У платформі «Moodle» створено інформаційну сторінку для дистанційного курсу «Конфліктна і гендерна чутливість у роботі з представниками/представницями вразливих категорій», розробленого у рамках програми «Радник».
Інформаційну сторінку створила очільниця наукового гуртка кафедри гуманітарних дисциплін та психології поліцейської діяльності Ганна Стояцька.
Серед курсантів Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ вже є достатньо тих, хто успішно пройшов курс та отримав сертифікат.
Майбутні правоохоронці, які вже мали змогу оцінити переваги курсу, вважають: навички, які отримали упродовж навчання, є особливо актуальними для нинішнього часу.
«Надзвичайно багато цікавої інформації – вона доповнює знання, отримані під час навчання, і допомагає краще розумітись на базових принципах та цінностях конфліктної чутливості. А навички swot-аналізу, здобуті в ході проходження курсу, будуть корисними не лише в роботі з «вразливими» категоріями, а і для власних життєвих стратегій», – курсант факультету підготовки фахівців для підрозділів кримінальної поліції Павло Романенко.
«У нашій країні багато «вразливих» категорій населення – це не лише ті, хто зазнають гендерної дискримінації, але й внутрішньо переміщені особи, люди з інвалідністю, ті, хто втратили роботу, особи які просто потребують адміністративної або менеджерської допомоги. А наша майбутня професія, повʼязана з превентивною діяльністю та роботою поліцейського офіцера громади, передбачає, в тому числі, і знання в цій галузі», – курсантка факультету підготовки фахівців для підрозділів превентивної діяльності Оксана Овчаренко.
«Із цікавістю проходила онлайн-курс – начебто і навчаєшся, але водночас трохи відволікаєшся від дисциплін суто навчального плану, намагаєшся зсередини поглянути на ситуації, в яких може опинитись кожен. Зараз, в період пандемії, багато людей ризикують втратити засоби до існування і, таким чином, стати «вразливими категоріями». Допомога фахівців для них стане в нагоді», – курсантка факультету підготовки фахівців для підрозділів превентивної діяльності Анастасія Шаталова.
Зазначимо, що програма «Радник», у рамках якої створено дистанційний курс, реалізується в Україні канадською неурядовою організацією «Стабілізейшн Суппорт Сервісез» за фінансової підтримки Посольства Великобританії в Україні, а також спільно з Урядом: Міністерством соціальної політики, Міністерством у справах ветеранів, Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб.
«Стабілізейшн Суппорт Сервісез» в Україні підтримує діяльність урядових та неурядових організацій, спрямовану на відновлення та розбудову миру. У рамках цієї програми вже понад 600 000 громадян України отримали необхідну допомогу.
— 785