У Дніпропетровському державному університеті внутрішніх справ пройшов тренінг із забезпечення публічної безпеки та порядку відповідно до кращих європейських практик для 15 командирів НПУ від Головного управління Національної поліції в Донецькій області.
Поліція комунікації або поліція діалогу – такі підрозділи активно працюють в Україні з осені 2017 року. Їхнє завдання: зупиняти агресивних громадян не силою, а словом, пояснюють у Національній поліції.
Правоохоронці навчалися вести перемовини з учасниками масових заходів із метою попередження вчинення ними порушень громадського порядку та уникнення силового розв’язання конфлікту.
«Така практика для нас є вкрай необхідною та важливою, переконаний, досвід зарубіжних колег допоможе налагодити комунікацію населення з поліцією під час проведення масових заходів, що в свою чергу сприяє забезпеченню їх мирного перебігу», – зазначив начальник ГУНП в Донецькій області генерал III рангу Микола Семенишин.
У змодельованих ситуаціях під час презентацій поліцейських навчали психології натовпу, виявляти правопорушників та оцінювати реальні ризики під час проведення масових заходів.
«Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ – єдиний виш в регіоні, який готує працівників превенції, тому я дуже вдячний за надану можливість брати участь у тренінгу, вивчати кращі європейські практики, аби потім активно впроваджувати їх у навчальний процес», – звернувся до іноземних тренерів професор кафедри адміністративного права, процесу та адміністративної діяльності полковник поліції Роман Миронюк.
Загалом, подібні тренінги планують проводити систематично по всій території України.
— 1 261