«Проведення інтерв’ю під час досудового розслідування»: бінарне заняття від європейського експерта для курсантів ДДУВС

У заході взяв участь Крістофер ЕЛЛІОТТ, радник з питань кримінальних розслідувань організованої злочинності Консультативної місії Європейського Союзу.

Заняття було організовано для здобувачів факультету підготовки фахівців для органів досудового розслідування Національної поліції України.

Основну увагу приділили розгляду принципів проведення слідчих інтерв’ю, зокрема, моделі PEACE – загальновизнаному підходу в поліції по всьому світу (модель складається з п’яти етапів: планування, початок допиту, отримання свідчень, завершення та оцінка результатів).

Крістофер ЕЛЛІОТТ детально розповів про кожен з етапів, наголосивши на важливості ретельного планування, вибору відповідного часу та місця для проведення інтерв’ю. Спікер підкреслив, що інтерв’ювання є ключовим аспектом збору свідчень під час досудового розслідування, а докази мають бути точними, відповідними та законно зібраними.

Протягом заняття курсанти працювали з кейсами, виконуючи ролі слідчих та жертв за попередньо підготовленими сценаріями. Така практика допомогла майбутнім слідчим наблизитися до реальних умов, коли важливо не лише правильно ставити запитання, але й враховувати емоційний стан потерпілих. Зміна ролей дозволила курсантам краще зрозуміти, як почуваються жертви під час допиту, що сприяє встановленню довіри та отриманню достовірних свідчень.

Крістофер ЕЛЛІОТТ поділився власним досвідом і практичними порадами, зокрема – щодо врахування індивідуальних характеристик осіб, які беруть участь в інтерв’ю, таких як вік, культурні особливості, емоційний стан і стрес. Професорка Вікторія РОГАЛЬСЬКА, у свою чергу, підкреслила важливість дотримання законодавства України під час збору доказів під час процесуального інтерв’ю.

Курсанти відзначили можливість практичного застосування отриманих знань і підкреслили, що здобуті навички допоможуть підвищити ефективність проведення слідчих інтерв’ю в умовах реальної служби.

Довідково: Крістофер ЕЛЛІОТТ – радник з питань кримінальних розслідувань організованої злочинності Консультативної місії ЄС. Має багатий досвід у розслідуванні транснаціональних злочинів, у тому числі фінансові та кіберзлочини, а також злочини, пов’язані з наркотиками та організованою злочинністю. Під час роботи у Департаменті юстиції та рівності Ірландії спеціалізувався на впровадженні методу процесуального інтерв’ю в слідчі дії.