121 правоохоронець у рамках проекту «Поліцейський офіцер громади» вивчає курс «Протидія домашньому насильству». Заняття проходять за участі практичних працівників поліції, представників соціальних служб та ICITAP, а також фахівців Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ.
Серед викладачів – старший викладач кафедри адміністративного права, процесу та адміністративної діяльності Микола Репан, провідні фахівці із соціальної роботи відділу організаційно-правової роботи Алла Сидорська та Олеся Білько.
Як розповідає Микола Репан, український «шериф» отримує значно ширші повноваження у випадках із домашнім насильством. Він, як і представники практичних підрозділів «ПОЛІНА», які мають справу із такими ситуаціями, прибуває на місце подій у своїй громаді, здійснює оцінку ризиків і навіть може вручити кривднику терміновий заборонний припис, що забороняє наближатися до постраждалих протягом певного часу.
«Ми зокрема приділяємо увагу питанням взаємодії поліцейських офіцерів громад з іншими суб’єктами протидії домашньому насильству. Дуже ретельно відпрацьовуємо змодельовані ситуації, де постраждалими можуть бути діти, люди похилого віку чи люди з інвалідністю. До речі, задля набуття практичних навичок у моделюванні ситуацій беруть участь представники соціальних служб. Вони і на практиці будуть працювати пліч-о-пліч із поліцейськими офіцерами громад. Таким чином, створюємо умови, максимально наближені до реалій», – підкреслює Микола Репан.
Своїм практичним досвідом із правоохоронцями ділиться і діючий поліцейський офіцер Богданівської ОТГ Іван Костішин.
«Для нас головне – люди, а тому на заняттях робимо акцент не стільки на складанні адміністративного протоколу, скільки на вирішенні ситуації, залученні соціальних служб, психологів та застосуванні конкретних дій», – зауважив поліцейський.
Після відпрацювання дій поліцейського офіцера громади у випадку із домашнім насильством слухачі оформлюють справи, які планується розглянути на змодельованому судовому засіданні за участі практиків.
— 1 101