Розширення співпраці і координація спільної роботи з партнерами

Реалізація основних напрямів роботи стала ефективною завдяки постійній, налагодженій співпраці з міжнародними та національними партнерами, що зацікавлені у забезпеченні гендерного паритету, захисту прав і свобод людини, протидії дискримінації та гендерно обумовленому насильству. Серед них:

• міжнародні організації: Офіс Ради Європи в України, Фонд у галузі народонаселення ООН, Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, ОБСЄ, Міжнародна організація «Ла-Страда Україна», проєкт ЄС «Право-Justice»;
  • органи державної влади та місцевого самоврядування: Міністерство соціальної політики України, Міністерство внутрішніх справ України, Дніпропетровська обласна державна адміністрація, Дніпропетровська обласна рада, Головне територіальне управління юстиції у Дніпропетровській області, Головне управління національної поліції в Дніпропетровській області;
  • інститути громадянського суспільства: ВГО «Асоціація українських правників», ВГО «Українська асоціація представниць правоохоронних органів», ГО «Гендерний клуб «Дніпро», ГО «Промінь», ГО «Жінки Плюс».

У 2019 року розширено науково-практичну співпрацю з національними експертами у сфері протидії соціальними проблемами та визначення перспективних напрямків і планів спільної роботи. Обговорено спільну діяльність у сфері протидії домашньому насильству і насильству щодо дітей, гендерній дискримінації, проблемам захисту внутрішньо переміщених осіб з вітчизняними експертами та фахівцями з Німеччини, Литви та Хорватії.

Для гармонізації роботи у сфері забезпечення гендерної рівності 17 вересня 2019 р. відбулась зустріч із радницею Міністра внутрішніх справ України з гендерних питань Вікторією АРНАУТОВОЮ, яка відмітила активну діяльність, що здійснюється колективом Навчально-наукової лабораторії дослідження проблем правового статусу внутрішньо переміщених осіб та забезпечення гендерної рівності.

11 жовтня на зустріч з керівництвом Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, науковими співробітниками Навчально-наукової лабораторії дослідження проблем правового статусу ВПО та забезпечення гендерної рівності завітала заступник Міністра внутрішніх справ України Катерина ПАВЛІЧЕНКО. Ректор Андрій ФОМЕНКО представив плани наукового колективу щодо забезпечення гендерної рівності в Дніпропетровському регіоні та державі загалом. За результатами зустрічі Катерина ПАВЛІЧЕНКО відзначила активну роботу колективу і подякувала, що серед широкої тематики дослідження, особлива увага приділяється домашньому насильству, гендерній рівності у військовій організації. До бібліотеки Міністерства внутрішніх справ України передано комплект наукових праць, підготовлений з гендерної тематики.