У ДДУВС – Всеукраїнська науково-практична конференція!

Сьогодні у Дніпропетровському державному університеті внутрішніх справ відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція «Проблеми формування громадянського суспільства в Україні», яка організована кафедрою гуманітарних дисциплін та психології поліцейської діяльності Навчально-наукового інституту права та підготовки фахівців для підрозділів Національної поліції.

Відкрила захід та привітала учасників науково-практичного заходу проректор Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, доктор юридичних наук, професор, Заслужений юрист України Лариса Наливайко, яка наголосила, що питання формування громадянського суспільства набувають особливої актуальності в умовах війни, коли трансформуються всі соціальні інституції, змінюються світоглядні тенденції громадян держави, зміцнюється національно-культурна ідентичність українців у вимірах сьогодення.

Учасниками Всеукраїнської науково-практичної конференції стали понад 100 осіб, серед яких були науковці, практичні працівники, здобувачі вищої освіти. Зокрема, участь у заході взяли представники наступних установ – Головне управління Національної поліції в Дніпропетровській області, Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ, Харківський національний університет внутрішніх справ, Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім.

І.Ф. Кураса НАН України, Інститут підготовки юридичних кадрів для СБУ Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка, Тернопільський обласний комунальний інститут післядипломної педагогічної освіти, Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, Навчально-реабілітаційного закладу вищої освіти «Кам’янець-Подільський державний інститут», Чорноморський національний університет ім. Петра Могили, Донецький інститут ринку та соціальної політики, Національний педагогічний університет ім. М.П. Драгоманова, Донецький Національний університет ім. В. Стуса, Маріупольський державний університет, Університет митної справи та фінансів, Тернопільський обласний комунальний інститут післядипломної педагогічної освіти, Криворізький державний педагогічний університет та інші заклади.

Учасниками науково-практичного заходу були обговорені актуальні питання війни як радикального чинника розвитку громадянського суспільства в Україні, проблемні аспекти доступу до публічної інформації в умовах воєнного стану, соціальні проєкти та ініціативи, спрямовані на збереження психологічного здоров’я українців під час війни; зміни в українських ЗМІ як вікно можливостей для розвитку громадянського суспільства, сучасне громадянське виховання дітей та молоді, дотримання прав людини тощо.

За результатами проведення наукового заходу учасниками схвалені відповідні рекомендації щодо вирішення обговорюваних на заході актуальних питань.