Курсанти факультету підготовки фахівців для підрозділів кримінальної поліції відвідали Меморіальний будинок-музей Д.І. Яворницького у м. Дніпрі. Мета заходу – патріотичне виховання майбутніх поліцейських та поглиблення знань щодо культурної спадщини краю.
У рамках ознайомчої програми курсанти заслухали лекцію про життя та діяльність українського історика, архіолога та дослідника історії українського козацтва. Попри те, що більша частина залів зачинена через війну, хлопцям та дівчатам вдалося переглянути деякі важливі експонати. Серед них – архівні документи та особисте фортепіано вченого, а також його праці, надруковані у період 1892–1897 років. Вони вважаються одними з найцінніших пам’яток вітчизняної дореволюційної історіографії.
Візит до оселі Яворницького справив на курсантів величезне враження. Адже будинок є унікальним прикладом архітектури старого Катеринослава, яких у місті вже практично не лишилося. Садибу збудовано ще у 1905 році за проєктом Леоніда Бродницького, а сам Яворницький називав будиночок «козацьким куренем». Реставраційні роботи щодо інтер’єру кімнат розпочалися після Другої світової – нині помешкання виглядає саме так, яким і було за життя господаря.
Курсант Олександр Куйдан розповідає: під час екскурсії дізнався чимало цікавих фактів про вченого. Так, Яворницького обвинувачували у «буржуазному націоналізмі», а у 1933 році і зовсім звільнили з посади директора музею, називаючи його «кублом націоналістичної контрреволюційної пропаганди». Своє життя Дмитро Іванович оцінював на «3 з мінусом», до музею більше не повернувся.
«Програма дуже сподобалася. Це важливий історик нашої країни, 35 років життя та праці якого нерозривно пов’язані з Дніпром. Тож ми маємо унікальну можливість вивчати, аналізувати та зберігати спадщину такого видатного діяча», – зазначив курсант.
— 303