Нещодавно викладачі кафедри адміністративного права, процесу та адміністративної діяльності Микола Репан та Сергій Ігнатов взяли участь у дискусії «ПОЛІНА – комплексний підхід до протидії домашньому насильству». Докладніше про захід у матеріалі.
У рамках проекту Координатора ОБСЄ в Україні «Інтегрування кращого міжнародного досвіду у систему освіти поліції України» практики мали змогу обговорити діяльність мобільних груп з реагування на факти домашнього насильства.
Серед учасників заходу – заступник Міністра внутрішніх справ України Тетяна Ковальчук, заступник Міністра соціальної політики України Наталія Федорович, старший співробітник Координатора проектів ОБСЄ в Україні Джеффрі Ерліх, представник Фонду Народонаселення ООН в Україні Каспар Пік, українська акторка театру та кіно, заслужена артистка України Ірма Вітовська, а також іноземні та національні партнери, представники органів державної влади та неурядових організацій, фахівці у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.
Метою заходу стало обговорення комплексного підходу до протидії домашньому насильству, результати роботи пілотного проекту зі створення поліцейських мобільних груп «ПОЛІНА» з реагування на такі випадки, а також стану реалізації Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» та нормативно-правові акти у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.
Серед питань, які обговорювалися – важливість упровадження принципу нульової толерантності до домашнього насильства як індикатора зрілості суспільства. Ключову увагу приділили діяльності мобільних груп з протидії домашньому насильству «ПОЛІНА». Як зазначили учасники зустрічі, проблематика домашнього насильства є одним із питань гендерної дискримінації й проблемою, яка належить до компетенції державних відомств.
— 1 007