У ДДУВС молоді вчені обговорили наукову ситуацію в умовах воєнного стану

У Дніпропетровському державному університеті внутрішніх справ пройшла Всеукраїнська науково-практична конференція молодих вчених «Наука в умовах воєнного стану: пошуки, проблеми, перспективи розвитку». Вона об’єднала близько 100 науковців з багатьох профільних ЗВО країни. Про що там говорили і чим це може бути корисно – читайте далі.

Всеукраїнську конференцію «Наука в умовах воєнного стану: пошуки, проблеми, перспективи розвитку» організували у Дніпропетровському державному університеті внутрішніх справ. Співорганізаторами стали Національна академія внутрішніх справ, Харківський національний університет внутрішніх справ, Львівський державний університет внутрішніх справ та Одеський державний університет внутрішніх справ.

Модератором заходу стали проректор Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ Лариса Наливайко та заступник голови Ради молодих вчених Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ Віта Мороз.

Учасників заходу привітали проректор Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ Лариса Наливайко; проректор Харківського національного університету внутрішніх справ полковник поліції Олександр Музичук; проректор Львівського державного університету внутрішніх справ професор Ольга Балинська; проректор з навчальної та наукової роботи Національної академії Державної прикордонної служби України ім. Б. Хмельницького, полковник Сергій Білявець; Президент ВГО «Асоціація українських правників», професор кафедри теорії права та держави Київського національного університету імені Тараса Шевченка, академік Національної академії правових наук України Василь Костицький; голова Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України Олеся Ващук; заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Ірина Грицай; директор Комунального позашкільного закладу «Мала академія наук учнівської молоді» Дніпропетровської обласної ради Наталія Тягло; голова Ради молодих учених Дніпропетровської області Наталія Деревягіна.

«Всеукраїнська науково-практична конференція проведена з метою створення платформи для об’єднання досвіду та потенціалу науковців і практиків, представників органів публічної влади й інститутів громадянського суспільства України з дослідження питань розвитку науки в умовах воєнного стану, правових, соціальних, економічних проблем. Це обговорення наявних і прогнозованих загроз та вразливостей, що негативно впливають на безпекове середовище держави дасть можливість виробити напрацювання фундаментальних положень нової багаторівневої системи управління внутрішньою безпекою на загальнодержавному рівні, визначення пріоритетності національних інтересів, окреслення загроз та протистояння ним. Важливим є напрацювання відповідних доктрин у різних сферах відповідно до чинного законодавства в усіх сферах державного регулювання. Проведення цього науково-практичного заходу надасть поштовх плідним ініціативам щодо удосконалення та розвитку науки в умовах воєнного стану», – зазначила Лариса Наливайко.

Свої виступи презентували професор кафедри загальноправових дисциплін Львівського державного університету внутрішніх справ Ольга Барабаш; начальник відділу міжнародного поліцейського співробітництва ГУНП у Дніпропетровській області майор поліції (Інтерпол) Євген Паршутін; завідувач кафедри кримінального права і кримінології Харківського національного університету внутрішніх справ майор поліції Юрій Орлов; прокурор відділу нагляду за додержанням законів регіональним органом безпеки Дніпропетровської обласної прокуратури Роман Шестопалов та багато інших провідних науковців та фахівців.

Захід виявився потужним і завершився виробленням змістовних рекомендацій щодо удосконалення чинного законодавства та подальших напрямків роботи щодо підтримки науки та молодих науковців в умовах воєнного стану.