Пілотний проект «Поліцейський офіцер громади» запрацював у Дніпропетровському державному університеті внутрішніх справ. 40 правоохоронців з об’єднаних територіальних громад області упродовж 2,5 місяців будуть опановувати практичну діяльність дільничного офіцера поліції нового формату.
Синтез професійних обов’язків патрульного, дільничного та ювенального поліцейського, а також представника контролю за обігом зброї, – основний напрям підготовки правоохоронців у рамках проекту «Поліцейський офіцер громади».
У рамках урочистого відкриття заходу до слухачів та експертів звернувся ректор Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ полковник поліції Андрій Фоменко. Він зазначив, що на базі закладу вищої освіти вперше в Україні здійснюється практична реалізація проекту «Поліцейський офіцер громади».
«Передбачається інтенсивне навчання, а основну увагу плануємо зосереджувати на практичній підготовці. Серед напрямів – тактика, контраварійне керування автомобілем, психологічна адаптація, а також вміння спілкуватися з громадськістю, надавати допомогу. Проект «Поліцейський офіцер громади» дозволить якісно підготувати поліцейського нової формації», – наголосив Андрій Євгенович.
Окрім цього, ректор ДДУВС акцентував увагу на тому, що викладачі, яких було відібрано для навчання поліцейських, мають цінний для слухачів практичний досвід. До того ж, у рамках проекту до викладання долучаться правоохоронці зі Сполучених Штатів Америки.
Начальник Управління дільничних офіцерів поліції Департаменту превентивної діяльності Національної поліції України Сергій Альошкін у свою чергу наголосив, що упродовж курсу буде застосовано надсучасні методи.
«Ключовою метою такого навчання являється випуск новітнього поліцейського, який буде працювати в громаді. 70% курсу – практика, моделювання ситуацій, комунікація тощо», – розповів Сергій Віталійович.
У рамках проекту за підтримки міжнародної програми технічної допомоги ICITAP Департаменту превентивної служби НПУ та ГУНП у Дніпропетровській області буде здійснюватися поглиблена підготовка дільничних офіцерів поліції, закріплених у територіальних громадах, застосування вдосконалених форм і методів, впровадження досвіду європейських колег.
Правоохоронці упродовж курсу вивчатимуть специфіку діяльності дільничного офіцера поліції в сільській місцевості, а також напрям Community Policing (налагодження зв’язку з місцевим населенням, підвищення індексу довіри у громади).
Наприкінці курсу для слухачів буде проведено тестування. За результатами кожен отримає певний рівень підготовки. У подальшому проект буде реалізовуватися на постійній основі, а поліцейські матимуть змогу підвищувати кваліфікацію упродовж виконання службових обов’язків.
— 1 806