Докторантка кафедри кримінального процесу Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, кандидат юридичних наук майор поліції Вікторія Рогальська взяла участь у міжнародній конференції «Докази у світлі загальних принципів кримінального процесу – нові виклики», яка була організована кафедрою кримінального процесу юридичного факультету Ягеллонського університету (Польща) та проходила у м. Відень (Австрія) на базі відділу Польської академії наук у Австрії.
Участь у конференції окрім делегації з України взяли науковці та практичні працівники з Польщі, Італії, Греції, Чехії та Австрії.
Модерував конференцію Павел Чарнецкі – представник кафедри кримінального процесу юридичного факультету Ягеллонського університету, який відкривав конференцію своєю доповіддю на тему: «Принцип правової оцінки доказів – пережиток чи майбутнє кримінального процесу?».
Учасники наукового заходу під час своїх виступів обмінювалися національним досвідом застосування інституту доказів та доказування в кримінальних провадженнях, а також ділилися найкращими практиками збирання, перевірки й оцінки доказів за кримінальним процесуальним законодавством європейських держав.
Так, під час конференції обговорювалися наступні питання: чи потрібна доказова преклюзія у кримінальних справах; допустимість доказів, отриманих незаконним шляхом, у чеському кримінальному процесі; недопустимість доказів у кримінальному провадженні Греції; транскордонна передача електронних доказів у Європі; особливості збирання доказів представниками сторони захисту; презюмовані докази у кримінальному процесі та інші.
Вікторія Рогальська виступила одним із спікерів від делегації з України з доповіддю на тему: «Процесуальна рівність сторін як чинник належного доказування в контексті забезпечення права на справедливий судовий розгляд».
У ході конференції учасники мали можливість обговорити між собою й інші спільні та відмінні риси здійснення кримінального провадження за законодавством своїх держав. Найбільш жваву дискусію викликали питання, що стосувалися повноважень правоохоронних органів під час здійснення досудового розслідування; підстав та строків затримання осіб без рішення суду, а також порядку ознайомлення сторін з матеріалами кримінального провадження перед направленням їх до суду.
За результатами конференції заплановано публікацію тез доповідей та наукових статей у фаховому науковому журналі. Усі учасники отримали відповідні сертифікати про участь.
— 1 895