підручників. Є постійним учасником міжнародних науково-практичних конференцій, семінарів, симпозіумів, а також систематично проходить стажування на національному та міжнародному рівнях, зокрема:

VII МІЖНАРОДНОЇ ПРОГРАМИ НАУКОВОГО СТАЖУВАННЯ “Нобелівські Лауреати: Вивчення Досвіду та Професійних Досягнень для Формування Успішної Особистості та Трансформації Оточуючого Світу“ у Дубаї, Осло, Стокгольмі, Римі, Бургасі, Нью-Йорку, Єрусалимі, Пекіні. (4 ЛИСТОПАДА – 31 ГРУДНЯ 2022 РОКУ)

Основні напрямки наукових студій – проблеми інформаційного забезпечення підрозділів Національної поліції; аналітична діяльність та боротьба з кіберзлочинністю.

Є одним з розробників інформаційно-технічної платформи професійно-ділової гри «Лінія 102». У 2019 році під його керівництвом наукова робота на конкурс МВС курсанта університету зайняла 2 місце у номінації «Інформаційні технології та кібербезпека».

Має 26 років науково-педагогічного стажу та 5 років практичного стажу у підрозділах МВС. Працює на кафедрі з 1999 року. Підполковник міліції у відставці, член Міжнародної поліцейської асоціації.

Google Scholar

ORCID

Бібліометрика української науки


 


5 884