У Дніпровському державному університеті внутрішніх справ відбувся тренінг для фахівців об’єднаних територіальних громад Дніпропетровської області, які відповідають за реалізацію Програм для кривдників.
Спікером заключного заходу стала судовий експерт лабораторії психологічних, лінгвістичних та інших видів досліджень Дніпропетровського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України Катерина ЦАРЬОВА.
Мета тренінгу полягала у визначенні причин і особливостей поведінки кривдників, аналізі психологічних аспектів взаємодії між кривдником і постраждалою особою, а також у пошуку ефективних рішень шляхом розвитку навичок розуміння психології кривдників.
У дискусіях взяли участь представники ДДУВС: помічник ректора державного університету з гендерних питань, доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України Лариса НАЛИВАЙКО; завідувач відділення психологічного забезпечення, дійсний член Національної психологічної асоціації України, дійсний член Асоціації психологів вищої школи України Сергій ВИШНЕВСЬКИЙ; старший викладач кафедри психології, соціології та педагогіки, член Української психологічної асоціації, експерт в галузі протидії домашньому насильству та мобінгу, практичний психолог Катерина МІТЧЕНКО та психолог відділення психологічного забезпечення Владислав БІДНЯК.
До тренінгу долучилися понад 140 учасників, серед яких були працівники соціальних служб, поліцейські офіцери громад, психологи та інші фахівці.
Серед основних тем увагу акцентовано на поверхневих і реальних причинах жорстокої поведінки кривдників, психології виникнення такої поведінки, зміні насильницької поведінки кривдника, формування у нього нової, неагресивної моделі поведінки, відповідального ставлення до власних вчинків та їхніх наслідків, до виконання батьківських обов’язків, викорінення дискримінаційних уявлень про соціальні ролі та обов’язки жінок і чоловіків тощо.
Захід надав можливість не лише отримати нові знання, але й можливість для фахівців, що працюють у сфері запобігання насильству, обмінятися професійним досвідом, формуючи спільне розуміння ефективних шляхів боротьби з цією проблемою.
— 76