Фахівці ДДУВС займатимуться психологічною реабілітацією ветеранів та учасників Операції Об’єднаних Сил. Новий напрям співпраці було офіційно затверджено підписанням меморандуму між Дніпропетровським державним університетом внутрішніх справ та Дніпропетровською обласною державною адміністрацією.
Документ підписали заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Володимир Юрченко та ректор ДДУВС Андрій Фоменко.
На заході також був присутній
начальник Головного управління Національної поліції в області Віталій Глуховеря. Він долучився до обговорення особливостей реалізації соціального проекту.
«Ми готові надавати комплексну допомогу військовим. Співпраця у напрямку реабілітації ветеранів та учасників ООС – це гідна справа», – додав Віталій Андрійович.
Як зазначив заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Володимир Юрченко, установи будуть системно взаємодіяти задля того, щоби надавати ветеранам та учасникам ООС психологічну допомогу. Він наголосив зокрема на тому, що ситуації, у яких виникають складнощі з поведінкою та пристосуванням учасника АТО до мирного життя зустрічаються дедалі частіше.
«Єдиної системи реабілітації військових немає, тому ми повинні запровадити її. Саме співпраця з університетом надає можливість поєднати практичний, теоретичний та медичний напрям взаємодії», – розповів Володимир Олегович.
Ректор Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ Андрій Фоменко підкреслив, що для закладу вищої освіти підписання такого меморандуму є історичною подією, адже він дасть початок новому соціальному проекту.
«Ми відкриваємо центр надання психологічної допомоги з діючими співробітниками вишу, які будуть допомагати учасникам бойових дій адаптуватися до нового життя. Задля покращення якості адаптації ми будемо додатково залучати їх до проведення практичних занять з майбутніми поліцейськими. Комплекс цих заходів дозволить ветеранам ООС швидше відновитися», – наголосив Андрій Євгенович.
У рамках договору передбачається співпраця у напрямку психологічної допомоги та реабілітації ветеранів та учасників ООС полку патрульної служби поліції особливого призначення «Дніпро-1», Центрального територіального управління Національної гвардії та Національної поліції України, членів сімей ветеранів та учасників ООС.
Фахівці Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ будуть систематично працювати з ветеранами ООС та членами їхніх родин окремо або у складі групи (в залежності від психоемоційного стану кожного учасника). Серед ключових напрямів реабілітації – індивідуальне психологічне консультування, групова психотерапія, символдрама, піскова та когнітивно-поведінкова терапія, навчання методам саморегуляції психічних станів тощо.
У ході реалізації соціального проекту передбачається симбіоз наукової та практичної діяльності, а також психологічної реабілітації.
У рамках заходу гості університету також відвідали кімнату психологічного розвантаження, у якій психологи будуть проводити заняття з військовими.
— 1 054