У Дніпропетровському державному університеті внутрішніх справ сьогодні були підведені підсумки підготовки проекту «Поліцейський офіцер громади». Він стартує в області наприкінці лютого 2019 року.
В обговоренні взяли участь заступник директора програми правоохоронних органів ICITAP в Україні Тім Яновік, ректор Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ Андрій Фоменко, начальник відділу координації управління дільничних офіцерів поліції Департаменту превентивної діяльності Національної поліції України Василь Богдан, начальник Управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області Максим Очеретяний.
У рамках робочої зустрічі ректор ДДУВС Андрій Фоменко зазначив, що важливо зосередитися безпосередньо на здійсненні якісної підготовки нових дільничних офіцерів поліції, оцінити роботу тренерів, а також детально пропрацювати програму.
«Спеціалізація нашого університету розрахована на підготовку поліцейських об’єднаних територіальних громад. Ми розробили навчальну програму та проаналізували можливості власної матеріально-технічної бази: що саме ми вже зараз можемо запровадити в процес підготовки дільничних офіцерів поліції», – наголосив Андрій Євгенович.
Заступник директора програми правоохоронних органів ICITAP в Україні Тім Яновік акцентував увагу на тому, що проект «Поліцейський офіцер громади» передбачає застосування на практиці західного стилю поліцейської діяльності. За його словами, на дільничного офіцера поліції покладаються широкі функціональні обов’язки, а тому проект має забезпечити освоєння необхідних теоретичних та практичних навичок.
«Існують певні норми, дотримання яких дозволить реалізувати програму успішно, і ми допоможемо з цим. Важливо, щоби наприкінці зустрічі ми отримали чітке уявлення про те, хто відповідальний за ті чи інші компоненти у ході підготовки проекту», – розповів Тім Яновік.
У ході обговорення було визначено особливості теоретичної та практичної підготовки дільничних офіцерів поліції. Учасники зустрічі оцінили розроблені навчальні матеріали та визначили перспективи для подальшого вдосконалення програми, проведення тренінгів та воркшопів. Наголосили й на необхідності створення у місті спеціального полігону для контраварійного керування поліцейським автомобілем.
Окремо було презентовано навчальні програми і визначено напрями, знання з яких будуть опановувати та поглиблювати майбутні дільничні офіцери поліції. Серед них – вогнева і тактична підготовка, навички з контраварійного керування автівкою, розширені функціональні обов’язки дільничного поліцейського, взаємодія поліції та громади тощо. До викладацької діяльності планується залучити й експертів, а також поліцейських зі Сполучених Штатів Америки.
Нагадуємо, що проект «Поліцейський офіцер громади» стартує вже наприкінці лютого. З 16 січня будуть проводитися співбесіди з потенційними тренерами. Для цього формуються 3 комісії, у складі яких працюватимуть представники Національної поліції, Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, керівного апарату Національної поліції, а також громадськості.
Як зазначили учасники робочої зустрічі, тренерам потрібно вміти пристосуватися до нової програми, опановувати актуальні кейси та підходи до навчального процесу. Наразі розпочинається відбір тренерів. Усього в рамках проекту планується підготувати близько 54 спеціалістів.
— 2 029