Упродовж тижня міжнародний експерт канадсько-українського проєкту розвитку поліції «Agriteam Canada» Сара Раутаринта на базі ДДУВС надає консультативну допомогу офіцерам поліції з об’єднаних територіальних громад. У рамках проведення тренінгів, спікер зустрілася із курсантами вишу, щоби обговорити проблему домашнього насильства.
Міжнародний експерт, зокрема, розповідала про особливості поліцейської служби та ключові заходи протидії домашньому насильству, що здійснюються у Фінляндії.
Так, спікер наголосила, що фінська поліція працює за принципом трикутника: діє в рамках закону, відповідно підвищується індекс довіри у населення, що призводить до збільшення ефективності роботи.
За словами Сари Раутаринти, у Фінляндії не існує спеціальних мобільних груп із реагування на факти вчинення домашнього насильства. За викликом прибуває звичайний наряд патрульної поліції, як і на будь-яке інше місце подій. До того ж, поліцейські мають достатньо повноважень для того, щоби самостійно зібрати всі докази, опитати свідків та навіть затримати зловмисника, який скоїв домашнє насилля і поводить себе агресивно.
До речі, правопорушника у таких випадках затримують та відправляють до центру реабілітації. У таких установах людям допомагають подолати наркотичну чи алкогольну залежність, а також здобути освіту.
Функціонують у Фінляндії і шелтери для жертв домашнього насильства. У спеціальних притулках вони можуть знаходитися упродовж року.
Як зазначає Сара Раутаринта, за скоєння домашнього насильства у фінів передбачається штраф або позбавлення волі на строк від декількох днів до декількох років.
Окрім цього, спікер акцентувала увагу на тому, що у Фінляндії є чотири види домашнього насильства: фізичний, ментальний, економічний та сексуальний.
Курсанти 2-4 курсів факультету підготовки фахівців для підрозділів превентивної діяльності та магістри вишу в свою чергу цікавилися подробицями діяльності поліції у Фінляндії та запитували про те, наскільки громадяни довіряють поліцейським.
— 781