30 жовтня науково-педагогічними працівниками кафедри соціально-гуманітарних дисциплін юридичного факультету Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ було проведено марафон-ушанування, присвячений 75-ій річниці депортації українців Західного регіону в 1944-1951 роках.
Учасників привітала заступник декана юридичного факультету Лілія Межевська, побажала плідної роботи та зазначила, що для кожного з нас дуже важливо знати історію свого народу, його історико-етнографічні витоки.
Кожна команда представляла свою етнографічну групу, після чого передавала естафету наступній. Саме це спонукало організаторів назвати захід марафоном-ушанування.
У ході заходу студенти 2-го курсу вшанували пам’ять депортованих, розповіли про їхні нелегкі долі. Кожен учасник зміг продемонструвати результати пошукової роботи щодо виявлення основних регіонів переселення українців.
Зокрема, на постерах майбутні юристи зобразили традиції та звичаї етнографічних груп Західного регіону, а саме ополян, волинян, буковинців, лемків, гуцулів, покутян, галичан та бойків.
Колоритності та шарму додали українські національні костюми, у які були вбрані учасники історико-дослідницького марафону.
Перевірити свої знання з історії здобувачі вищої освіти змогли долучившись до вікторини, присвяченій темі вимушених переселенців «Довга дорога до малої Батьківщини».
«Проведені марафон-ушанування та вікторина сприяли зацікавленості здобувачів вищої освіти у вивченні маловідомих сторінок історії України, а також репрезентували етнографічне розмаїття нашої Батьківщини. І це є доказом того, що сучасна молодь підтримує патріотично-національний дух нації», – вважає одна з організаторок заходу, доцент кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Ольга Ядловська.
Студентка 2-го курсу юридичного факультету Влада Артеменко говорить, що захід видався дуже цікавим та насиченим. «Марафон був пізнавальним та творчим водночас. Кожен із нас отримав можливість відкрити донедавна невідомі нам культурні надбання наших пращурів. Ми багато дискутували, аналізували, вчилися працювати злагоджено у команді. Навіть коли члени журі перевіряли наші роботи, ми не витрачали час задарма, співали українські народні пісні, що ще більше нас об’єднало», – ділиться враженнями дівчина.
— 1 066