У Національній академії правових наук України відбулася Міжнародна конференція на тему «Права біженців та внутрішньо переміщених осіб: кращі європейські практики та шляхи їх імплементації в Україні».
Ця подія набула широкого розповсюдження у регіональних та всеукраїнських засобах масової інформації, адже проблема захисту прав біженців та внутрішньо переміщених осіб в Україні, на превеликий жаль, все більше актуалізується і потребує розробки дієвих механізмів вирішення на національному рівні.
Захід розпочався з привітання Президента Національної академії правових наук України, доктора юридичних наук, професора, академіка Олександра Петришина. Зі вступним словом виступили Постійний представник Президента України в Автономній Республіці Крим Борис Бабін, голова громадської організації українців у Словаччині «SME SPOLU» (Братислава, Словацька республіка) Ганна Швачка, представник Управління Верховного комісара ООН з питань захисту прав біженців Вартан Мурадян, заступник міського голови Харкова з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан, заступник директора IFES в Україні Георгій Кобахідзе.
Конференцію відвідали зарубіжні спеціалісти з питань біженців та переселенців, відомі науковці, адвокати, представники органів державної влади та місцевого самоврядування, громадських організацій, журналісти.
До участі в заході були запрошені представники нашого навчального закладу: Лариса Наливайко, проректор, доктор юридичних наук, професор, Заслужений юрист України; Ірина Грицай, завідувач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін, кандидат юридичних наук, доцент; Ольга Чепік-Трегубенко, старший викладач кафедри загальноправових дисциплін та адміністрування, кандидат юридичних наук; Євгенія Касяненко та Аліна Орєшкова, викладачі кафедри загальноправових дисциплін та адміністрування.
Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ також не став осторонь щодо цієї проблеми й всіляко намагається допомагати внутрішньо переміщеним особам. До того ж, в університеті вже другий рік функціонує Навчально-наукова лабораторія дослідження проблем статусу внутрішньо переміщених осіб та гендерної рівності Національної академії правових наук України, співробітниками якої за підтримки керівництва ДДУВС та у взаємодії з місцевою владою, громадськими організаціями було проведено більше 60 різноманітних заходів.
Слід відзначити, що потужна діяльність лабораторії неодноразово високо оцінювалася Президією Національної академії правових наук України.
Представники нашого вишу ознайомили учасників конференції з результатами роботи, що проводиться на базі лабораторії відносно механізмів удосконалення захисту прав внутрішньо переміщених осіб, зокрема і з позицій гендерної рівності. Також поспілкувалися та обмінялися поглядами щодо можливих шляхів вирішення цієї проблеми із зарубіжними колегами та представниками місцевої влади м. Харкова.
У результаті насиченої дводенної роботи учасників конференції Національною академію правових наук України буде підготовлено резолюцію та направлено до Верховної Ради України, Президента України та Кабінету Міністрів України.
— 1 620