У Дніпропетровській обласній клінічній лікарні імені Мечникова стартувала акція із залучення донорської крові для надання медичної допомоги пораненим та постраждалим в зоні проведення ООС.
Саме сюди з передової продовжують поступати поранені. Понад 5 років ідуть бойові дії на сході України. Шостий рік лікарня Мечникова рятує життя поранених бійців. Більше 3 тисяч вояків з важкими вогнепальними та мінно-вибуховими пораненнями врятовано. Тільки в 2019 році в медичний заклад доправлено понад 100 вояків з вкрай важкими вогнепальними та мінно-вибуховими пораненнями. Кожен із них потребує переливання донорської крові.
Головний лікар Сергій Риженко подякував всім, хто підтримав акцію, адже кров необхідна в реанімаційних відділеннях щодня.
Курсанти та студенти Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ беруть участь у подібних акціях регулярно, бо вважають своїм боргом допомагати постраждалим воїнам АТО.
Цього разу близько півсотні молодих людей навідалися до медичної установи, аби зробити благородну справу. Кожен донор здав від 350 до 450 мілілітрів крові.
«Це ще один крок, аби бійці відчули турботу і піклування громадськості. Здати кров – це найменше, що можна зробити для країни, адже українські воїни її за нас проливають. Це лише маленька частка того, чим ми можемо віддячити та допомогти нашим відважним захисникам», – переконаний начальник відділу організації служби Володимир Ковбаса.
Майбутні поліцейські сподіваються, що ця життєдайна рідина врятує не одне життя. «Багато хлопців і дівчат відгукнулися – адже кожен хоче зробити хоч щось для України та її захисників. Для мене особисто важливо допомагати та брати участь у таких заходах», – говорить курсант 2-го курсу Русін Ростислав.
«Як курсанти ми хочемо показати приклад іншим студентам, що донорство – це благородна і корисна справа. Тішусь від того, що своїми силами можу врятувати чиєсь життя», – зазначив другокурсник Ігор Берьозін.
Донором може стати практично кожен повнолітній, кажуть фахівці. Єдине правило – бути здоровим: без хронічних, інфекційних захворювань. Важливо – добре поснідати та прийти з гарними почуттями, аби перенести переливання крові без ускладнень. Донорство – це не лише допомога іншим, а й користь власному здоров’ю.
— 1 060