Цю тему обговорили у Дніпропетровському державному університеті внутрішніх справ у ході регіонального науково-практичного семінару, у якому дистанційно взяли участь представники 12 провідних навчальних закладів України.
Як зазначила завідувачка кафедри міжнародних відносин та туризму Ірина Алєксєєнко, наслідки глобалізації можуть носити як позитивний, так і негативний характер, однак альтернативи тут не існує. «Вважаю за необхідне у ході наших дискусій більше уваги приділити дослідженню проблем та перспектив глобалізації міжнародних політичних та економічних відносин», – наголосила професорка.
Учасники семінару, зокрема, обговорили питання розвитку глобальних технологій. З цікавою доповіддю «Штучний інтелект: напрям новітніх та глобальних технологій» виступила старша наукова співробітниця Державного науково-дослідного інституту МВС України докторка юридичних наук Ганна Федотова.
У світі останніх подій, пов’язаних із пандемією COVID-19 в Україні та світі, жваві обговорення викликала доповідь професорки Державного університету телекомунікацій докторки соціологічних наук Олени Клименко на тему «Карантин як чинник формування кризових явищ в українській економіці».
Підсумовуючи роботу семінару організаторка заходу Ірина Алєксєєнко підкреслила, що глобалізація є невідворотним процесом, сутністю якого є абсолютна влада світового порядку над державами та суспільствами.
— 1 093