Культурні уікенди курсантів ДДУВС

Курсанти Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ відвідали міські виставки сучасного мистецтва, а також музей творчості Вадима Сідура.

Серед переглянутих експозицій – «Акварельні настрої» Тетяни Дзекунової, «Сучасна, творча, незламна українка» Світлани Волкової та «Єдина Україна» Марини Масловської.

Персональна виставка Тетяни Дзекунової налічує 68 робіт: це акварельні краєвиди, портрети й образи, створені художницею протягом останніх трьох років. За словами здобувачів, вони передають тривогу й буремність людського життя, фіксують стани природи, утверджують її красу та велич.

Фотопроєкт Світлани Волкової присвячений 12 героїням, особистість яких розкривається через окремі фотопортрети. За задумом мисткині, на світлинах поєднуються душевні якості жінок та різноманіття їхньої діяльності, підкреслюючи багатогранність кожної українки. Курсанти відзначають, що роботи вражають своєю унікальністю та відсилають до духовної ідентичності нашого народу.

А от ідея для виставки Марини Масловської зародилася в місті Бахмут, де мисткиня була учасницею проєкту «Bakhmut street art camp». Вона створила 26 картин, які розповідають про геральдичні кольори кожної області України. Усі роботи об’єднані петриківським розписом.

«Головна мета виставки – показати єдність. Через війну величезна кількість людей була змушена покинути свої домівки та міста. Своїми картинами художниця намагалася хоч на хвилинку повернути їх додому, і їй це вдалося», – коментують майбутні правоохоронці.

Курсанти також відвідали музей Вадима Сідура – скульптора, художника, поета ХХ століття родом з Дніпра. Митець був добре відомим у світі: на площах Європи та Америки встановлені пам’ятники його авторства, у багатьох містах зарубіжжя проходили виставки робіт. Спадок Вадима Сідура визнаний національним надбанням країни.

Курсанти ознайомилися із репліками творів Сідура, які виконали молоді українські скульптори та гравери. Побачили й унікальні світлини митця, які надав його прижиттєвий біограф Карл Аймермахер.

Дослідження культурного простору розширює кругозір здобувачів та сприяє всебічному розвитку особистостей майбутніх працівників Національної поліції України.