«Соціально-гуманітарні виміри правової держави»

За такою назвою у Дніпропетровському державному університеті внутрішніх справ відбулась Міжнародна науково-практична конференція, організована кафедрою міжнародних відносин та соціально-гуманітарних дисциплін.

Відкрила захід та привітала учасників проректор закладу освіти, доктор юридичних наук, професор, Заслужений юрист України Лариса Наливайко, яка наголосила, що питання соціально-гуманітарних вимірів правової держави набувають особливої актуальності в умовах війни, коли наш народ героїчно бореться за своє існування як нації, за свій цивілізаційний вибір та за своє європейське майбутнє.

Учасниками конференції стали понад 100 осіб, серед яких були науковці зі Сполучених Штатів Америки, Франції, Болгарії, Бельгії, Португалії, Німеччини, Литви, Китаю, Греції, а також українські науковці та здобувачі вищої освіти. Зокрема, участь у заході взяли представники наступних установ: Gonzaga University, Institute of Philosophy and Sociology at the Bulgarian Academy of Sciences, University of Namur, Universidade Nova de Lisboa, Ruprecht Karl University of Heidelberg, Maria Callas Cultural Center – Athenaeum Conservatory, New York University Medical Center, Marijampole University of Applied Sciences, Anhui University of Finance and Economics, Zhejiang Yuexiu University of Foreign Languages, Національна академія наук України, Академія політико-правових наук України, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Харківський національний університет внутрішніх справ, Національний педагогічний університет

імені М.П. Драгоманова, Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара, Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського, Запорізький національний університет, Національний університет «Одеська юридична академія», Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного, Державний університет інтелектуальних технологій і зв’язку, Університет митної справи та фінансів, Одеська державна академія будівництва та архітектури, Інститут економіко-правових досліджень НАН України імені В.К. Мамутова та інших закладів.

Учасниками науково-практичного заходу були обговорені актуальні питання державного будівництва та громадянського суспільства в умовах війни та повоєнної відбудови, сутності правової держави та громадянського суспільства, трансформації влади та законодавства в Україні. Також акцентували на політико-правових проблемах міжнародного простору, національних пріоритетах гуманітарного розвитку України, гендерної рівності, освітніх трендах сучасності тощо.

За результатами проведення наукового заходу учасниками схвалені відповідні рекомендації щодо вирішення обговорюваних на заході актуальних питань.