Група з охорони праці

Згідно з Законом України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-ХІІ служба охорони праці Дніпровського державного університету внутрішніх справ (далі – ДДУВС) створюється для організації виконання правових, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних, соціально-економічних і лікувально-профілактичних заходів, спрямованих на запобігання нещасним випадкам, професійним захворюванням і аваріям у процесі трудової діяльності та освітньому процесі.

Служба охорони праці підпорядковується безпосередньо ректорові ДДУВС або проректорові за напрямом діяльності. (Положення про службу охорони праці).

 

До основних завдань служби охорони праці відносяться:

– Опрацювання ефективної системи управління охороною праці у ДДУВС та сприяння удосконаленню діяльності у цьому напрямку кожного структурного підрозділу і кожного працівника. Забезпечення фахової підтримки рішень керівництва ДДУВС з цих питань.

– Організація проведення профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням та іншим випадкам загрози життю або здоров’ю працівників.

– Контроль за дотриманням працівниками вимог законів та інших нормативно-правових актів з охорони праці, розділу «Охорона праці» колективного договору (у разі наявності) та актів з охорони праці, що діють в межах ДДУВС.

– Інформування та надання роз’яснень працівникам ДДУВС з питань охорони праці.

 

До основних функцій служби охорони праці відносяться:

– озроблення спільно з іншими підрозділами ДДУВС комплексних заходів для досягнення встановлених нормативів та підвищення існуючого рівня охорони праці, планів, програм поліпшення умов праці, запобігання виробничому травматизму, професійним захворюванням, надання організаційно – методичної допомоги у виконанні запланованих заходів.

– Підготовка проєктів наказів (розпоряджень) з питань охорони праці і внесення їх на розгляд керівництву ДДУВС.

– Проведення спільно з представниками інших структурних підрозділів і за участю представників професійної спілки ДДУВС або, за її відсутності, уповноважених найманими працівниками осіб з питань охорони праці перевірок дотримання працівниками вимог нормативно-правових актів з охорони праці.

– Складання звітності з охорони праці за встановленими формами.

– Проведення з працівниками вступного інструктажу з питань охорони праці.

– Ведення обліку та проведення аналізу причин виробничого травматизму, професійних захворювань, аварій на виробництві, заподіяної ними шкоди.

– Забезпечення належного оформлення і зберігання документації з питань охорони праці, а також своєчасної передачі її до архіву для тривалого зберігання згідно з установленим порядком.

– Складання за участю керівників підрозділів ДДУВС переліків професій, посад і видів робіт, на які повинні бути розроблені інструкції з охорони (безпеки) праці, що діють в межах ДДУВС, надання методичної допомоги під час їх розроблення.

– Інформування працівників про основні вимоги законів, інших нормативно-правових актів та актів з охорони праці, що діють в межах ДДУВС.

– Розгляд:

питань про підтвердження наявності небезпечної виробничої ситуації, що стала причиною відмови працівника від виконання дорученої роботи, відповідно до законодавства (у разі необхідності);

листів, заяв, скарг працівників ДДУВС, що стосуються питань додержання законодавства про охорону праці.

– Організація:

забезпечення підрозділів нормативно-правовими актами з охорони праці та актами з охорони праці, що діють в межах ДДУВС, посібниками, навчальними матеріалами з цих питань;

роботи кабінету з охорони праці, підготовки інформаційних стендів, кутків з охорони праці тощо;

нарад, семінарів, конкурсів з питань охорони праці;

пропаганди з питань охорони праці з використанням інформаційних засобів.

– Участь у:

розслідуванні нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, відповідно до Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій, що сталися в органах і підрозділах системи МВС України, затвердженого наказом МВС України від 27.12.2002 № 1346, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 31 січня 2003 року за № 83/7404, Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року № 337, Порядку розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 березня 2021 року № 270;

розробленні положень, інструкцій, розділу «Охорона праці» колективного договору, інших актів охорони (безпеки) праці, що діють у межах ДДУВС;

складанні переліків професій і посад, згідно з якими працівники повинні проходити обов’язкові попередні і періодичні медичні огляди;

організації навчання з питань охорони праці;

роботі комісій з перевірки знань з питань охорони праці.

 

Керівник служби охорони праці ДДУВС:

Провідний інженер з охорони праці групи з охорони праці ДДУВС Ігор СЕРЧЕНКО.


196