День Державного гімну України: курсантам розповіли як був створений символ незалежності

В Україні 10 березня відзначається День Державного гімну, одного з головних символів держави поряд з прапором і гербом. З цієї нагоди у Дніпропетровському державному університеті внутрішніх справ відбулося урочисте шикування.

Курсанти всіх факультетів о 8 ранку вишикувалися на плацу та заспівали Державний гімн України.

Було чути на весь район: курсанти ДДУВС заспівали «Ще не вмерла Україна»

З привітальним словом до присутніх звернувся перший проректор навчального закладу Володимир Ковбаса. Він закликав юнаків та дівчат шанувати державні символи.

Було чути на весь район: курсанти ДДУВС заспівали «Ще не вмерла Україна»

Володимир Миколайович розповів здобувачам вищої освіти про історію створення українського гімну.

Було чути на весь район: курсанти ДДУВС заспівали «Ще не вмерла Україна»

Цього дня у 1865 році в польському місті Перемишль уперше прозвучав твір композитора Михайла Вербицького на слова поета Павла Чубинського «Ще не вмерла Україна».

Було чути на весь район: курсанти ДДУВС заспівали «Ще не вмерла Україна»

Верховна Рада України затвердила музичну редакцію Державного Гімну 15 січня 1992 року, а 6 березня 2003 року парламент України ухвалив Закон «Про Державний Гімн України» на музику Михайла Вербицького зі словами першого куплету і приспіву пісні Павла Чубинського «Ще не вмерла Україна».