Визначити самостійно – що таке булінг, та як діяти, якщо ти став жертвою або свідком таких дій? Все це розповіла учням середньої загальноосвітньої школи № 21 м. Дніпра фахівець відділення психологічного забезпечення Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, психотерапевт Маргарита Зімборовська.
Роздумували, аналізували та вчилися конструктивно вирішувати конфліктні ситуації учні 7-го класу.
Психотерапевт детально зупинилася на видах та проявах булінгу. Учасники тренінгу підвищили рівень поінформованості з питань запобігання жорстокого поводження та насильства.
Маргарита Зімборовська розповіла учасникам тренінгу – до кого варто звертатись, коли стаєш очевидцем чи учасником цькування. Також школярі у ході заняття вчилися навичкам протистояння кривдникам.
Під час заходу були використані ситуаційні вправи, які дали змогу отримати нові знання, визначити для себе наслідки насильницької поведінки, ознайомитися із рекомендаціями та порадами боротьби з булінгом у школі.
«Вирішальна роль у протидії насильству та булінгу належить педагогам. Проте впоратися з цією проблемою вони можуть тільки завдяки системному підходу та підтримці батьків, представників місцевих органів влади, громадських організацій, а також із залученням та участю психологів. Саме через це дуже важливо всім нам об’єднатися заради подолання такого негативного суспільного явища, як булінг», – переконана Маргарита Зімборовська.
— 2 335