У Дніпропетровському державному університеті внутрішніх справ стартував новий етап підготовки членів мобільних груп із реагування на факти домашнього насильства «ПОЛІНА». 20 поліцейських із Запоріжжя упродовж тижня будуть ознайомлюватися із формами та методами діяльності, спрямованими на попередження, виявлення та припинення домашнього насилля. Докладніше у нашому матеріалі.
Мета тренінгу – не тільки опрацювати нововведення до Кримінального кодексу України та отримати необхідні знання щодо форм, причин і виявів домашнього насильства. У рамках заходу передбачається також відпрацювання поліцейськими навичок реагування на факти вчинення домашнього насильства на прикладі розроблених сценаріїв. Для цього на базі Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ є інтерактивна кімната.
Серед спікерів – начальник відділу координації Управління дільничних офіцерів поліції Департаменту превентивної діяльності Василь Богдан, старший інспектор з особливих доручень відділення зв’язків з громадськістю Департаменту патрульної поліції Євген Мамушкін, старший викладач кафедри адміністративного права, процесу та адміністративної діяльності ДДУВС Микола Репан, а також завідувач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін юридичного факультету ДДУВС Ірина Грицай.
Як зазначає Василь Богдан, мобільні групи «ПОЛІНА» як окремий підрозділ поліції запрацюють вже на початку другого кварталу цього року.
«Щороку кількість звернень до органів поліції від потерпілих, які зазнали домашнього насильства, лише зростає, у зв’язку зі зниженням латентності таких правопорушень. Цьому сприяє нове кримінальне законодавство, результативна інформаційна кампанія поліції, яка проводиться систематично, співпраця органів поліції із засобами масової інформації, міжнародними організаціями та громадськими активістами», – наголосив Василь Володимирович.
Серед обов’язків членів мобільних груп з протидії та запобігання домашньому насильству – роз’яснення принципу дії нововведень у Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству».
«Новації у кримінальному законодавстві дозволять здійснювати протидію домашньому насильству на якісно новому рівні. Це вагомий важіль впливу на громадськість», – зазначив старший інспектор з особливих доручень відділення зв’язків з громадськістю Департаменту патрульної поліції Євген Мамушкін.
У рамках тренінгу члени мобільних груп матимуть змогу відпрацювати порядок дій поліцейського з моменту прибуття на місце подій. Згідно з чинними нововведеннями до кримінального законодавства, поліцейські повинні опитати потерпілих, заповнити бланк оцінки ризиків, після чого визначити, яке покарання необхідно застосувати. Крім цього, поліцейські можуть вручити кривднику так званий «терміновий заборонний припис».
— 2 904