У Дніпропетровському державному університеті внутрішніх справ відбулася перша зустріч представників робочої групи, яка займається створенням концепції діяльності Центру дослідження питань запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознаками статі. Які питання обговорили та які перспективи окреслили? Про це далі у нашому матеріалі.
За словами учасників зустрічі, рішення про створення центру на базі ДДУВС зумовлене необхідністю підвищення обізнаності суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання насильству, створення системи якісної переадресації постраждалих від суб’єкта, який виявив факт насильства, до суб’єкта, який надає комплексну допомогу.
У заході взяли участь помічниця ректора з гендерних питань ДДУВС Наталія Шуліка, декан факультету підготовки фахівців для підрозділів превентивної діяльності Костянтин Бахчев, старший викладач кафедри адміністративного права, процесу та адміністративної діяльності Микола Репан, заступник начальника управління превентивної діяльності ГУНП в Дніпропетровській області Сергій Мороз, старший інспектор ВДОП управління превентивної діяльності Серігй Книш, начальниця управління служби у справах дітей Департаменту соціальної політики Дніпровської міськради Ганна Довготько, регіональна спеціалістка Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні Ганна Карпеченкова.
У ході зустрічі представники робочої групи визначили напрямки роботу центру. Зокрема, мова йшла про необхідність проведення спільних міжвідомчих семінарів та розробку методичних рекомендацій з описом стандартних операційних процедур для фахівців, які працюють у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі.
Одним із основних напрямків роботи центру на базі ДДУВС має стати надання первинної юридичної та психологічної консультацій, проведення інформаційних профілактичних кампаній серед населення.
Про основні завдання центру розповіла помічниця ректора з гендерних питань ДДУВС Наталія Шуліка. «Ми маємо за мету створити ефективний моніторинговий інструмент щодо форм, причин та наслідків насильства. Центр виконуватиме функцію координації взаємодії суб‘єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі. Задля цього ми будемо організовувати разом із працівниками превенції та соціальних служб спільні зустрічі, тренінги, семінари. Силами науково-педагогічних працівників та психологів університету проводитимемо ґрунтовні дослідження, орієнтовані на потреби Нацполіції», – зазначила вона.
За словами учасників робочої групи свою роботу Центр дослідження питань запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознаками статі розпочне вже у вересні.
— 1 245