Із метою актуалізації освітнього процесу відповідно до нових викликів, пов’язаних зі збройною агресією російської федерації проти України, курсанти ННІ права та підготовки фахівців для підрозділів Національної поліції беруть участь у практико-орієнтованих навчальних заняттях за напрямком документування воєнних злочинів.
Так, кафедрою криміналістики та домедичної підготовки під час практичних занять за темою «Тактика слідчого огляду та освідування» використовуються наступні полігони університету: «Автомобіль зі слідами влучання куль та уламків», «Місце поховання», «Місце масового розстрілу», «Місце руйнування об’єкту цивільної інфраструктури», «Місце артобстрілу», «Місце залишків боєприпасів та вибухових предметів».
Кожне з імітованих місць події містить об’єкти військового походження та манекени, які забезпечують реалістичність ситуації. Серед них, зокрема, частини снарядів, ракет, набоїв, артилерійських мін, що розміщені у вирвах різних розмірів, а також сліди речовини бурого кольору на стіні (імітація крові), прихованої розтяжки з використанням макету ручної гранати Ф-І при вході до будівлі.
Здобувачів вищої освіти розподіляють на пропорційні команди: кожна діє як окрема слідчо-оперативна група.
Майбутні правоохоронці відпрацьовують методи пізнання, переліку та послідовності застосування науково-технічних засобів пошуку й фіксації об’єктів, способи їх вилучення. Вчаться формувати версії про зміст подій, які відбулися, визначати місця пошуку ще не виявлених об’єктів, а також приймати рішення щодо ролі кожного з учасників всередині групи.
Застосовує нові полігони і кафедра кримінального процесу та стратегічних розслідувань: так, для практикуму за темою «Організація та порядок проведення огляду місця події» використано можливості створеного навчального полігону «Катівня».
На занятті здобувачів вищої освіти ознайомили з криміналістичною технікою та обладнанням, що використовується під час оглядів місця події, а також змоделювали типовий огляд за фактом виявлення катівні на деокупованій території. Майбутні правоохоронці відпрацювали техніки виявлення, фіксації, вимірювання та вилучення слідової інформації.
Особливу увагу акцентовано на специфіці вилучення предметів і речей, зокрема тих, що мають сліди біологічного походження. Зосередились викладачі і на огляді тіл без ознак життя, виявлених на місці події, а також складанні відповідних процесуальних документів та залученні спеціалістів-криміналістів.
Проведення практичних занять реалізується науково-педагогічним складом університету, який у 2022-2023 навчальному році пройшов підвищення кваліфікації з розслідування кримінальних правопорушень в умовах збройної агресії.
— 632