Проект «Поліцейський офіцер громади» вдруге реалізовуватимуть у Дніпропетровському державному університеті внутрішніх справ. 31 правоохоронець з об’єднаних територіальних громад Дніпропетровської та 17 з Кіровоградської областей упродовж 2,5 місяців будуть опановувати практичну діяльність дільничного офіцера поліції нового формату.
Кандидатів на посаду поліцейських офіцерів громади відбирали як серед чинних поліцейських, так і серед громадськості. Вони пройшли тестування, поліграф і співбесіду із залученням представників громад.
У рамках урочистого відкриття заходу до слухачів та гостей звернувся ректор Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ полковник поліції Андрій Фоменко. Він зазначив, що на базі закладу вищої освіти вже вдруге здійснюється практична реалізація проекту «Поліцейський офіцер громади».
«Відгуки громадян, які постійно надходять до Національної поліції та нашого навчального закладу, доводять, що це дійсно важливий і вкрай необхідний для суспільства проект. Всі прорахунки і недоліки, які були допущені нами, викладачами, тренерами, на першому етапі ми врахували, аби у подальшому зробити навчальний процес ще більш ефективним та корисним. Передбачається інтенсивне навчання, основну увагу плануємо зосереджувати на практичній підготовці», – наголосив Андрій Євгенович.
Окрім цього, ректор ДДУВС акцентував увагу на тому, що підготовка поліцейських офіцерів громади – це нестандартне навчання, яке включає в себе теорію, тактику, психологічну підготовку, екстремальне керування транспортного засобу, налагодження зв’язку з місцевим населенням. Також Андрій Євгенович нагололосив на тому, що викладачі, яких було відібрано для навчання поліцейських, мають цінний для слухачів практичний досвід. До того ж, у рамках проекту до викладання долучаться правоохоронці зі Сполучених Штатів Америки.
У рамках проекту за підтримки міжнародної програми технічної допомоги ICITAP Департаменту превентивної служби НПУ та ГУНП у Дніпропетровській області буде здійснюватися поглиблена підготовка дільничних офіцерів поліції, закріплених у територіальних громадах, застосування вдосконалених форм і методів, впровадження досвіду європейських колег.
Заступник начальника Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області капітан поліції Володимир Богоніс у свою чергу наголосив, що немає нічого важливішого для суспільства, ніж безпечне середовище. «Ваші попередники за 2,5 місяці отримали беззаперечну довіру громадян. Хоча ніхто не вірив, що так буде, що всім нам разом це вдасться зробити. Тому на вас, як на представників другої хвилі, будуть покладені ще більші очікування», – зазначив Володимир Романович, побажавши офіцерам натхненно та з відповідальністю опановувати новий фах.
Заступник начальника Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області старший лейтенант поліції Олексій Ніколаєв закликав слухачів до комунікації з населенням. «Ті громади, які підписали меморандуми, дійсно чекають на вас, як на своїх партнерів. І цей проект направлений на те, щоби ви постійно знаходилися серед людей, знали про їхні проблеми і могли професійно, а головне самостійно їх вирішувати. На перспективу – кожен із вас може стати головою ОТГ, ми цього не виключаємо, адже якщо ви зможете налагодити комунікацію і завоювати довіру населення – довіра сторицею повернеться до вас», – наголосив Олексій Миколайович.
Наприкінці курсу для слухачів буде проведено тестування. За його результатами кожен отримає серифікат. Цього року проект планують втілити у 802 об’єднаній територіальній громаді, а у 2020 році – розповсюдити на всю територію держави.
— 2 077