Відділення психологічного забезпечення

У відділенні психологічного забезпечення працюють:

Завідувач відділення – Сергій Вишневський, м.т. (050) 4522269;

Психолог – Аліна Городниченко, м.т. (093) 8476434;

Психолог – Владислав Бідняк, м.т. (066) 6500332;

Психолог – Анжеліка Мороз, м.т. (098) 5446303.

Функції відділення психологічного забезпечення ВКЗ ДДУВС:

1. Під час психологічного супроводження освітнього процесу у ЗВО здійснюється психодіагностичне вивчення та за необхідності надання психологічної допомоги поліцейським ЗВО, курсантам (слухачам), ад’юнктам, аспірантам, здобувачам вищої освіти за кошти фізичних або юридичних осіб (за запитом);

2. Психологічне супроводження адаптації курсантів (слухачів) до специфіки навчання та умов подальшої професійної діяльності:

1) здійснення відповідних психологічних заходів (вивчення, анкетування, індивідуальні, групові консультації);

2) проведення інтерактивних занять, тренінгів із питань формування у курсантів (слухачів) усвідомлених мотивів до навчальної діяльності, розвитку комунікативних якостей, пізнавальних функцій особистості, стресостійкості, здатності ефективно діяти в екстремальних ситуаціях, виважено та швидко приймати рішення в умовах дефіциту часу;

3) психологічну підготовку курсантів (уміння точно оцінювати свій психологічний стан, настрій, ступінь психоемоційного напруження під час вирішення завдань різної складності; методи та прийоми психологічної саморегуляції для формування стресостійкості, забезпечення особистої безпеки в специфічних умовах майбутньої професійної діяльності та повсякденному житті; основні прийоми ефективної професійної комунікації; надання психологічної допомоги постраждалим у надзвичайних ситуаціях)

4) психологічне супроводження навчальних занять із тактичної та вогневої підготовки курсантів (слухачів) для прогнозування рівня психологічної готовності до виконання службових завдань.

3. Вивчення стану соціально-психологічного клімату в колективах:

1) здійснення моніторингу стану соціально-психологічного клімату в колективах університету, визначення умов, причин, чинників, що сприяють або перешкоджають продуктивній діяльності працівників та курсантів (слухачів);

2) вивчення взаємин членів колективу, здійснення соціометричних досліджень шляхом проведення анкетування;

3) надання рекомендацій керівникам ЗВО щодо поліпшення стану соціально-психологічного клімату, усунення несприятливих процесів, негативних явищ, конфліктів, які виникають в ході освітньої та службової діяльності, для їх корекції та оптимізації соціально-психологічного клімату в колективах;

У вересні 2018 року в університеті розпочав діяльність психотреніговий комплекс, в якому наявні три службових кабінети з п’ятьма автоматизованими робочими місцями психологів та окремо кімната проведення індивідуальної та групової психопрофілактичної роботи (кімната психологічної саморегуляції). Окремо створено робоче місце психолога для проведення заходів із застосуванням обладнання кімнати. Так, за допомогою пультів та дистанційного керування психолог має можливість регулювати температурний режим у приміщенні, налаштовувати звук, створювати кольоровий фон, управляти мультимедійним центром та екраном.

Відповідно до вимог наказу МВС України від 06.02.19 № 88 та враховуючи специфіку університету в кімнаті реалізований метод багатофункціональності, проводяться практичні заняття із поліцейськими ЗВО, курсантами (слухачами), співробітниками університету щодо основних прийомів психологічної релаксації в кімнаті психологічної саморегуляції. Інновацією є використання приміщення в навчальних цілях методами проведення експертних тренінгів, практичних занять, відпрацювання практичних заходів завдяки встановленню онлайн-системи, яка пов’язана одночасно з 2-ма аудиторіями завдяки використанню 4 відеокамер.

Окремим напрямком діяльності відділення є робота з дітьми, які постраждали внаслідок злочину чи стали свідками сексуального насильства або експлуатації, інших злочинів, або такими, які підозрюються в скоєнні злочинів.

Психолог працює в спеціально облаштованому приміщенні, яке має назву «Кризова кімната, дружня до дитини» за допомогою спеціальних методик. Заходи проводяться за запитом та у практичній взаємодії зі слідчими підрозділам поліції та прокуратури.

З початку військової агресії РФ психологами на постійній основі здійснюються заходи психологічної підтримки у бомбосховищі університету під час повітряних тривог. У всіх бажаючих є можливість завітати до кімнати психологів та провести час тривалості тривоги переглядаючи мотивуючі відеоролики, також є можливість пограти у настільні ігри та за потреби особисто поспілкуватися з психологом.

 


39