У Дніпропетровському державному університеті внутрішніх справ відбувся тренінг для керівників управлінь превентивної діяльності. Обговорювали особливості служби офіцера об’єднаної територіальної громади та комунікації з населенням.
Участь у тренінгу взяли керівники управлінь превентивної діяльності ГУНП у Харківській, Черкаській, Волинській, Хмельницькій та Рівненській областях.
Захід відвідав заступник Голови Національної поліції України полковник поліції Олександр Фацевич. Він докладно зупинився на визначенні ключових завдань Національної поліції України стосовно подальшого розвитку проекту «Поліцейський офіцер громади» на наступний рік. Окрім цього, Олександр Фацевич наголосив на тому, що дуже важливо підтримувати комунікацію із офіцерами ОТГ.
Як зазначив ректор ДДУВС полковник поліції Андрій Фоменко, загалом з початку реалізації пілотного в Україні проекту «Поліцейський офіцер громади» перепідготовку на базі університету пройшов 141 правоохоронець.
«Хотів би відзначити, що проект є дійсно ефективним, він працює. Це зовсім нова форма підготовки поліцейських. Такий підхід включає в себе об’єднання наукової, навчальної та практичної складової. Наразі уже маємо певний досвід, адже на кожному етапі ми спілкуємось, робимо висновки, вносимо корективи і враховуємо ключові моменти в подальшій підготовці офіцерів об’єднаних територіальних громад», – акцентував увагу Андрій Євгенович.
Менеджер програми відділу по роботі з правоохоронними органами посольства США в Україні Олег Савчин підкреслив, що між роботою звичайного дільничного та офіцера ОТГ є суттєва різниця, і наразі на поліцейського покладено значно більшу відповідальність. За його словами, важливою перевагою проекту є той факт, що офіцер громади – головний представник поліції на своїй території, а його служба універсальна.
«На мою думку, найголовніше – це те, що ми прив’язали поліцейського до конкретної території, зробили його мобільним, надали йому інструменти. Щодня він спокійно робить свою роботу, і нам не потрібно його відволікати», – зазначає Олег Савчин.
Учасники тренінгу обговорили ключові результати запровадження проекту.
Так, заступник начальника Головного управління Національної поліції у Дніпропетровській області капітан поліції Володимир Богоніс акцентував увагу на тому, що втілювати в життя проект «Поліцейський офіцер громади» було вирішено з проведення ґрунтовних соціологічних досліджень. Опитували молодь, керівництво ОТГ, а також поліцейських.
Також зупинилися на обговоренні специфіки підготовки дільничних офіцерів поліції нового формату для роботи у містах.
Окрім цього, упродовж декількох днів поліцейські здійснювали візити до ОТГ Дніпропетровщини, де спілкувалися з діючими офіцерами громад та керівництвом.
— 2 292