Делегація зі Сполучених Штатів презентувала у ДДУВС програму капеланства

Сьогодні до Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ здійснили візит капелани силових структур США. Метою візиту стала презентація служби військового духовенства, що вже роками діє в Сполучених Штатах. У рамках цього капелани поспілкувалися із керівництвом та особовим складом ДДУВС.

Делегація зі Сполучених Штатів презентувала у ДДУВС програму капеланства

До складу делегації увійшли президент служіння «Global Christian Support» Ярослав Малько, голова правління громадської організації «Українська Армія Спасіння» Сергій Дашівець, капелан ФБР Грег Янг, заступник шерифа Тім Фелтон, капітан поліції Карла Габор, лейтенант поліції Джордж Кінг, представник департаменту поліції міста Джермантаун, штат Вісконсін Джеф Сміт.

Делегація зі Сполучених Штатів презентувала у ДДУВС програму капеланства

Захід відкрив президент служіння «Global Christian Support» Ярослав Малько. Він зазначив, що для нього велика честь презентувати у ДДУВС проект капеланства поліції, що наразі впроваджується в Міністерстві внутрішніх справ. Окрім цього, президент служіння «Global Christian Support» виокремив 3 головних завдання капеланства: підтримка особового складу, підтримка поліцейських, які працюють з цивільним населенням, забезпечення своєрідного мосту між поліцією та суспільством.

«Лише минулого року ми запровадили пілотний проект під назвою «Капеланський патруль». Місцем, де ми розпочали капеланську роботу, стало Управління патрульної поліції Маріуполя ГУНП в Донецькій області. Людина, яка йде працювати в поліцію, має не тільки уніформу та зброю, а й душу, яка потребує допомоги та підтримки, дружнього настановлення, а також підтримки від громади, з якою ця людина працює. Ми розпочали допомагати, адже у всьому світі капелани – це частина групи морально-психологічної підтримки. Ми працювали паралельно з психологом, проте наша справа – бути поруч з поліцейськими», – розповів Ярослав Малько.

Делегація зі Сполучених Штатів презентувала у ДДУВС програму капеланства

Докладніше про особливості роботи капеланів, а також про те, наскільки ефективною є американська система підтримки поліцейських «Peer support», розповів капелан ФБР США Грег Янг. Зокрема, він зазначив, що капелани мають справу з командною роботою, і саме тому, на його думку, дуже важливо підібрати для такої роботи «правильних» людей.

«Ми розуміємо, що стрес, який накладає свій відбиток на життях, призводить до того, що в США рівень суїцидів серед співробітників поліції є надто високим. Кількість людей, які покінчили з життям, перевершує число офіцерів, які гинуть під час виконання службових обов’язків. Саме тому після багаточисленних досліджень ми зробили висновок, що потрібно створювати групи підтримки всередині поліцейських відділів», – розповів Грег Янг.

Делегація зі Сполучених Штатів презентувала у ДДУВС програму капеланства

Як розповідають представники американської делегації, співробітникам поліції значно легше поговорити з капеланом, ніж зі штатним психологом. На їхню думку, програма є досить ефективною, адже приносить немало користі в роботу поліцейських відділів. Окрім цього, капелани силових структур США зауважили, що люди, яких обирають для такої роботи, проходять спеціальні тренінги для роботи з людьми, які пережили стресові ситуації.

Як відомо, служба військового духовенства, що запроваджена в Нацгвардії та Держприкордонслужбі, незабаром розпочне працювати й у структурі Національної поліції України. Про це було повідомлено після зустрічі капеланів із міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим. Основною метою програми є постійна стабілізація емоційного та психологічного стану правоохоронців, які щодня стають свідками критичних ситуацій.

У рамках офіційного візиту до Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ капелани США зустрілися з ректором полковником поліції Андрієм Фоменком.

Делегація зі Сполучених Штатів презентувала у ДДУВС програму капеланства

Він наголосив, що у ДДУВС створено центр надання психологічної допомоги ветеранам та учасникам Операції Об’єднаних Сил. Новий напрям співпраці було офіційно затверджено підписанням меморандуму між Дніпропетровським державним університетом внутрішніх справ та Дніпропетровською обласною державною адміністрацією.

Окрім цього, ректор розповів про створення у ДДУВС Центру литовського права та результати його діяльності.

«У рамках цього було здійснено візит до Литовської Республіки з метою обговорення особливостей реалізації першої в Україні програми комплексної допомоги постраждалим військовослужбовцям – фізичної та психологічної реабілітації та безпосередньо відкриття регіонального call-центру з надання психологічної допомоги учасникам бойових дій, які наразі перебувають у зоні АТО / ООС, та членам їхніх родин. Цей проект вже з наступного року запрацює на базі ДДУВС», – зауважив ректор.

Андрій Фоменко також докладно презентував ключові напрями діяльності вишу, розповів про тренінгові центри та нові проекти, які наразі реалізуються в ДДУВС. Запропонував і перспективні шляхи взаємодії.

Делегація зі Сполучених Штатів презентувала у ДДУВС програму капеланства

Окрім цього, ректор ДДУВС Андрій Фоменко запропонував капеланам силових структур США запровадити на найближчі півроку-рік спільні проекти задля обміну досвідом.

У ході робочого візиту також відбулась зустріч капеланів із курсантами Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ.

Делегація зі Сполучених Штатів презентувала у ДДУВС програму капеланства

Майбутнім правоохоронцям презентували програму підтримки правоохоронців «Peer support», а також виокремили результати пілотного українського проекту «Капеланський патруль». Зокрема, було зазначено, що серед найважливіших завдань капелана – бути хорошим слухачем та забезпечувати конфіденційність.