22 травня на базі Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ розпочалося навчання мобільних груп з реагування на насильство в сім’ї, які вже на початку літа будуть виконувати свою роботу по виявленню та наданню допомоги тим, хто потерпає від домашнього насильства.
Навчання відбувалося з використанням новітніх форм і методів роботи, зокрема спеціально облаштованої інтерактивної класної кімнати, що дозволяє моделювати дії працівників поліції після прибуття на сімейно-побутовий конфлікт. В основу покладені сценарії різних ситуацій розвитку подій, що пов’язані з насильством у сім’ї. До навчального процесу активно долучилися викладачі кафедри адміністративного права, процесу та адміністративної діяльності Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, які мають величезний досвід роботи у цьому напрямку.
«Ми відібрали офіцерів із різних підрозділів: це і патрульна поліція, ювенальна превенція, дільничні, кримінальний блок, диспетчери служби «102», і вже почали підготовку цих поліцейських для того, щоб у вигляді мобільних груп вони могли оперативно реагувати саме на випадки домашнього насильства», – повідомив Андрій Лабунь, начальник Управління превенції Департаменту превентивної діяльності Національної поліції України.
«У навчання була впроваджена канадська модель, в основі якої – персоналізований підхід до роботи з постраждалими в кожному окремому випадку з врахуванням їхніх інтересів. Що стосується України, то випадки насильства, сексуальних злочинів та дискримінації обумовлені соціальною напруженістю, тому поліцейська мережа протидії домашньому насильству необхідна для нашого суспільства», – зазначила Тетяна Медун, Національний спеціаліст проектів Координатора проектів ОБСЄ в Україні.
Слід зауважити, що у мобільних групах будуть задіяні як чоловіки, так і жінки. Однак більшістю із залучених будуть жінки-поліцейські, які дещо по-іншому оцінюють ситуацію, пов’язану з домашнім насильством: жінка може не одразу перейти до фізичного протистояння, а за рахунок розуміння проблеми — застосувати психологічний та переговорний підхід.
Як наголосили відібрані слухачі цього пілотного проекту, таке навчання вкрай необхідне, адже підкріплене знаннями щодо взаємодії поліції з іншими державними та недержавними організаціями в системі надання комплексної допомоги постраждалим особам. Під час навчання учасники проекту обговорювали психологічні аспекти насильства в сім’ї, особливості роботи з постраждалими, зокрема дітьми, з кривдниками, особливості надання першої медичної допомоги в разі необхідності.
Використання інноваційних методів у навчанні надало змогу відпрацювати навички правильного реагування на факти вчинення насильства в сім’ї на прикладі розроблених сценаріїв із використанням інтерактивної класної кімнати.
Т.в.о. ректора Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ полковник поліції Андрій Фоменко вручив сертифікати про завершення навчання учасникам тренінгу та побажав упевненості у своїх діях.
— 1 708