Нова хвиля українських «шерифів» розпочинає працювати в об’єднаних територіальних громадах

Проект «Поліцейський офіцер громади» продовжує набирати обертів: у Дніпропетровському державному університеті внутрішніх справ сьогодні завершилася чергова хвиля підготовки правоохоронців для роботи у об’єднаних територіальних громадах.

Із успішним складанням фінальних іспитів та початком служби дільничних офіцерів нового формату привітав ректор Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ полковник поліції Андрій Фоменко. Він зазначив, що з початку реалізації проекту «Поліцейський офіцер громади» вже 141 правоохоронець пройшов підготовку на базі ДДУВС.

«Я вітаю вас із успішним завершенням навчання. Ми чекаємо вас на підвищення кваліфікації, а також подальше навчання у магістратурі та аспірантурі. Від мене прохання: не забувайте, що ви поліцейські, і з вами асоціюють всю систему Національної поліції України», – підкреслив Андрій Євгенович.

До правоохоронців також звернувся заступник начальника Головного управління Національної поліції у Дніпропетровській області капітан поліції Володимир Богоніс.

«Робота поліцейського офіцера громади – це те, що потрібно населенню сьогодні, це те, що працює. Як результати, зріс рівень довіри у громадян. Зараз він становить більше 60 % довіри до поліції в тих ОТГ, де вже працюють офіцери громад», – акцентував увагу Володимир Романович.

Серед гостей заходу – начальник Управління превентивної діяльності ГУНП в Харківській області полковник поліції Сергій Бірбасов, а також начальник Управління превентивної діяльності ГУНП в Черкаській області підполковник поліції Сергій Коваленко.

Зазначимо, що проект «Поліцейський офіцер громади» реалізовано за підтримки міжнародної програми технічної допомоги ICITAP Департаменту превентивної служби НПУ та ГУНП у Дніпропетровській області. Упродовж майже трьох місяців 53 поліцейських із ОТГ Харківської та Черкаської областей проходили перепідготовку на базі Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ.

Серед напрямів, які поглиблено вивчали правоохоронці – принципи комунікації із населенням (Community Policing), контраварійне керування автомобілем, тактична підготовка, стрільба, кримінальне та адміністративне право, правила дорожнього руху тощо. До викладання були залучені правоохоронці зі Сполучених Штатів Америки.

Наприкінці курсу підготовки було проведено фінальний іспит. Усі поліцейські склали його успішно, набравши необхідну кількість балів.

У рамках проекту також передбачається проходження поліцейськими стажування у Головному управлінні Національної поліції у Дніпропетровській області.