Кафедра теорії держави та права входить до складу Навчально-наукового інституту права та інноваційної освіти Дніпровського державного університету внутрішніх справ та забезпечує підготовку здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського), другого (магістерського) та третього (освітньо-наукового) рівнів вищої освіти за освітніми програми 081 Право та 262 Правоохоронна діяльність.
Кафедру теорії держави та права Навчально-наукового інституту права та інноваційної освіти Дніпровського державного університету внутрішніх справ було створено відповідно до наказу МВС України від 06.06.2024 Nº 390 «Про організаційно-шатні зміни в МВС».
Організаційно-управлінська робота кафедри теорії держави та права спрямована на успішне виконання покладених на неї завдань. Кафедра є випусковою.
Кафедра теорії держави та права Навчально-наукового інституту права та інноваційної освіти Дніпровського державного університету внутрішніх справ – це базовий структурний підрозділ університету, що провадить освітню, методичну та наукову діяльність.
Кулініч Ольга Олександрівна – завідувач кафедри теорії держави та права кандидат юридичних наук, доцент
Посилання на наукові праці:
E-mail: olha.kulinich@dduvs.edu.ua
каб. 509
Добробог Людмила Миколаївна – професор кафедри, доктор юридичних наук, професор.
Посилання на наукові праці:
каб. 510
Селіхов Дмитро Анатолійович – професор кафедри, доктор юридичних наук, професор.
Посилання на наукові праці:
каб. 510
Талдикін Олександр Васильович – доцент кафедри, кандидат юридичних наук, доцент.
Посилання на наукові праці:
каб. 510
Чепік-Трегубенко Ольга Сергіївна – доцент кафедри, кандидат юридичних наук,.
Посилання на наукові праці:
каб. 510
Журавльова Тетяна Василівна – доцент кафедри, кандидат юридичних наук.
Посилання на наукові праці:
каб. 510
Лебедєва Юлія Владиславівна – старший викладач кафедри.
Посилання на наукові праці:
каб. 514
Лавренко Дар’я Олександрівна – старший викладач кафедри.
Посилання на наукові праці:
каб. 514
Чернобук Валентина Віталіївна – старший викладач кафедри.
Посилання на наукові праці:
каб. 514.
Основними завданнями кафедри є:
- реалізація освітніх програм, навчальних планів підготовки, перепідготовки й підвищення кваліфікації;
- забезпечення якості вищої освіти – відповідності умов провадження освітньої діяльності та результатів навчання вимогам законодавства та стандартам вищої освіти, професійним та/або міжнародним стандартам, а також потребам заінтересованих сторін і суспільства;
- створення освітнього середовища з урахуванням принципу академічної свободи учасників освітнього процесу – забезпечення їх самостійності і незалежності;
- залучення провідних учених, практиків до проведення занять, контролю успішності студентів;
- виховання здобувачів вищої освіти, формування особистості шляхом патріотичного, правового, екологічного та інших видів виховання, утвердження в учасників освітнього процесу моральних цінностей, соціальної активності, громадянської позиції та відповідальності, здорового способу життя, вміння вільно мислити та самоорганізовуватися в сучасних умовах;
- проведення наукових досліджень, впровадження їх результатів в освітній процес і практику, залучення здобувачів вищої освіти до наукової роботи;
- налагодження міжнародних зв’язків, взаємодія з роботодавцями та іншими стейкхолдерами;
- узагальнення та впровадження передового вітчизняного та міжнародного досвіду провадження освітньої діяльності.
Робота кафедри ґрунтується на принципах: людиноцентризму, студентоцентризму; забезпечення якості освіти та якості освітньої діяльності; наукового характеру освіти; інтеграції з ринком праці; академічної доброчесності та академічної свободи; гуманізму; єдності навчання, виховання та розвитку; виховання патріотизму, поваги до культурних цінностей Українського народу, його історико-культурного надбання і традицій; формування усвідомленої потреби в дотриманні Конституції та законів України, нетерпимості до їх порушення; формування поваги до прав і свобод людини; формування громадянської культури та культури демократії; невтручання політичних партій, релігійних організацій в освітній процес; сприяння навчанню впродовж життя; інтеграції у міжнародний освітній та науковий простір; нетерпимості до проявів корупції.
Кафедра реалізує принцип студентоцентрованого навчання, що передбачає:
– заохочення здобувачів вищої освіти до ролі автономних і відповідальних суб’єктів освітнього процесу;
– створення освітнього середовища, орієнтованого на задоволення потреб та інтересів здобувачів вищої освіти, зокрема надання можливостей для формування індивідуальної освітньої траєкторії;
– побудову освітнього процесу на засадах взаємної поваги і партнерства між учасниками освітнього процесу.
Кафедра забезпечує викладання фундаментальних навчальних дисциплін – «Теорія держави і права», «Конституційне право», «Міжнародне право». Також на кафедрі викладаються наступні навчальні дисципліни: «Історія держави та права»; «Історія держави та права України»; «Історія вчень про державу та право»; «Політичні та правові вчення: історія та сучасність»; «Юридична компаративістика»; «Соціологія права»; «Юридична деонтологія»; «Деонтологічні основи правоохоронної діяльності»; «Права, свободи та обов’язки людини та громадянина»; «Науково-правова діяльність (методологія та організація наукових досліджень) та академічна доброчесність»; «Управління науковими проєктами» «Публічне право: практика тлумачення і застосування»; «Нормотворча діяльність»; «Практика Європейського суду з прав людини»; «Право Європейського Союзу»; «Міжнародне публічне право»; «Міжнародний захист прав людини»; «Міжнародні стандарти прав людини у правоохоронній діяльності»; «Юридичне документознавство»; «Судова риторика» та інші. Вивчення навчальних дисциплін на кафедрі ґрунтується на останніх досягненнях вітчизняної та світової освіти, при цьому враховуються всі зміни в законодавстві, які пов’язані з розбудовою України як демократичної, соціальної і правової держави.
Усі дисципліни кафедри забезпечені авторськими навчально-методичними комплексами, рецензування яких здійснюється провідними науковцями інших закладів вищої освіти, науково-дослідних установ, досвідченими практичними працівниками судових, правоохоронних, правозахисних органів та ін. До того ж навчальні дисципліни, що викладаються науково-педагогічними працівниками кафедри, забезпечені навчальною та науковою літературою. На кафедрі функціонує кафедральна бібліотека періодичних фахових видань та матеріалів міжнародних, всеукраїнських, регіональних наукових та науково-практичних конференцій, семінарів та круглих столів. Кафедральна бібліотека містить монографії, підручники, навчальні посібники, раритетні видання з теорії держави і права, конституційного права, державного управління та ін.
Науково-педагогічними працівниками впроваджуються інтерактивні методи та форми навчання в освітній процес: візуалізовані лекції, дискусії, оксфордські дебати, інтеграційні ігри тощо. Кафедра використовує технічні засоби навчання, зокрема мультимедійне обладнання для проведення лекцій для здобувачів вищої освіти Навчально-наукового інституту права та інноваційної освіти та викладачів, які навчаються в «Школі педагогічної майстерності».
У відкритій залі судових засідань Дніпровського державного університету внутрішніх справ науково-педагогічними працівниками кафедри теорії держави та права проводяться модельні судові засідання із залученням практичних працівників (суддів, адвокатів, прокурорів та ін.).
Кафедра є потужним осередком наукової та науково-організаційної діяльності. За ініціативи науково-педагогічних працівників проводяться міжнародні, всеукраїнські та регіональні конференції, форуми, круглі столи.
З метою організації та забезпечення науково-дослідницької діяльності здобувачів вищої освіти Дніпровського державного університету внутрішніх справ на кафедрі теорії держави та права діє науковий гурток «Актуальні проблеми правотворення та правозастосування» під керівництвом Добробог Л.М., професора кафедри, д.ю.н., професора, напрямами діяльності якого є дослідження проблематики теорії держави та права, ефективність законодавства правових систем, захист та охорона прав, свобод та законних інтересів людини та громадянина, міжнародно-правові стандарти захисту прав людини.
День проведення консультацій науково-педагогічними працівниками кафедри згідно затвердженого графіку та щовівторка з 14.30 до 17.00.
Кафедра теорії держави та права знаходиться на 5-му поверсі університету, каб. 509,510,512,514.
Зворотній зв’язок: d_tsl@dduvs.edu.ua